

Економіка і бізнес
Мінцифри розподілило 484 млн грн на інтернет-субвенцію громадам
Міністерство цифрової трансформації розподілило 484 млн грн із запланованих 500 млн грн на інтернет-субвенцію громадам.
Про це повідомив у фейсбуці заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.
За словами Шелеста, відбулося засідання комісії, на якому була розподілена субвенція.
Він також висловив сподівання, що після затвердження цього розподілу Мінцифри зможе оголосити ще один прийом клопотань і розподілити залишок коштів на ті громади, що не встигли подати заяви або вони не були задоволені.
Відомо, що задовольнили повністю або частково заяви 670 громад на підключення 3 652 сіл.
Відповідно до клопотань у цих селах – 11 282 соціальні об’єкти і проживає 1.2 млн населення.
Якими критеріями керувалася комісія при задоволенні заяв?
Спершу визначилися, які населені пункти вважати такими, в яких присутнє покриття оптичними мережами. Користувалися набором із 10 джерел даних, кожному з яких було присвоєно певний бал довіри. Використовували консервативний підхід, намагаючись уникнути фінансування тих сіл, де вже є оптика.
Далі визначили запит фінансування на село. Розуміючи, що це статистичні дані і у деяких випадках громади справді потребують більшого фінансування, обмежили граничний розмір компенсації подвійним розміром.
Читайте також: Цілющий інструмент: як дримба з Херсонщини підкорює світ
«Однак на жаль, були громади, які не доклали жодних зусиль при вивченні ринку і надали клопотання, у яких запит на фінансування для кожного села був учетверо більший за медіану. Такі заявки були відхилені одразу», – написав Шелест.
За його словами, після відсіювання таких аномальних клопотань, погодили у повному обсязі фінансування тих сіл, які відповідали одночасно двом критеріям:
- запит на фінансування менший за 250 тис. грн
- компенсація за 1 км менша за 41.4 тис. грн (медіани, помножені на 2).
Таких сіл виявилося 2.9 тис, а потреба у фінансуванні склала 325.6 млн грн.
Далі перейшли до часткового погодження, і тут поділили села на 2 групи.
Перша – села, підключення яких дасть більший соціальний ефект, тобто із рейтингом більше 2 (рейтинг залежить від кількості соцоб’єктів і населення в селі). При цьому обмежили суму фінансування меншим із двох: 250 тис грн, або вказана у клопотанні відстань до оптики, помножена на 41.4 тис. грн. Назбиралося 628 сіл на 138 млн грн.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Друга – села із рейтингом менше 2, для таких виділили фінансування за формулою: менша сума із добутку рейтинга села на 125 тис. грн, або відстань до оптики, помножена на 20.7 тис грн і на рейтинг села. Таким чином навіть серед невеликих сіл ті, що мають більше жителів, отримають більше фінансування. Виділили 20.1 млн грн на 122 села.
Наступними кроками будуть:
- погодження розподілу міністерством економіки і мінфіном;
- прийняття розпорядження кабінетом міністрів;
- затвердження розподілу бюджетним комітетом ВРУ.
Нагадаємо, у Мінцифри створили покрокову відеоінструкцію, щоб громади подали заявку на підключення інтернету.
Докладніше про проєкт Мінцифри читайте в матеріалі Підключення 3000 сіл до інтернету: в Україні запустили окрему платформу.
Головне фото: mind.ua.
Економіка і бізнес

Андрій cтворив перші в Україні столові прибори для військових з парною ампутацією рук. Їх можна надягнути без допомоги рідних і самостійно харчуватися. Це було б неможливо без батьків хлопця — Олександра та Наталі, які за освітою інженери й займаються ремонтом і продажем засобів для реабілітації та масажу.
Як розробка допомагає ветеранам ставати незалежними в побуті, дивіться в нашому проєкті «Куркулятор».
Економіка і бізнес

11 років тому Олег пішов на авантюру — посадив у полі цибулини шафрану. Досвідчені фермери не вірили, що з цього щось вийде, але крокуси зацвіли, і чоловік зібрав перший урожай. За якістю український шафран виявився одним з найкращих у світі.
У цьому запалі Олег одним з перших в Україні також посадив спаржу. Зараз же овоч, який ще римляни вважали делікатесом, росте на наших чорноземах, і його можна купити в супермаркетах. Як Олег покинув поля шафрану через окупацію Херсонщини, але почав усе заново на Волині, дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Економіка і бізнес

У столиці провели один із найбільших маркетинг-форумів року — MRKTNG MRTHN 2025, організований медіа MMR та холдингом ekonomika+. Під гаслом «Під сонцем інсайтів» понад 500 учасників і понад 40 спікерів зібралися, щоб поділитися досвідом і показати, як маркетинг може впливати не лише на бізнес, а й на цілу країну.
Про це повідомила комунікаційна команда заходу.
Від аналітики до культури
Маркетинг-форум відкрив CEO Elit-Web Ігор Воловий, який презентував дослідження потреб онлайн-покупців. Анна Гладіревська з EVA показала, як технології доповнюють сервіс, а не замінюють людину. За словами Віктора Іванченка й Олександра Байдікова з Megapolis+, міська реклама — це не просто білборди, а частина простору.
Про сміливість інвестувати в культуру під час війни говорив Сергій Грабчак з Ощадбанку. За словами організаторів, ці кейси співпраці з Litkovska, MAKHNO та Tsvite Teren надихнули багатьох у залі. А Володимир Завадюк і Наталія Вовк з 1+1 media поділилися прикладами контенту, який дарує надію — зокрема, проєктами «Клуб %1» і «Різдво. Ти не один».
Мілітарі-маркетинг та нові ролі брендів
Окремо обговорювали мілітарі-комунікації. Серед учасників панелі були Олександр Алимов і Олексій Покришень з агенції TWID, Оксана Бондаренко з НГУ «Азов», Сергій Тодосан і Олег Шульга з «АЗОВ.ONE» та «К-2». Модерував зустріч Віталій Капустян.
Спікери торкнулися теми викликів — як знайти правильні меседжі, будувати довіру та залучати донаторів, не перетворюючи комунікацію на рекламу.
Читайте також: Український мюзикл «Тигролови» представили на Бродвеї у Нью-Йорку
Не лише реклама, а й сенси
Один із блоків обговорення був про брендинг і репутацію. Ксенія Сікорська розповіла про ребрендинг ПУМБ, а Ольга Дівущак — як працює Foundation Coffee Roasters з цінностями. Валерія Толочина з MEGOGO говорила про вимірювання впливу бренду.
Світлана Попова з AFINA Group згадала тему підтримку українських виробників, а Дарʼя Маліхатко з Publicis Groupe — аналітику, яка веде до реальних інсайтів. Василь Яцишин поділився кейсом оновлення бренду «Мяу!», Наталія Євдокімова — інструментами BigData, а Маріанна Коніна пояснила, як керувати онлайн-репутацією. Тарас Маципура з Carlsberg Ukraine розповів, як будувати ефективні команди.
Анастасія Ливинець з МХП зазначила: «Справжнє мистецтво маркетингових комунікацій можуть створювати тільки люди, які мають мотивацію та спільні цінності»
На завершення обговорили нішевий маркетинг і культуру як нову моду з Валерією Русаненко (Pandora), Катериною Тейлор (Port of Culture), Вікторією Середою («Сенс»), Святом Загайкевичем («Підпільний Стендап») і Сергієм Костею (Bolt).
Разом із ekonomika+ організатори зібрали кошти на десятки кілометрів зв’язку для 5-ї окремої штурмової бригади.
«Кожен донат — ще один метр, який наближає перемогу. Бо маркетинг — це не лише про продукт, це про сенс і відповідальність», — прокоментували благодійну частину заходу організатори.



Нагадуємо, що Орландо Блум вийшов в етер BBC One Show із браслетом UNBROKEN (ВІДЕО).
Фото надала комунікаційна команда MRKTNG MRTHN 2025