Суспільство
Лікарі здійснили мрію 10-річної дівчинки з Вугледара (ВІДЕО)
Лікарі, які поставили на ноги Вероніку з Вугледара, влаштували їй сюрприз на день народження та втілили одразу дві її заповітні мрії.
Історію дівчинки розповідає Шотам.
Історія Вероніки рік тому стала щемливою для всієї України: російський танкіст зробив її сиротою. Батько, бабуся, дядько та тітка дівчинки загинули від обстрілів, закривши її собою.
«Їй єдиній зі всіх, хто був у тому приміщенні, вдалося вижити. Але уламки все ж влучили в неї. Вона мала досить великий уламок. Один в голові, інший у шиї», — Зоряна Іванюк, медична директорка Лікарні св. Миколая.
Вероніка була у вкрай важкому стані. Спочатку її рятували в Дніпрі, потім направили до Львова. Дівчинку частково паралізувало, пошкодило хребет, око, відірвало палець на руці та забрало пам’ять.
Та завдяки лікарям уже через два місяці Вероніку виписали. Повернулася пам’ять, відновилися рухи. Тепер Вероніка мешкає в дитячому притулку і продовжує реабілітацію.
Дивіться відео: Лікарі поставили на ноги українця, який 16 років не міг ходити
Але навіть через рік після виписки лікарі не забувають про неї. І зробили особливим її 11-й день народження. Вероніка мала велику мрію — познайомитися із захисниками, які втримали її рідний Вугледар.
І лікарі здійснили це бажання. Олексій Пономарчук — пацієнт реабілітаційного центру «Незламні». Він втратив ногу під час оборони Вугледара, а тепер готується до протезування.
Воїн був щасливий зустрітися з Веронікою в її день народження.
«Обійняла сильно, міцно. Сльози щастя виступали на очах. Це було дуже зворушливо», — Олексій Пономарчук, захисник Вугледара.
Та на цьому сюрпризи для Вероніки не закінчилися. Вероніка казала лікарям, що вона хоче познайомитися з кіньми. І тепер на неї чекає місяць іпотерапії.
Нагадаємо, ШоТам розповідав, як лікарі врятували підлітка з Бахмута і стали йому хрещеними батьками.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі