Суспільство
Херсонець вклав 400 тис. грн у бізнес із розведення австралійських раків
Херсонський підприємець Леонід Козлов заснував незвичний для України бізнес – він вклав 400 тис. грн у розведення австралійських раків, пише Херсон net.
Бізнес ризикований, втім, підприємець знав, на що йде – експериментувати з акліматизацією червоно-клешневими австралійськими раками на півдні України почали ще в 2015 році в Херсонському аграрному університеті. Тамтешні науковці з’ясували, що кліматичні умови в області цілком підходять для розведення членистоногих нового для України виду. Ростуть раки дуже швидко, сягають незвично великих розмірів, при цьому особливих умов не потребують.
Басейни з раками
Тож бізнесмен вже уклав договір з аграрним університетом і замовив розробку технології «промислового» вирощування червоно-клешневого австралійського раку та науковий супровід. При цьому чоловік вклав понад 400 тисяч гривень у створення лабораторії і маточника.
Тепер в підвальному приміщенні університету розташовані басейни зі скла з системами фільтрації та обігріву води. Там живуть понад 300 дорослих раків. Потомство планують запустити в водойми.
Особливості вирощування
Завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ Павло Кутіщев вважає цей проєкт економічно вигідним і впевнений у перспективах вирощування тропічних раків на півдні України. Однак, виникають деякі труднощі. Раки не виживуть, якщо температура води буде менше +20 градусів Цельсія, а оптимальна для них температура 23-30 градусів.
Читайте також: Український університет почав культивувати африканських равликів
У холодний період австралійських раків тримають в акваріумах, де вони дають потомство. А вже наприкінці квітня. їх випускають у водойми, що розташовані в Голопристанському та Каховському районах. І вже до жовтня вони матимуть 120-130 грамів ваги.
Сам Леонід Козлов дуже задоволений, що прогнози вчених збуваються: раки дійсно дуже швидко набирають вагу. Незабаром херсонець сподівається отримати «товар» на продаж.
Підприємець впевнений, що з реалізацією екзотичних тварин проблем не виникне. Продавати планує в спеціалізованих магазинах у Херсоні, а також в інших містах – Харкові та Києві.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі