Суспільство
Ківерцівська громада на Волині будує «Центр безпеки» із трьома оперативними службами (ВІДЕО)
Ківерцівська громада на Волині зводить «Центр безпеки», де будуть розміщені три служби в одному місці: пожежники, медики та поліцейські.
Як Ківерцівська громада береже Незалежність і дбає про безпеку мешканців та переселенців розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Новий «Центр безпеки» допоможе реагувати на виклики оперативніше. А громадяни матимуть один спільний номер телефону, щоб звернутися по допомогу.
Мешканці матимуть один номер телефону для будь-якої ситуації. Це допоможе службам швидше реагувати на виклики.
Читайте також: Трьома фурами зі сходу до Вінниці. Історія підприємства «Контакт», яке успішно релокувалося з Донеччини
«Буде набиратися один-єдиний номер, як в світі є 911, набиратися буде і вони будуть виїжджати туди», — каже Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук.
Пожежну машину та авто швидкої подарували партнери зі Швеції. А пожежників вже одягли у новеньку сучасну форму від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«На даному етапі у нас за допомогою Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» передано багато обладнання, яке ви можете тут побачити. І повербанки, і ліхтарі», — розповідає Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук.
У центрі безпеки буде цілодобове чергування, а для персоналу облаштують кімнати відпочинку. Тож у цій громаді не страшно опинитися у надзвичайній ситуації.
А ще сюди не страшно приїхати без нічого, якщо тікаєш від війни. Тут працює соціальний магазин для переселенців. Є одяг, взуття, засоби гігієни, посуд, матраци та навіть ліжка. Все це можна взяти безкоштовно.
«Були такі жителі, які приїжджали з інших областей тимчасово окупованих, де вони з підвалів виходили в шубах. А вже було, наприклад, на вулиці +15, +18. Тому вони всі дуже задоволені, всі раді», — каже Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук.
Так у Ківерцівській громаді дбають про безпеку та комфортне життя кожного українця. І вірять у світле незалежне майбутнє нашої держави.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Золочівська громада на Львівщині потоваришувала із Польщею і допомагає ЗСУ.
Такод ШоТам повідомляв, як Новояричівська громада на Львівщині влаштовує віче, щоб вирішити нагальні питання під час війни..
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі