

Економіка
Молокопереробне підприємство Полтавщини вийшло на ринок Молдови
Молдова дозволила молокопереробному підприємству у Полтавській області експорт молочної продукції.
Про це пише Agravery.com.
«8 грудня 2020 року компетентним органом Республіки Молдова, що реалізує державну політику у галузі безпечності харчових продуктів, здійснено інспекцію потужності одного з операторів ринку, що здійснюють господарську діяльність з виробництва та обігу молочної продукції на території Полтавської області», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: Що приготувати на новорічний стіл? 8 смачних рецептів від українських фудблогерів
Варто зазначити, що це підприємство вже багато років експортер широкого асортименту молочних продуктів (зокрема, масла вершкового, згущеного молока, спредів, сирів та молочних сумішей) до таких країн як Азербайджан, Болгарія, Грузія, Єгипет, Монголія, Сирія, Південна Корея, Ізраїль, В’єтнам, Ірак, Туреччина, Ліван, Пакистан, Румунія, Об’єднані Арабські Емірати, Алжир, Узбекистан, Туніс, Марокко, Чилі, Панама, Венесуела, Південно-Африканська Республіка, Бангладеш, Сполучені Штати Америки, Канада та багатьох інших.
Читайте також: Чому варто підтримати #ШоТам: наша сила – у розмаїтті
Повідомляється, що після розгляду документів (зокрема, акту перевірки), складених за результатами інспектування, компетентним органом Республіки Молдова що реалізує державну політику у галузі безпечності харчових продуктів, було ухвалене остаточне рішення щодо надання цьому оператору ринку дозволу на експорт своєї молочної продукції до держави у Східній Європі.
Нагадаємо, в Україні запустили Єдиний експортний вебпортал.
Як ми повідомляли раніше, українські вина виходять на японський ринок.
Головне фото: agravery.com.

Економіка

Український сервіс доставки їжі і продуктів Rocket у четвер, 15 квітня, почав роботу в столиці Нідерландів — Амстердамі.
Нідерланди стала другою серед десяти європейських держав, де Rocket планує почати роботу вже у цьому році.
З початком роботи в Нідерландах, сервіс Rocket розширив свою присутність до трьох країн. Крім України, кур’єри з помаранчевими рюкзаками доправляють замовлення у столиці Кіпру — Нікосії.
Як розповіли у компанії, вже відточені технічні нюанси та багатомовність мобільних застосунків.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Окрім того, Rocket не припиняє активний розвиток в Україні. У середу, 14 квітня помаранчеві рюкзаки з’явились у Білій Церкві на Київщині.
Всього ж в Україні покрито вже 28 міст, серед яких 18 обласних центрів.

Про компанію
Rocket — український сервіс доставки, заснований у 2018 році як Raketa. З виходом на міжнародний ринок компанія змінила назву на Rocket. Нині кур’єри Rocket доставляють замовлення у 28 українських містах, а також в столицях Кіпру та Нідерландів. У планах на 2021 рік – запустити доставку Rocket у 10 європейських країнах.
Читайте також: Сонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії
Нагадаємо, «Сільпо» запускає доставку продуктів літаками.
Як ми повідомляли раніше, Raketa відкриває віртуальний фудхол. В одному замовленні можна брати страви різних закладів.
Головне фото: ain.ua.
Економіка

Фермерське родинне господарство «Екосвіт» на Сумщині пропонує унікальні товари з конопель, пише ukrinform.
Зокрема фермери Юрій та Ірина Колесники навчилися виробляти з конопляного насіння протеїн, сир, олію, борошно, висівки, лущене насіння, халву, майонез, конопляну сіль і навіть ікру.

Господарство співпрацює з глухівськими інститутом луб’яних культур та активно просуває технології переробки конопляного насіння.
Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло
За словами керівника господарства, Юрія Колесника, робить це, щоб відродити коноплярство й розвіяти асоціативне сприйняття рослини коноплі, як сировини для виготовлення наркотику марихуани.

Нині господарство перебудовує свою діяльність на подальшу розробку та продаж устаткування для переробки конопляної продукції. Створенням та модернізацією існуючих зразків останнього фермер займається особисто.
Читайте також: Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям
За словами Юрія Колесника, замкнутий цикл у коноплярстві потребує використання щонайменше двох десятків видів різної техніки та обладнання.

Презентувати свої напрацювання Колесник планує наступного року на демонстраційному полігоні, де покаже весь виробничий процес, від вирощуванні конопель — до переробки.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Нагадаємо, майстриня виготовляє піали, з яких козаки пили турецьку каву.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині ініціативний педагог відкрив майстерню гончарства.
Усі фото: facebook.com/ekosvit.hemp.
Економіка

Арабська компанія AAZ TRADING CO має намір інвестувати $1,5 млн у видобуток в Житомирській області бурого вугілля та виготовлення з нього органічних добрив.
Про це у фейсбуці повідомив голова Житомирської обласної держадміністрації Віталій Бунечко.
За його словами, буре вугілля не має перспектив для використання як палива, але може стати основою для створення вертикально інтегрованої компанії з декількох підприємств, яка виготовлятиме продукцію для потреб аграріїв України, ЄС та арабських країн.
Інвестиційний проєкт знаходиться на стадії розробки відповідних документів. Інвесторам потрібна підтримка державних органів влади у вирішенні земельних питань.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Ділянка, що необхідна для геологічного дослідження та видобутку бурого вугілля, не має визначеного власника. Підприємства, які нею володіли, були ліквідовані, тому наразі ОДА докладе зусиль для оформлення належних документів, аби «AAZ TRADING CO» розпочала реалізацію проєкту вже цього року.
Довідка
Компанія ААЗ ТРЕЙДІНГ КО створена в 1994 році. Проводить діяльність у таких сферах підприємництва, як нерухомість, будівництво, загальна торгівля, аграрна сфера, пасажирські, вантажні та авіаперевезення.
Нагадаємо, американська VR Capital інвестує €75 млн у вітропарки Одещини.
Як ми повідомляли раніше, український екостартап Effa залучив $500 тис. інвестицій.
Головне фото: ns-plus.com.ua.