Суспільство
Кожен п’ятий українець використовує менше пластику і сортує сміття: дослідження
Понад 60% опитаних громадян України вважають, що проблеми довкілля є актуальними, близько 20% респондентів сказали, що намагаються знизити використання пластику та сортують сміття.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі дослідницької компанії.
Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у березні 2021 року.
Результати дослідження
Дуже актуальними назвали проблеми довкілля 28,1% опитаних.
Про те, що ці проблеми актуальні, але є більш нагальні питання, сказали 32,4% респондентів. Майже не актуальні проблеми довкілля для 15,9%, а зовсім не актуальні для 11%. Не визначились із відповіддю щодо актуальності проблем довкілля 13,6% опитаних.
Задля того, щоби дбати про довкілля, майже чверть (24,8%) українців економить воду та інші ресурси, 23,4% допомагає тваринам та рослинам, 20,1% намагається використовувати менше пластику, 19,1% сортують сміття.
Менше користуються автомобілем заради довкілля 16,1% опитаних, беруть участь у екологічних ініціативах 12%, відмовились від використання фосфатів 5,5%, фінансово підтримують екологічні ініціативи 3,3%.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Не вважають за потрібне щось робити задля збереження довкілля 17,2% респондентів. Не визначились із відповіддю 17,3%.
Відповідальною за вирішення проблем довкілля українці вважають передусім місцеву владу – саме вона, на думку 48,2% респондентів, має вирішувати такі проблеми.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
У тому, що про довкілля має дбати кожен громадянин, упевнені 42,1%. Покладають відповідальність за довкілля на центральну владу 36,7%, на громадські організації – 24,2%, на міжнародні організації – 11,8%, на великі бізнес-структури – 10,3%, на локальний бізнес – 9,7%. Не визначились із відповіддю 4,1% респондентів.
Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.
Дослідження проводилось компанією «Active Group» 20-21 березня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем).
Читайте також: Як створювався потужний екопроєкт «Україна без сміття» (ВІДЕО)
Географія: вся територія України за виключенням тимчасово окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.
Нагадаємо, в Україні стартував Всеукраїнський екоконкурс «Мішечок».
Також у Вінницьких кав’ярнях стартувала екоакція «В свою чашку».
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.
Головне фото: lexinform.com.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі