

Технології
Мінцифри створює сайт про український ІТ-бізнес
Міністерство цифрової трансформації розробляє інформаційний сайт про актуальний стан української IT-сфери.
На сайті можна буде знайти бізнес-інформацію про українські IT-компанії. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
«Мінцифри створює онлайн-платформу, яка буде відображати поточний стан української IТ-екосистеми, надасть можливість для пошуку бізнес-інформації про IТ-компанії, людей, інвесторів і взагалі про всю технологічну екосистему України», – йдеться в повівдомленні.
Читайте також: Підготували навчальне відео, як продавати на Amazon з України
На сайті буде доступна структурована інформація про всю екосистему, яка стосується університетів, стартап-акселераторів, технохабів і всіх технологічних індустрій.
«Це відкриє нові можливості для ринку і дозволить більш ефективно взаємодіяти і розвиватися всім учасникам екосистеми», – відзначили у Мінцифри.
Фото: abo.media

Технології

У Софійському соборі встановили 3D-голограму справжнього обличчя Ярослава Мудрого, повідомили у пресслужбі заповідника.
Зазначається, що ця унікальна конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні.
Обличчя реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа, що належав Ярославу Мудрому. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко.

Варто зазначити, що реконструкція справжнього обличчя Ярослава Мудрого кардинально відрізняється від зображення, створеного за радянських часів — подібного до російських царів.
Читайте також: Митрополит Епіфаній ініціював відновлення храму на Чернігівщині, збудованого Іваном Мазепою
Допомога благодійників
Придбали конструкцію для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім» на чолі з генеральним директором Анатолієм Редером. Це вже не перший меценатський вклад цієї компанії для Софії Київської. Минулого року спільно з фармацевтичною компанією «Дарниця» та за підтримки благодійного фонду Zagoriy Foundation вони придбали для собору та прилеглих монастирських споруд інноваційну систему BioDry для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту та стін.

Користуючись нагодою, колектив заповідника ще раз хоче подякувати компанії «Інтерхім» та особисто генеральному директору Анатолію Редеру за вагомий меценатський вклад у збереження та увіковічення нашої культурної спадщини. Сподіваємось, що попереду на нас чекають ще багато спільних цікавих проєктів!
Читайте також: Від тенісу до вина: як перша ракетка України Сергій Стаховський став виноробом
Які плани?
3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого — це лише перші кроки до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності історичних постатей. Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса.

Нагадаємо, вийшов перший ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих».
Як ми повідомляли раніше, вінницька мисткиня заспіває 120 давніх українських пісень.
Усі фото: st-sophia.org.ua.
Технології

Американська компанія SpaceX винахідника Ілона Маска погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1.
Про це розповів глава парламентського комітету економічного розвитку Дмитро Наталуха на сторінці у фейсбуці.
Зазначається, що домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів із компанією, а тривали вони між комітетом економічного розвитку за участю команди Держкосмосу з SpaceX із грудня 2020 року. Минулого тижня компанія Маска дала згоду на запуск супутника за $1 млн.
Читайте також: В Україні екологічні злочини відстежуватимуть за допомогою супутникових знімків
«Умови контракту попередньо узгоджені і в України тепер є можливість підписати договір на пускові послуги з американською компанією. Ціна контракту – $1 млн, що є дуже приємною для України ціною та увосьмеро нижчою тієї, яка була запланована з самого початку», – написав Наталуха.
Про супутник
«Січ-2» – малогабаритний космічний апарат. Розроблений на сучасному світовому рівні у негерметичному виконанні з широким використанням полімерних та композиційних матеріалів. Призначений для спостереження поверхні Землі в оптичному і середньому інфрачервоному діапазонах.
Про SpaceX
Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) – американське приватне підприємство, яке працює в галузі будівництва космічного транспорту, виробник Ракет-носіїв сімейства Falcon та космічних кораблів Dragon. Штаб квартира розташована у Готорні, Каліфорнія. Компанія створена інженером і винахідником Ілоном Маском.
Читайте також: Українсько-американська ракета-носій вивела на орбіту вантажний корабель для МКС
Нагадаємо, NASA обрало розробку українця для побудови онлайн-карти марсохода.
Як ми повідомляли раніше, американська компанія з офісом у Дніпрі виведе на орбіту супутник NASA.
Головне фото: cdn.trend.az.
Технології

Перемовини про збірку гелікоптерів між Одеським авіаційним заводом та американською компанією тривають декілька років.
Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.
У 2017 році між Укроборонпромом та американською стороною було підписано меморандум, предметом якого визначено співробітництво з метою організації виробництва вертольотів на території України – в кооперації з партнерськими підприємствами.
Згодом Одеський авіаційний завод уклав відповідну генеральну угоду з американськими партнерами.
Йдеться про національний український продукт, транспортно-пасажирський вертоліт середнього класу, екіпаж якого складається із 2 осіб, а борт здатний вмістити до 13 пасажирів.
Його зможуть використовувати як транспортний, пожежний, рятувальний, санітарний.
Зазначається, що проєкт є інвестиційним. Збірку вертольотів планується у майбутньому локалізувати, тобто використовувати комплектуючі українського виробництва.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Директор заводу Віталій Юхачов стверджує, що підприємство спроможне виготовити гелікоптер-демонстратор вже до Дня Незалежності України.
Нагадаємо, ми писали, що Одеський авіаційний завод випускатиме американські гелікоптери «Ірокез».
Головне фото: rbc.ua.