Суспільство
«Люкс-торпеда» з Чернівців до Львова. Укрзалізниця відновлює історичний маршрут
Укрзалізниця запустила потяг «Дністровський експрес» Чернівці – Львів, який повторює історичний маршрут польської «Люкс-торпеди», що курсувала майже 100 років тому.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці перевізника.
«Дністровський експрес» мав вирушити у першу мандрівку ще наприкінці лютого, але з початком повномасштабної війни вагони були задіяні для евакуації українців.
«Тоді прем’єру довелося відкласти. Укрзалізниця призначає повторний дебют регіонального експресу №802/801 Чернівці – Львів, який фактично повторює історичний маршрут славетної Люкс-торпеди», – ідеться в повідомленні Укрзалізниці.
Поїзд курсуватиме щодня з Чернівців о 5:30 і прибуватиме у Львів о 12:18. У зворотному напрямку він вирушатиме зі Львова о 15:07 і прибуватиме до Чернівців о 22:05. Маршрут проходить через Заліщики, Чортків, Тернопіль, Золочів та інші міста. Квитки можна придбати у застосунку, чат-боті, на сайті та в касах Укрзалізниці від сьогодні.
Про потяг «Люкс-торпеда»
У 1930-х роках між Львовом та іншими містами регіону курсував експрес «Люкс-торпеда». За своєю конструкцією потяг був водночас схожим на рейковий автобус та лімузин. Польська «Торпеда» могла розігнатись до 120 км/год.
Першу «Люкс-торпеду» побудували 1933 року в Австрії, а вже за три роки такі експреси випускали на польському заводі. Під час Другої світової війни майже усі потяги були знищені бомбардуваннями.
Нагадаємо, Укрзалізниця запустила мобільний застосунок, у якому можна купувати та повертати квитки, а також отримувати сповіщення про рейси.
Раніше ми повідомляли, що Укрзалізниця запустила єдиний портал для пасажирів столичної кільцевої електрички та приміського сполучення Kyiv City Express.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі