Суспільство
Колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні (ВІДЕО)
Колумбієць Янко Богдан народився в Боготі, але ще хлопчиком побував в Україні і одразу відчув потяг до української культури. Як українська пісня з колумбійським колоритом лунає світом, розповідає ШоТам.
Колумбієць, який просував українську культуру, коли це ще не було мейнстрімом. І тепер завдяки йому українська пісня лунає світом і закохує в Україну.
Янко Богдан Пеньяфорт — син українки Наталі та колумбійця Хав’єра. Його мати переїхала з Києва до Боготи у 90-і, але зв‘язків із Батьківщиною не розірвала.
Щорічно вона навідувалася до України, а згодом узяла з собою і малого Янка. В Україні його вразила краса старовинних храмів і повстанські пісні.
Мама завжди хвилювалася, аби я подивився українську культуру, везли мене до музеїв, на концерти, я з самого дитинства закохався у цю музику, в цю культуру, — Янко Богдан Пеньяфорт, музикант.
Співати українських пісень навчили і батька Янка. Янко усе життя не лише співає, а й носить на собі Україну: вишиванки, тризуби, символічні футболки.
Заразив українством навіть друзів-колумбійців. А ще Янко бездоганно знає українську! Вивчити допомогли мама, пісні та інтернет.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
«Напевно, через пісню. Я завантажую слова або шукаю в гуглі слова пісні, треба читати. І воно якось запам’ятовується», — Янко Богдан Пеньяфорт, музикант.
Янко створив гурт «Лос Янковерс», у якому грає колумбійську та українську музику. Напад росії обурив Янка, тож тепер він постійний учасник акцій на підтримку України.
«Ми разом із мамою коли виступаємо, граємо десь, або я зі своїм гуртом, я відчуваю таке бажання передати людям, трошки розповідати про те, що насправді відбувається, що ми захищаємо свою суверенність, свою територію, свою націю», — Янко Богдан Пеньяфорт, музикант.
Нагадаємо, у Києві відкрили першу у світі музичну кафедру ЮНЕСКО.
Також ШоТам розповідав, що легендарний Ленні Кравіц має українське коріння.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: