

Економіка і бізнес
Підготували навчальне відео, як продавати на Amazon з України
Компанія «Укрпошта» оприлюднила безкоштовний освітній онлайн-курс для підприємців про старт продажів на міжнародному торговельному майданчику Amazon.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Онлайн-курс здійснений в рамках спільного проєкту Укрпошти та програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Чому це важливо?
«Успішний бізнес повинен знаходити нові майданчики для експорту, або ж використовувати максимально переваги вже наявних сайтів електронної комерції. І Amazon – це величезна можливість», – зазначив керівник напрямку з просування експорту програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Душан Кулка.
Як пояснюють в Укрпошті, Amazon – найбільш популярний сайт електронної комерції у світі з 200 млн унікальних відвідувачів щомісяця. Така аудиторія покупців дозволяє 46% магазинам заробляти до $5 тис. на місяць. А 67% продавців починають заробляти вже у 1-й рік. Найбільш популярними категоріями є електроніка, одяг та взуття, прикраси, товари для дому та кухні.
Читайте також: Як ваш товар може потрапити на полиці супермаркетів. Підказки від ТМ Galicia
«Amazon дуже перспективний майданчик для українських підприємців… Amazon підходить як для того, щоб розпочати власну справу, так і для того, щоб масштабувати бізнес. За результатами опутування наших клієнтів, більше 30% з них роблять понад 100 відправлень на місяць. Це при тому, що майже 75% продавців – це організації з кількістю працівників до 10 осіб, часто 1-2 людини», – зазначила директорка Департаменту міжнародних операцій АТ «Укрпошта» Юлія Павленко.

Що в курсі?
У відео розповідається про:
- саму платформу та моделі організації продажів,
- як обрати правильну нішу,
- як зареєструвати магазин,
- як вивести гроші
- секрети успішного онлайн-експорту.
Весь курс доступний на YouTube каналі Укрпошти.
Довідка
Укрпошта та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили серію освітніх роликів про можливості торгівлі на міжнародних інтернет-майданчиках: Amazon, ETSY, Shopify та eBay.
Читайте також: Як не намокнути восени: 8 стильних дощовиків від українських брендів
Нагадаємо, японська пошта продаватиме марки з українськими краєвидами.
Як ми повідомляли раніше, Укрпошта випустила нову поштову марку про боротьбу з Covid-19.
Головне фото: kor.ill.in.ua.
Економіка і бізнес

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.
Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.
Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.
За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».
Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових
Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 мільйона євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.
Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.



Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).
Фото: пресслужба НЕФКО
Економіка і бізнес

Андрій cтворив перші в Україні столові прибори для військових з парною ампутацією рук. Їх можна надягнути без допомоги рідних і самостійно харчуватися. Це було б неможливо без батьків хлопця — Олександра та Наталі, які за освітою інженери й займаються ремонтом і продажем засобів для реабілітації та масажу.
Як розробка допомагає ветеранам ставати незалежними в побуті, дивіться в нашому проєкті «Куркулятор».
Економіка і бізнес

11 років тому Олег пішов на авантюру — посадив у полі цибулини шафрану. Досвідчені фермери не вірили, що з цього щось вийде, але крокуси зацвіли, і чоловік зібрав перший урожай. За якістю український шафран виявився одним з найкращих у світі.
У цьому запалі Олег одним з перших в Україні також посадив спаржу. Зараз же овоч, який ще римляни вважали делікатесом, росте на наших чорноземах, і його можна купити в супермаркетах. Як Олег покинув поля шафрану через окупацію Херсонщини, але почав усе заново на Волині, дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».