Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
60936437 2854237247982637 4728355192955731968 n 60936437 2854237247982637 4728355192955731968 n

Суспільство

Місія “Драккар”, або як рівняни борються за туристів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Активісти із Рівного доводять: не має у місті привабливих для туристів локацій – створіть самі.

Більшість населених пунктів України мають вікову історію, проте рідко де вдалося зберегти пам’ятки, які б приваблювали відвідувачів. А розвиток туризму – це завжди поповнення місцевого бюджету.

Як привабити туристів та популяризувати історію – розповів Юрій Ойцюсь.

Юрій Ойцюсь

засновник організації “Купа пригод”, яка понад 10 років відповідає за івенти у Рівному

Має освіту графічного дизайнера, раніше створював комп’ютерні ігри. Але вирішив присвятити життя організації дозвілля рівнян. Заснував сайт, на якому можна підібрати для себе розваги та туристичний шлях по Рівненщині. Втілює ідею музею історичних реконструкцій під відкритим небом (скансен).

“Городище Оствиця” – що там буде

Музей розташований між місцем археологічних розкопок (городище Басівкутське) і озером Басів Кут.

Як прийшла ідея, створити музей біля підніжжя городища? Спочатку прочитав книги про історію рідного краю. Потім робив зйомки дроном городищ, які можна побачити на сайті і викладав це у мережу. Знайшло відгук серед місцевих. Тож вирішив проект присвятити епосі Київської Русі (9-13 ст).

Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”

На території зведемо реконструкції-будиночки тих часів. Це буде повна реконструкція городища, обнесена дерев’яним частоколом. Зброя, одяг, обладунки. Там же будуть копії усіх вагомих артефактів, які знаходили на території Рівненщини.

Перлини музею – човни

Локація у нас ідеальна, щоб на території організувати верф, на річці Устя. Там будуватимуться човни часів, коли на наші землі припливали вікінги. Тоді ж наші предки перейняли від північного народу деякі моменти човнебудування.

Зараз на етапі будівництва – “Драккар”. Щоб завершити роботу над ним, необхідно зібрати 80 тис грн

Хочемо це відтворити у експонатах. Що цікаво, це не будуть бутафорські човни. Усе, що побудуємо, спустимо на воду. У найближчих планах – човен-довбанка. Дозволимо туристам сходити на борт.

Нордична історія у Рівному

За часів Київської Русі, щоб тримати у покорі нещодавно приєднані племена, князі застосовували армію. В її основі були найманці зі Скандинавії – варяги. На наші землі вони потрапляли шляхом “із варяг у греки”. Це були люди, які вміли добре воювати і зналися на кораблебудуванні. Тож ми вирішили показати, який транспорт борознив води українських річок.

Так виглядає зменшена копія “Драккара”

Зараз будуємо “Драккар Гунгір” – зі скандинавської “човен-дракон”. А “ґунґір” – спис бога Одіна, який завжди потрапляє в ціль, а потім сам повертається до руки господаря.

Креслення з Осло

Креслення автентичного корабля взяли з сайту музею в Осло. Спочатку зробили його макет. Виявили деякі помилки. Тому збільшена копія – буде досконалою.

“Драккар” у довжину 9 метрів. Вміщає 8 гребців, одного рульового. Поміщатиметься ще й п’ять пасажирів. Розвага буде платною. Ціну поки не визначили. Але вона має бути прийнятною для відвідувачів і рентабельною для музею.

Команда розглядає креслення майбутнього “Драккара”

Над створенням працює команда професіоналів. Спеціальні автентичні цвяхи (нагелі) і заклепки кує рівненський коваль. Жерсть і дьоготь замовляємо з Естонії.

Читайте також: Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ

Є майстер по дереву. До команди долучився головний археолог Рівненщини – Олексій Войтюк. Консультує по одягу, зброї, щоб максимально точно передати дух історії.

Човен спустимо на воду. Крім порту прописки у “Оствиці”, корабель мандруватиме на різні фестивалі та інші озера рівненської області.

Звідки гроші?

Подалися на громадський бюджет. Нас включили у план розвитку місцевого туризму на найближчі п’ять років.

Місцева влада дала дозвіл на створення музею під відкритим небом на рекреаційній зоні між озером і городищем. На городищі будуватися не можна. Там ще проводитимуться археологічні розкопки.

Рівняни причетні до культурного розвитку

Також залучаємо до збору коштів рівнян. Кошторис будівництва корабля становить 120 тисяч гривень. Вже вдалося зібрати понад 40 тисяч. Агітуємо людей долучатися через усі можливі канали.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Планується, що кошти приноситимуть майстер-класи, які проводитимуть ковалі на території. А також майстри по різьбленню. Їхні роботи можна буде придбати у музеї.

Музей-скансен безкоштовний

Для відвідувачів вхід на територію буде безкоштовний. Гроші зароблятимемо на розвагах, типу платних катань на човнах та сувенірній продукції. Але це не будуть якісь банальні речі.

Майстри відтворюють автентичні нагелі для човна вікінгів

Гроші можна було взяти у інвесторів, але тут вирішили, що має спрацювати об’єднуючий фактор для містян. Щоб усі відчували причетність до культурного розвитку. Хоча це не так легко вдається.

Працюють  волонтери

Це некормерційний проект, тому долучилися ентузіасти, які хочуть створити щось нове і вагоме. У команді зараз 8 людей, які працюють у вільний від основної роботи час.

Волонтери з Рівного працюють над створенням нової туристичної локації в рідному місті

Також з нами співпрацює майстерня, яка створює стародавні обладунки. Усі свої вироби продають закордон, але для нас погодилися зробити виняток. Для музею зробили нормандський шолом.

Суспільство

Гвардійці знищили на Дніпрі човен з окупантами (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На річці Дніпро одеські гвардійці знищили човен разом з живою силою, повідомили на фейсбук-сторінці бригади.

«Немає місця окупантам ні на землі, ні на воді українській. Бійці 11-ї бригади ім. Михайла Грушевського Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України на Дніпрі дроном-камікадзе знищили моторний човен противника з особовим складом», — наголосили військові.

Зазначається, що разом із човном ліквідовано 5 окупантів.

Читайте такожЧому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво

Гвардійці також оприлюднили відео, на якому зафіксована ювелірна робота українських бійців. Зокрема, видно, як човен маневрує річкою, потім стається вибух та плавзасіб зупиняє рух. Після цього ворожий човен, судячи за все, пішов на дно.

Про бригаду

11-та бригада імені Михайла Грушевського — військове з’єднання Національної гвардії України чисельністю в бригаду. Місце дислокації — м. Одеса. Перебуває у складі Південного оперативно-територіального об’єднання. Бригада має назву на честь Михайла Грушевського — українського історика, голови Центральної Ради УНР (1917—1918).

Нагадаємо, бійці 22-ї ОМБр точним пострілом знищили ворожий склад БК.

Також ми розповідали, як «Примара», «Кач» і «Бублік» на БМП Bradley знищили одразу два ворожі танки.

Фото: facebook.com/3012NGU.

Читати далі

Суспільство

У ГУР опублікували кадри звільнення Кліщіївки (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Розвідники 4-ї служби ГУР брали участь у звільненні Кліїщіївки на Донеччині.

Про це повідомили у телеграм-канал Головного управління розвідки Міністерства оборони України, опублікувавши кадри боїв за населений пункт.

«Звільняємо рідну землю!», — наголосили в ГУР.

Читайте також«Реставрація або як хатинка прабабусі ожила знову»: історія жінки, яка відновлює село і береже культурну спадщину

Нагадаємо, 18 вересня тоді ще заступник міністра оборони Ганна Маляр підтвердила звільнення Кліщіївки Донецької області. Раніше про повернення села під контроль Сил оборони повідомляли самі військові. Тоді ж з’явилося відео одного з боїв за Кліщіївку.

15 вересня стало відомо, що українські бійці під час штурмових дій звільнили Андріївку в Донецькій області.

Фото: ГУР МО.

Читати далі

Суспільство

Генштаб показав, як у Британії українські воїни проходять психологічну смугу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Великій Британії інструктори з Австралії в межах навчальної операції «Інтерфлекс» допомагали українським військовим відпрацьовувати підготовку до проактивних дій під час проходження психологічної смуги посеред густих лісів.

Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України та опублікував відповідне відео.

Зазначається, що саме такий підхід сповідують австралійські інструктори цієї багатонаціональної навчальної місії, що реалізується на полігонах Великої Британії.

На відео австралійський інструктор за допомогою перекладачки мотивує українського воїна швидше проходити психологічну смугу.

Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво

Це низка перешкод, які плазом має здолати військовослужбовець. Шлях супроводжується гучними імітаційними звуками — вибухами з міномета, кулеметною чергою і задимленням.

За одним із поворотів окопу воїна зустрічає ворог, якого слід знешкодити й роззброїти. Наприкінці на армійця очікує «поранений» – макет людини більш як 50 кілограмів завважки. Постраждалому слід надати першу медичну допомогу, а потім разом із товаришем донести в укриття.

Відомо, що у січні 2023 року контингент Австралійських сил оборони до 70 військовослужбовців прибув до Об’єднаного Королівства, щоб приєднатися до країн-партнерів, які готують українських новобранців під керівництвом Великої Британії.

Нагадаємо, українці пройшли курс підготовки у Британії під керівництвом канадських інструкторів.

Також ми повідомляли, як українські морські прикордонники пройшли навчання у Сполучених Штатах.

Фото: Генштаб ЗСУ.

Читати далі