Суспільство
Киян запрошують на танцювальну виставу, створену під час дитячої творчої резиденції
У неділю, 19-го вересня, у Києві відбудеться унікальна для України дитяча вистава «Я є Я, де Я є» у форматі сучасного танцю.
Про це ШоТам повідомили організатори.
Прем’єра вистави відбудеться о 19.00 у Київському національному академічному Молодому театрі.
Про виставу
Створена протягом чотирьох тижнів дітьми і для дітей, вистава є результатом інтенсивної літньої творчої освіти юних танцівників під керівництвом мультидисциплінарної команди професійних хореографів, режисерів, театральних сценографів всеукраїнського масштабу.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Вистава «Я є Я, де Я є» заснована на сюжеті казки “Квітка-Семибарвиця” Валентина Катаєва, але несподівано та вміло перенесена у площину 21 століття.
18 танцівників вистави від 11 до 14 років через професійні інструменти сучасного танцю занурять глядачів у світ… гри.
Творці танцю
Оригінальні костюми та оформлення сцени від українського сценографа Богдана Поліщука, музикальний супровід, написаний для вистави композитором Іваном Гаркушей, майстерний світловий супровід від художника зі світла Євгена Копйова, модерна хореографія від трьох професійних хореографів Кристини Шишкарьової, Дани Сарман і Ірини Плотнікової.
Вистава говорить про різність людей і їхніх бажань, піднімає питання впевненості при прийнятті рішень, про непростий, але цікавий пошук підлітка свого місця у світі. І все це діти-танцівники розповідають своїм одноліткам-глядачам через образи, рухи, музику, світло, близькі та зрозумілі їхньому поколінню.
Читайте також: Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляють дизайнери на цьогорічному Тижні моди
Зазначається, що в Україні працює близько 5000 дитячих гуртків, студій, колективів, шкіл танцю різних стильових напрямів. В них займаються до 500 000 дітей віком від 6 до 14 років.
Тож, власний інноваційний досвід дитячої освіти за принципом “learning by doing” (“навчання через практику”) планують поширювати також у Рівному, Кривому Розі та Одесі, де відбудуться не тільки вистави, але й майстер-класи для регіональних дитячих колективів сучасного танцю.
Професійний відеозапис вистави можна буде знайти на сайті після прем’єри.
Поширюючи серед дітей та колег країни напрацьовані методики та відкриття, зроблені під час реалізації унікального мистецького проєкту, організатори прагнуть сприяти розвитку більш якісної неформальної танцювальної освіти дітей в Україні.
Вистава створена в рамках експериментального проєкту «Я є Я, де Я є» за підтримки Українського Культурного Фонду.
Квитки можна придбати за посиланням.
Посилання на FB-подію тут.
Нагадаємо, 10-річний віртуоз зі Львова влаштовує концерти на карантині.
Як ми повідомляли раніше, у Кропивницькому театр танцю став рекордсменом України як колектив, що виконує всі напрямки хореографії.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі