Суспільство
Коні-переселенці знайшли прихисток на Рівненщині і вчаться знову довіряти людям (ВІДЕО)
Психологиня Оксана Абрамова вивезла коней з рідного Лисичанська. Раніше тварини допомагали малечі, яка потребує фізичної та емоційної реабілітації. Та нині гривасті «терапевти» самі потребують відновлення…
Де можна познайомитися із конями-переселенцями, розповідає ШоТам!
Оксана Абрамова та її коні півтора місяця прожили під обстрілами. 12 років жінка практикувала іпотерапію в рідному Лисичанську. Допомагала розвиватися діткам і відновлюватися дорослим. А тепер її коні самі потребують реабілітації через пережитий стрес.
Під обстрілами коні почали худнути
Коні Чез та Доссе знайшли прихисток у Мирогощі на Рівненщині. Жінка гірко жартує, що є люди-переселенці, а є коні-переселенці.
Дуже не хотіла покидати Лисичанськ, але мусила рятувати своїх вихованців.
«Депресивний стан проявлявся, коли Чез дуже сильно схуд і був дуже пригнічений. І Доссе була невесела, пригнічена і почала худнути», — розповідає психологиня Оксана Абрамова.
Читайте також: «Найскладніше – переконати людей виїхати». Як громада на Хмельниччині стала другою домівкою для переселенців зі сходу
Останньою краплею став приліт поряд із конюшнею. Вивозити коней допомагали колеги з усієї України і навіть із-за кордону.
«Важко було вирішити, як евакуювати, бо це спеціальний транспорт треба було. Це дуже дорого. Допомогли американські колеги, які надали гроші, щоб я могла оплатити транспорт», — згадує Оксана Абрамова.
Тварини вчаться знову довіряти людям
На іподромі в Мирогощі Доссе та Чез вчаться знову довіряти людям. Реабілітація містить ситне харчування, прогулянки і тактильний контакт.
Оксана вірить, що скоро коні відновляться та зможуть знову допомагати людям. Чез возитиме підлітків, а Доссе повернеться до іпотерапії.
«В іпотерапії працюють тільки кобили. І тільки віком понад 8 років. Щоб була спокійна. Обов’язково, щоб народжувала лошат, щоб вона мала досвід материнства, щоб вона вже була більш спокійною, більш мудрою», — каже психологиня Оксана Абрамова.
Оксана хоче залишитися на Рівненщині та втілити тут мрію, якій завадила війна.
«Мрію про іпоцентр. Центр іпотерапії і емоційного відновлення. Щоб ця справа поширювалась і була популярною в Україні, бо це дуже дієві речі», — каже психологиня Оксана Абрамова.
Нагадаємо, волонтери відремонтували обстріляний будинок бабусі із песиком у хустці.
Також ШоТам розповідав, як на Чернігівщині родина пережила окупацію разом із тваринами на фермі.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі