

Суспільство
Вийшов офіційний трейлер мультфільму «Мавка. Лісова пісня» за мотивами п’єси Лесі Українки
В Україні презентували довгоочікуваний офіційний трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».
Також автори мультфільму назвали дату релізу – він вийде у національний кінотеатральний прокат із 29 грудня 2022 року.
Проєкт «Мавка. Лісова пісня» створено за мотивами «Лісової пісні» Лесі Українки та адаптовано під жанр сімейної анімації. Також в основі мультфільму – образи зі слов’янських міфів і легенд.
У трейлері можна побачити як знайомих, так і нових персонажів. Відомо, що Лукаша озвучить виконавець Артем Пивоваров, а інші герої заговорять голосами Юлії Саніної та DZIDZIO. До озвучення анімаційних героїв будуть залучені й інші відомі українські зірки, чиї імена творці розкриватимуть поступово.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
«У відео яскраво представлено Світ Лісу, на який нас надихнули праліси Карпат, та Світ Людей, де величні пагорби нагадують форму й візерунки великодніх писанок… Ми прагнули передати велич та красу недоторканої природи, тому Мавчин Ліс – не просто декорація, а повноцінний герой історії. А щоб глядачі максимально занурилися в автентичну й магічну атмосферу, ми підкреслили масштабність локацій та наповнили Ліс історіями дивовижних створінь», – розповідає Олег Маламуж, режисер мультфільму.
Наголошується, що «Мавка. Лісова пісня» – найочікуваніший український мультфільм останніх років. Створюється за мотивами «Лісової пісні» Лесі Українки та на образах зі слов’янських міфів і легенд.
Мультфільм створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно (Держкіно), Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, 10 місяців тому вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».
Як ми повідомляли раніше, український мультфільм покажуть у країнах ЄС.
Фото: mavka.ua.
Суспільство

16 червня в Україну повернули ще 1245 тіл загиблих, які за твердженням російської сторони належать українським громадянам, зокрема військовослужбовцям. Це завершальний етап репатріаційних заходів, що відбувалися в межах Стамбульських домовленостей. Загалом за цією угодою вдалося повернути 6057 тіл.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Найближчим часом фахівці правоохоронних органів спільно з установами МВС проведуть усі необхідні експертизи для ідентифікації тіл.
Репатріацію здійснили завдяки спільній роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, ЗСУ, МВС, офісів уповноважених з прав людини та з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони України.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
У Координаційному штабі висловили подяку Міжнародному Комітету Червоного Хреста за сприяння, а також особовому складу Центрального управління ЦВС ГШ ЗСУ та Обʼєднаного центру забезпечення заходів ЦВС ЗСУ за організацію перевезення та передачу тіл у спеціалізовані державні установи.



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Суспільство

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.
Про це повідомили представники руху.
Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.
Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.
Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit