Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Освітня програма Global E-commerce Access допомогла бренду аксесуарів з Луцька вийти на польський ринок

Опубліковано

Освітня платформа Global E-Commerce допомога українському бренду аксесуарів для нареченої вийти на міжнародні ринки.

Про це повідомили на сайті Дія.Бізнес.

Весільна студія Олени Мартинович відкрилась у 2015 році. Для старту бізнесу використали гроші, які подарували Олені на весілля.

Олена працювала над колекцією аксесуарів для нареченої — підв’язки, халати, сорочки, вінчальні набори та інші товари. Згодом відкрила новий бренд Studiomar.

З початком повномасштабного вторгнення Олена пішла на курси польської мови, щоб почати експортну діяльність. Вирішили масштабувати власний бренд. Відкрили сторінку в соціальних мережах, яка була зорієнтована на ринок Польщі. Тоді ж отримали перші закордонні замовлення.

Вихід на міжнародні ринки — виклик для бізнесу. Тому й не дивно, що довелося вивчити та дослідити купу нової інформації: як отримувати гроші за товар через інтернет-еквайринг, які документи надавати банку та як зробити так, щоб клієнти не боялися переходити за посиланням для оплати.

Читайте також: Одягніть наречену в українське! Шість брендів, які створять незабутній образ

Чи допоміг бізнесу проєкт Global E-Commerce

Наступним етапом розвитку бізнесу Олена обрала вихід на міжнародний ринок електронної комерції.

«Тут нам дуже допомогла участь в освітній програмі Global E-Commerce Access. Під час навчання здобули багато практичних знань від підприємців, експертів та консультантів, проаналізували реальні бізнес-кейси й переваги/недоліки кожного з майданчиків для продажів. Відразу зрозуміли, що наша платформа — Etsy», — розповідає Олена.

Нові знання стали поштовхом для розвитку нового формату роботи. Наразі Олена з командою сформували асортимент та цінову політику, вивчають юридичні аспекти продажів через Etsy Payments і Payoneer з отриманням доходів на рахунок ФОП в Україні. Планують і надалі розширювати ринки збуту та популяризувати українське виробництво у сфері весільних аксесуарів.

Читайте також: Весільна сукня від українського дизайнера: популярні бренди і ціни

Освітня програма Global E-commerce Access ініційована мережею центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за підтримки Міністерства цифрової трансформації України й Офісу з розвитку підприємництва та експорту, у межах проєкту International Trade Centre «Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали від переміщення», який фінансується Урядом Японії.

Нагадаємо, український виробник весільних суконь масштабував бізнес завдяки гранту.

Також ми розповідали, як на Львівщині військовий з родиною завдяки гранту розвиває власну кузню.

Фото: Дія.Бізнес.

Економіка і бізнес

На Дніпропетровщині запрацював модернізований ЦНАП

Опубліковано

У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу відремонтували коштом місцевого бюджету, а меблі та обладнання надали міжнародні партнери.

Про це повідомляє Конгрес місцевих та регіональних влад.

Нові можливості для громади

Перший ЦНАП у громаді з’явився у 2021 році. Тоді він працював у приміщенні сільської ради, яке не могло вмістити всіх охочих отримати послуги. Щоб вирішити проблему, місцева влада придбала будівлю поруч і відремонтувала її.

«Попри складнощі через війну, нам вдалося створити сучасний і зручний простір для мешканців. Люди можуть отримувати послуги з комфортом, і це приклад успішної роботи громади», — зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Читати також: «Такі простори дають зрозуміти — ти не сам»: в Києві відкрили хаб для ВПО з Донеччини

Послуги ЦНАПа

У ЦНАПі працюють чотири адміністратори. Серед найпопулярніших послуг — оформлення виплат, компенсацій, реєстрація місця проживання, майна та шлюбів. У планах — видача паспортів і водійських посвідчень.

Офіс обслуговує не лише мешканців Троїцької громади. Завдяки зручному розташуванню до ЦНАПу звертаються жителі сусідніх населених пунктів. Для зручності громада також створила два віддалені робочі місця в старостинських округах.

Меблі та обладнання для Центру закупило Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, що у ЦНАПах тепер видаватимуть витяг із Єдиного держреєстру ветеранів війни.

Фото: Конгрес місцевих та регіональних влад.

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна вперше домоглася компенсації за забруднення моря від іноземного судновласника

Опубліковано

Судновласник іноземного судна Stavanger виплатив Україні $2,4 млн компенсації за розлив небезпечної речовини в порту «Південний». Це перший у країні випадок, коли іноземна компанія відшкодувала збитки за шкоду екології.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Що сталося

Інцидент стався у 2020 році. Під час розвантаження судна розлилося 8,5 тонни небезпечної суміші пальмового олеїну та стеарину. Це грубе порушення норм Міжнародної конвенції 1973 року про запобігання забруднення з суден, яка вимагає дотримання стандартів охорони морського середовища.

Україна оцінила збитки в $2,41 млн (64,8 млн грн за курсом на той час) і подала позов проти власника судна.

Читати також: Українських моряків звільнили з полону єменських хуситів

Як відшкодовували збитки

  • У 2022 році судновласник виплатив першу частину компенсації — 36,5 млн грн;
  • у січні 2025 року завершив виплати, перерахувавши залишок у розмірі 28,2 млн грн.

В Офісі генпрокурора зазначили, що це перший випадок, коли Україні вдалося довести відповідальність іноземного судновласника за екологічну шкоду та отримати компенсацію в таких масштабах.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

Одна з провінцій Канади стане партнером Київської області: сфери співпраці

Опубліковано

Київщина та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Наразі сторони створюватимуть робочі групи для втілення спільних проєктів.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Як співпрацюватимуть регіони

У межах встановлення партнерства начальник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко провів онлайн-зустріч із представниками адміністрації Онтаріо.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю за такими головними напрямками:

  • охорона здоров’я;
  • освіта;
  • економіка;
  • культура;
  • співпраця між громадами;
  • енергетика.

«За кожним із цих напрямків досягнуто домовленості про створення окремих робочих груп, до складу яких будуть залучені відповідні фахівці з обох сторін», — написали в КОВА.

Нагадаємо, що київська митниця передала музею вилучені скіфські наконечники та козацькі сокири (ФОТО).

Також ми писали, що в Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро.

Фото: сайт КОВА

Читати далі

Шопочитати