Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Львівщині запрацювала соціальна піцерія

Опубліковано

У понеділок, 24 лютого, у Дрогобичі Львівської області відкрили перше соціальне підприємство, а саме піцерію «Витанія».

Про це повідомили у пресцентрі Львівської обласної державної адміністрації.

За інформацією пресслужби, соціальне підприємство створене благодійним фондом «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ.

Відомо, що виручені кошти піцерія спрямовуватиме на харчування для незахищених верств населення.

Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

«У нас Ви зможете скуштувати смачну, доступну за ціною піцу, а ми, в свою чергу, зможемо нагодувати дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей та інші соціально незахищені верстви населення», – зазначають організатори.

Заклад розміщений за адресою: м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4.

Що таке соціальне підприємництво

Соціальне підприємництво – діяльність спрямована на позитивну зміну у суспільстві. Тоді як бізнесмени концентровані на створенні фінансового прибутку, соціальні підприємці задіяні у таких галузях, як освіта, охорона довкілля, боротьба з бідністю та права людини.

Один із найвідоміших соціальних підприємців – Нобелівський лауреат 2006 року Мохаммад Юнус, засновник Грамін Банку.

Читайте також: ТОП-7 українських коміксів, які круто втерли носа зарубіжним

В Україні соціальне підприємництво набуває дедалі більшої популярності. Із 2010 року почав роботу Центр підтримки соціального підприємництва. Соціальним підприємством вважають:

  • асоціацію «Світ. Краса. Культура», яка створює робочі місця по всій Україні для малозабезпечених жінок, що перебувають у особливих кризових життєвих обставинах;
  • Одеську громадську організацію «Дорога до дому», яка видає газету для малозабезпечених, а також забезпечує безробітних роботою у своїх швейних цехах.

Загалом в Україні нараховується близько 700 підприємств, які за тими чи іншими ознаками можна віднести до категорії «соціальне підприємництво».

Нагадаємо, на Київщині відкрили ферму за сприяння компанії з іноземними інвестиціями.

Окрім того, на Дніпропетровщині запрацював молодіжний медіа-центр.

Суспільство

На Харківщині ветеринари врятували косулю зі зламаною ногою (ФОТО)

Опубліковано

Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».

Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».

Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.

«Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»

Читати далі

Суспільство

Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків

Опубліковано

Аналітичний проєкт Deep State та платформа «Культурні Сили» презентували інтерактивну мапу визволення Криму у 1918 році. На ній можна слідкувати за перемогами війська УНР під проводом Петра Болбочана.

Про це повідомили в «Культурних Силах».

Ідея проєкту

«На сторінках української історії є багато видатних подій та людей. Про них необхідно пам’ятати та передавати наступним поколінням, щоб вони зростали на усвідомленні того, ким вони є. В усі часи шукали креативний підхід, щоб показати ці всі події з цікавої сторони та привернути як можна більше уваги, тож сподіваємося, цей проєкт внесе різноманіття та інтерес до однієї з найвидатніших операцій української армії — походу на Крим під керівництвом Петра Болбочана, щоб пишатися і насолоджуватися міццю і силою наших військових», — розповів співзасновник Deep State Роман Погорілий.

Мапа дозволяє користувачам щоденно відстежувати хід визвольного походу Запорізького корпусу. Вона містить архівні документи, мапи та посилання на першоджерела.

Завдяки ініціативі кожен може зануритися в хроніку подій квітня 1918 року, коли українські війська спільно з кайзерівською армією та кримськотатарськими повстанцями звільняли півострів.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Історик Сергій Громенко додає:

«У Феодосії та Керчі, очікуючи українські війська, місцеве населення виходило на вулиці з прапорами та портретами Тараса Шевченка. А у Севастополі була сильна українська громада і там теж чекали на українців, і саме тому 29 квітня 1918 року там відбулося підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту».

Про Петра Болбочана

Ключовою постаттю операції став Петро Болбочан — один з найуспішніших командирів армії УНР. Його військовий геній проявився у Кримському поході, коли за лічені дні Запорізький корпус звільнив півострів від більшовицьких військ. Однак політичні рішення тогочасного уряду зупинили подальше приєднання Криму до УНР.

«Ми маємо пам’ятати не тільки подвиг героїв Крут, але й те, що та війна — перша радянсько-українська — закінчилась перемогою України, створенням санітарних зон на Курщині та Вороніжчині, підняттям українських стягів над Білгородом, Таганрогом і Ростовом», — розповів кандидат історичних наук Іван Дерейко.

Довідка

Мапа Deep State — це візуальний інструмент, що фіксує динаміку бойових дій в Україні майже в реальному часі. Її регулярно оновлюють на базі відкритих джерел, OSINT-аналітики та верифікованих даних. Вона вирізняється високою точністю, через що ресурс здобув довіру журналістів, дослідників і фахівців з безпеки.

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що Сили оборони зірвали масований штурм росіян на Запорізькому напрямку (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт DeepState

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям

Опубліковано

Єнс із Данії, якому 11 років, завершив свою благодійну ініціативу й зібрав понад вісім тисяч доларів на підтримку українських дітей, які втратили домівки через війну. Хлопчик виготовляв і продавав великодніх курчат із бісеру.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Ідея допомоги з’явилася не вперше: торік Єнс зібрав 28 тисяч данських крон, а цьогоріч у березні він уже збирав понад 12 тисячі крон. Тоді частину цієї суми подвоїла благодійна організація KOLO Nordic.

Наразі на зібрані вісім тисяч доларів Єнс планує придбати шкільні рюкзаки для українських дітей.

Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото: Юлія Свириденко в Х

Читати далі

Шопочитати

Військо21 годину тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство5 днів тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура6 днів тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Суспільство1 тиждень тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...