Суспільство
Міжнародний фонд «Відродження» оголосив конкурс на створення соціального підприємства
Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з ЄС оголосив конкурс «Краудфандінг для соціального підприємництва».
Перший дедлайн – 25 листопада 2020, передає Гурт.
Мета конкурсу – зміцнити діючі соціальні підприємства, популяризувати соціальне підприємництво та створити позитивну практику залучення соціальними підприємствами коштів спільноти.
Читайте також: На Львівщині запрацювала соціальна піцерія
Процедура конкурсу
Крок 1. Подання концептуальної заявки шляхом заповнення аплікаційної форми .
Критерії відбору заявок на першому етапі:
- соціальна складова діяльності підприємства (чітко визначена суспільна проблема, яку вирішує підприємство; дотичність цієї проблеми до наскрізних тематичних пріоритетів фонду “Відродження” – права людини, інклюзія, гендерна рівність, екологічна сталість, європейська інтеграція України, доступ до якісної освіти, громадянська освіта, протидія корупції; окреслена цільова аудиторія (бенефіціари) проєкту);
- реалістичність бізнес-ідеї: сталість підприємства (для діючих ініціатив) або реалістичність прогнозу досягнення підприємством певного рівня дохідності в майбутньому;
- спроможність команди проекту та фінансова обґрунтованість (реалістичність збору заявленої суми шляхом краудфандінгу; обґрунтовані та збалансовані витрати бюджету).
Крок 2. Якщо вашу заявку схвалено – вам потрібно залучити кошти від громадян на свій проєкт на «Спільнокошті» (партнерській платформі нашої програми) або іншому краудфандінговому вебсайті.
Читайте також: В Україні оголосили конкурс проєктів на створення соціальних шкільних підприємств
Термін підготовки та проведення кампанії – не більше 6 місяців від повідомлення від Фонду про партнерство.
Крок 3. Якщо краудфандінг завершився успішно – Фонд фінансує проєкт громадської організації у сумі, яка дорівнює зібраній шляхом краудфандінгу (але не більшій, ніж підтверджена Фондом сума дофінансування).
Максимальна сума, яку Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 200000 гривень.
- Учасниками конкурсу єгромадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації.
- Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації проєкту «EU4USociety» (2020-2023 рр).
- Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
- Організації, які отримують грант, відповідають за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проектів ЄС. Організації-реципієнти гранту подаватимуть звіти за надані Фондом кошти відповідно до форм звітності у визначеному Фондом форматі. Для підготовки краудфафндінгових кампаній може бути також організовано менторінговий супровід (за потреби).
- Для допомоги організаціям, які було відібрано на першому етапі, Фонд “Відродження” спільно з партнерами організує онлайн-практикум з краудфандінгу. Організації-переможці першого етапу конкурсу та отримувачі грантів будуть запрошені також до участі у зустрічах грантерів та інших заходах, що організовуватиме МФВ для налагодження мережування, навчання та посилення організаційної спроможності партнерів проєкту «EU4USociety».
Читайте також: Бізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю
У 2020 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «EU4USociety»*. Загальною метою Проєкту є посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.Більше про проєкт EU4USociety – тут.
Фото: gurt.org.ua
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі