

Суспільство
В Україні стартував Всеукраїнський екоконкурс «Мішечок»
Всеукраїнський проєкт «Мішечок» запрошує стати частиною руху з поширення доступних екологічних рішень.
Мета – сформувати звичку користуватись багаторазовими торбинками в побуті.
Генеральним партнером ініціативи виступає компанія Pepsico – один з найбільших виробників готових до вживання продуктів та напоїв в Україні.
Про конкурс
Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» закликає шити екомішечки для користування в повсякденному житті. Торбинки можуть ставати щоденною корисною звичкою в кожній родині – альтернативним пакуванням при покупці товарів.
До участі в проєкті запрошуються активні громадяни з усіх областей України. Учасники стануть частиною руху ековідповідальних споживачів.
Конкурс для школярів
У межах проєкту відбудеться конкурс серед учнівської молоді, шкіл та позашкільних навчальних закладах з індивідуальними та колективними номінаціями.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Головний подарунок отримає школа, учні якої пошиють найбільшу кількість мішечків, – принтер для сублімаційного друку.
Мета конкурсу – поширення ідеї відмови від пластику. Кілька годин чи навіть хвилин використання пакетів завершуються сотнею років на звалищі.

За даними Zero Waste Europe, середній час використання одного пакета — 25 хвилин, а розкладається він від 100 до 500 років залежно від типу. Українці використовують близько 500 пакетів за рік.
Якщо порахувати за кількістю населення, то за рік викидається близько 20 млрд пакетів. Всі вони спочивають на звалищах, самотньо блукають вулицями України, потрапляють до організму тварин або в питну воду.
Читайте також: Як створювався потужний екопроєкт «Україна без сміття» (ВІДЕО)
Зовсім скоро мішечки стануть повноцінною заміною пластикових пакетів. Нещодавно Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт №2051-1 про їхнє обмеження, розповсюдження каратиметься штрафами. Винятком стануть лише пакети, що використовуються для м’яса, риби, сипучих продуктів. Саме тому Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» радить розпочати перехід на екоторбинки вже сьогодні.

Приймання колективних конкурсних заявок від шкіл та позашкільних навчальних закладів, активності в соціальних мережах триватимуть включно до 7 травня 2021 року.
Положення проєкту та конкурсу за посиланням.
Умови участі
Умови участі дуже прості:
- пошити мішечки,
- зробити фото або відео створеного мішечка,
- опублікувати в соціальних мережах з хештегами #мішечокSRW #ПакетНеПотрібен #schoolrecyclingworld #мішечок
- відмітити сторінки instagram.com/schoolrecyclingworld та facebook.com/Schoolrecyclingworld.
Такі роботи будуть автоматично брати участь в індивідуальних розіграшах подарунків.

Для колективних учасників додатково необхідно ознайомитися з положенням та заповнити анкету за посиланням.
Переможців оголосять 12 травня 2021 року на сайті schoolrecyclingworld.org.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Торік учасники проєкту разом пошили 18 441 мішечків, якими й дотепер користуються в повсякденному житті.
Нагадаємо, у Вінницьких кав’ярнях стартувала екоакція «В свою чашку».
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.
Усі фото: schoolrecyclingworld.org.
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини
Суспільство

24 червня в Музеї книги і друкарства України відкриється виставка «Пилип Орлик. Шлях гетьмана», присвячена до 315-річчя Конституції Орлика та Дня Конституції України. Уперше у столиці представлять низку експонатів, що мають прямий стосунок до постаті гетьмана.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
На виставці покажуть 33 об’єкти, зокрема стародруки, гравюри, мапи, зброя, речі з родинною символікою Пилипа Орлика та Івана Мазепи, а також археологічні знахідки з Батурина.
Відвідувачі зможуть побачити й копії архівних документів зі Швеції, Франції, Польщі та України, які розповідають про життя та політичну діяльність Орлика.
Також відбудеться прем’єра історичного фільму Incognito, створеного з використанням ШІ. Виставка триватиме до 1 грудня.
Читайте також: Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)



Нагадаємо, що історики знайшли нові артефакти Пилипа Орлика та найдавніший козацький документ українською.
Фото обкладинки: портрет, написаний Наталею Павлусенко, 2021, Wikimedia