Суспільство
Купуй українське. Сім крутих виробників нічників та світильників
Що може краще прикрасити інтер’єри, ніж стильний світильник? З кераміки, фанери, старих автозапчастин та навіть з солі – українські бренди світла дивують своєю унікальністю. До того ж на носі свята, а світильники та нічники – це чудовий варіант подарунку. Тому пропонуємо познайомитись з найсильнішими українськими брендами світла.
1. LiSova – світлова казка у вашій кімнаті
“Мікс традицій та сучасності” – так говорять про свій бренд засновники LiSova. Це унікальний український виробник нічників та декору з фанери. Завдяки таким різьбленим світильникам у вашій кімнаті з’являться силуети дерев, птахів та зірок.
Молода команда з чотирьох друзів проєктує ці унікальні світильники. Вони шукають оригінальні візерунки та форми у стародавніх українських символах і транспортують знайдене у витвори з фанери. Нічні світильники граються з тінями та наповнюють кімнату справжньою казкою. Ви можете самостійно вибрати необхідні візерунки, але і коштувати це буде дорожче – +50% до вартості. Самі світильники коштують 500 гривень.
Такий ліхтарик стане чудовим подарунком, адже вдало доповнить будь-який інтер’єр. Та ще й навіює новорічний настрій.
2. Pride&Joy – світильники з автозапчастин та металобрухту
Хто сказав, що старим автозапчастинам місце тільки на звалищі? Дизайнер Едуард Костюк переконаний, що брухт та автозапчастини можуть стати фішкою бренду. Саме тому створює з них унікальні світильники.
“Ми виготовляємо стильний домашній декор, меблі і аксесуари, в яких поєднуємо метал, шкіру, дерево, скло і елементи автодеталей, після чого вони стають яскравим акцентом в дизайні затишного будинку або фішкою твого артпростору” – каже засновник бренду “Pride&Joy”.
Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду
Ідея створювати такі унікальні речі виникла у 2016 році. За словами засновника, він сам палкий прихильник автомобілів, тому за основу бренду взяв саме автозапчастини. Тепер кожна його робота містить хоча б одну маленьку автодеталь, а деякі, повністю виготовлені з них. Ціни на такі стильні світильники, в середньому, 3000 грн.
3. Лампи з солі від Lampovo
Lampovo – це український виробник світильників з солі. Так, з найсправжнісінькою! Лампу можна навіть спробувати на смак та лизнути, але, не дуже захоплюйтесь. У формі гори, яйця дракона, ракети та з дерев’яним декором – такі унікальні сольові лампи створює бренд з Бахмуту.
“Lampovo – проєкт, що створений для людей і тільки. Ми – найкращі друзі. Завжди допоможемо і принесемо комфорт та турботу. Lampovo – як теплий плед і філіжанка кави”, – кажуть засновники бренду.
До того ж лампи з солі – це не лише декоративний світильник, а й корисний девайс, який долає стрес, розслабляє, покращує сон та нейтралізує шкідливе випромінювання. Всі світильники від Lampovo створюються вручну, тому є неповторними. А їх ціна – від 500 до 1290 грн.
4. Стильні світильники у GAFF
Ця дизайн-студія виросла на базі лінійки світильників T&М objects. Gaff Design Studio проєктує і створює сучасне актуальне освітлення – декоративні настільні лампи, люстри, торшери та трекові світильники.
“Головним завданням студії є створення елементів інтер’єру згідно з останніми тенденціями в дизайні. Наша команда може як запропонувати готове рішення, так і розробити унікальний продукт, який задовольнить сучасного цінителя стилю і естетики. Багаторічний досвід роботи з деревом та іншими матеріалами проявляється в кожному новому виробі студії”, – кажуть засновники бренду.
Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції
Компанія оснащена найсучаснішим європейським обладнанням і її штат складається з професіоналів у сфері дерева і металообробки. А ще тут можуть створити світильник за вашим ескізом. Вироби від бренду Gaff зроблять стильним будь-який інтер’єр. Вони також створюють і керамічні вироби у колаборації з відомими керамістами. Ціни на світильники від бренду Gaff, в середньому, 1500 грн.
5. Лампи з фар мотоциклів від Motolamp
Якщо десь у вашому гаражі залежалась фара з раритетного мотоцикла – не поспішайте викидати у смітник. Адже бренд Motolamp може зробити з неї стильну лампу з вашою особистою історією. Оригінальний стиль 60х-80-х років, ексклюзивний дизайн, якісна реставрація – і все це зі старих частин мотоциклів. Торшери, бра, люстри та настільні світильники від Motolamp стануть ідеальним доповненням інтер’єрів в стилістичних інтерпретаціях ретро-футуризму або модернізму.
“Просто дивовижно, які емоції можна відчути, взявши в руки деталь, яка старша за вас. Ви маєте можливість вдихнути в неї нове життя, використовуючи її в зовсім іншому призначенні. Красива вінтажна фара від мотоцикла 50х-80х років з лаконічними формами має другий шанс отримати всю увагу, якого вона заслуговує!” – кажуть засновники бренду.
Світильники з мотозапчастин можна придбати у різних кольорах, а їх ціна – від 5000 грн.
6. Pikart Lights – світильники як з Пінтересту
Вироби цього бренду нагадують картинки з Пінтересту. Тут створюють унікальні та стильні люстри, бра, торшери. Компанія “Pikart” заснована у Львові 2000 року. З моменту заснування основним профілем компанії є ливарне виробництво художніх виробів, а протягом останніх п’яти років тут ще створюють освітлювальні вироби за проєктами архітекторів та дизайнерів.
Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок
“Гарна оселя варта гідного освітлення – це наше переконання. А ще якісного та функціонального. Ідеальний світильник бездоганно впишеться в інтер’єр, додасть елегантності простору, розставить акценти та створить необхідну атмосферу”, – кажуть засновники бренду Pikart.
Латунь і мідь, рецепти зістарення виробів та об’ємні деталі – завдяки цим матеріалам і технологіям світильники бренду виглядають автентично та доречно у різних інтер’єрах. У Pikart кожен знайде собі стильний варіант освітлення. Ціни різні – від 2000 до 20 000, залежно від моделі.
7. Створи світильник сам з KUST ceramics
KUST ceramics – це унікальний бренд керамічних виробів. Його засновником є Віктор Кущенко з Донецька. Чоловік створює з глини китів, кашалотів, косаток, незвичайні ліхтарі у вигляді коралу та інші вироби для декору. А також допомагає іншим прикрасити свій дім власними руками.
У бренду є окрема колекція фантазуючих світильників Liquid. Їх поверхня при світлі ламп переливається різнокольоровими глазурями.
Читайте також: Бонги для айтішників та “повітряні кити”: донецький архітектор створює унікальні глиняні фігури
“Багато людей хотіли наших китів, але не всі могли дозволити купити готовий виріб. Тому ми вирішили зробити майстер-класи, де можна зробити такого ж кита чи світильник власними руками, але дешевше”,- розповідає Віктор Кущенко.
Так у бренду KUST ceramics з’явилась освітня платформа, де кожен охочий може створити ексклюзивну річ власними руками. Вартість залежить від вибраної скульптури, наприклад, світильник у вигляді коралу – 1000 гривень. Є формат занять, коли людина робить свій виріб з нуля. Для проходження цього курсу знадобиться 10 днів і близько 6000 гривень.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі