Суспільство
Лікарка емігрувала до Угорщини, але повернулася на Батьківщину за 2 місяці (ВІДЕО)
Емігрувати чи залишитися? Шукати роботу за фахом? Чи погоджуватись на будь-яку? Ці питання крутяться в голові не однієї українки.
Як молода лікарка Аліна Цьоміна спробувала знайти себе за кордоном і що з цього вийшло — розповідає ШоТам.
Вона виїхала до Угорщини як біженка, але повернулась за 2 місяці.
І якщо в Угорщині для неї знайшлася лише найпростіша робота на кухні, то в Україні молоду спеціалістку одразу запросили на посаду акушера-генеколога на Волині. А ще надали житло у громаді!
Молода лікарка Аліна Цьоміна виїхала з Харкова евакуаційним потягом на початку війни. Дісталась Угорщини і швидко знайшла там роботу: нарізала салати, чистила овочі та мила посуд. Через 2 місяці роботи зрозуміла: працюватиме лише за фахом і лише вдома.
«Повернутися до України я захотіла тому, що я хотіла працювати по своїй професії, по своїй спеціальності», — Аліна Цьоміна акушерка-гінекологиня.
Читайте також: «Щойно вивезли тварин – снаряд знищив конюшню». Кінний клуб із Кремінної знайшов другу домівку на Тернопільщині
Кликало дівчину додому і серце. Коханий Міхаель ‒ німець, приїхав в Україну ще у березні як доброволець. Захищає кордони на Харківщині і вчить українську.
«Я довго думала, як почати з ним учити українську, тому що в нас інші літери. І я розпочала з букваря. Він вже знає “дякую”, “привіт”, “мама”», — Аліна Цьоміна акушерка-гінекологиня.
В Україні дівчина знайшла роботу за фахом на сайті Державної служби зайнятості. Її запросили в лікарню Маневичів, що на Волині.
«Я повірив у неї як людину. Вона молода і з нею можна буде працювати, вона зможе розвиватися. Ми її зарахували на ставку акушера-гінеколога стаціонарного відділення. Щоб її трошки зацікавити, — на території нашої лікарні є незадіяне одне приміщення під житло. Ми готові дати їй те житло, щоб вона перебувала в нас якнайдовше довше і працювала в нас», — каже Олег Бегаль, директор Маневицької багатопрофільної лікарні.
Нині Аліна працює, аби українців ставало ще більше. І будує з коханим плани на майбутнє, найголовніший з яких ‒ Перемога.
Нагадаємо, команда ілюстраторів будує вольєри для врятованих із зони бойових дій тварин.
Також ШоТам розповідав, як 93-річний переселенець із Лисичанська став «пігулкою бадьорості» для волинян.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі