Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 ефективних порад для успішних продажів на Etsy: досвід української підприємці

Опубліковано

Міжнародна платформа Etsy — хороший майданчик для хендмейд майстрів та унікальних товарів. Восени 2023 року платформа дозволила українцям реєструвати свої магазини та виводити кошти без посередників, адже з квітня 2021 року це було неможливо.

Бізнес на платформі Etsy для Олени Соболевої почався з хобі — ще в студентські роки вона займалася косплеєм, робила для себе різні костюми. На Etsy почала продавати ті костюми, які вже сама носила, а потенційні клієнти цікавилися, чи може вона виготовити костюм за їхніми параметрами. Олена спробувала — і ось за 8 років у неї вже 2 тисячі продажів на платформі. У квітні 2024 року її місячний дохід склав 20 тисяч доларів! Підприємиця веде канал про платформу, а з ШоТам поділилася своїми порадами для тих, хто теж хотів би продавати на Етсі.

Порада 1. Займайтеся тим, що вам справді цікаво. Але не забувайте про аналіз ринку!

Найкраще, коли обрана ніша цікава самим підприємцям і є продовженням хобі.

 «Як кажуть на навчаннях з маркетингу, продукт повинен закривати біль клієнта, а найкращий продукт — це той, який закриває біль його творця», — каже Олена.

Дівчинка в косплей костюмі
Олена в косплей костюмі з її магазину. Фото надала героїня

До того ж бізнес — це гра в довгу, тому якщо і процес, і продукт не дуже цікаві, то така справа довго не протримається. Аналіз ринку та потенційних конкурентів на платформі — теж важливий етап підготовки:

«У пошуку введіть те, що ви хочете продавати на Етсі, наприклад, сережки. Обов’язково англійською! У списку буде багато ідей, які саме сережки зараз шукають люди: блакитні чи аметистові, наприклад. Але не раджу копіювати чужі ідеї, бо це неетично, але й куплять такий продукт не у вас, а в того, хто на платформі довше».

В ідеалі дотримуйтеся поєднання цих двох підходів.

Порада 2. Не бійтеся почати

«Etsy — це чи не єдина платформа, де вам не потрібно ніяких інвестицій. На Амазоні треба вкластися в закупку товару, а тут ні, бо це про індивідуальні вироби», — каже Олена.

Олена Соболева вдома
Олена Соболева перетворила хобі на успішний бізнес. Фото надала героїня

На Etsy є платоспроможна аудиторія, яка приходить на унікальний товар і готова за це платити. Тож пробувати варто!

Порада 3. Не ігноруйте відгуки та повідомлення потенційних покупців

Це схоже на студентське правило: спочатку треба працювати на заліковку, а тоді вона працюватиме на вас.Так і на Etsy, адже алгоритми помічають тих, хто працює зі своїм магазином. 

Є три метрики, які позитивно впливають на результат на Etsy. Перша — відгуки. Кожен відгук варто опрацьовувати швидко, особливо негативні. Варто намагатися виправити ситуацію, каже Олена:

«Бо можна залишитися правим, але з однією зірочкою, яка для молодого магазину може бути просто смертельною».

скріншот з платформи etsy
Приклад відгуку на платформі Etsy. Фото надала героїня

Олена радить не відповідати на емоціях, обдумати та знайти найкраще рішення. Наприклад, вона може запропонувати своїм клієнтам часткове відшкодування коштів, якщо посилка пошкодилася в дорозі. А якщо костюм не сів за параметрами, то відшкодовує послуги місцевого ательє.

Та є межа: якщо по трекінгу видно, що клієнт отримав посилку, а він вимагає гроші, бо начебто її не отримав, то це може бути шахрай. Олена каже, що в них є відпрацьовані схеми, але в підтримці Etsy можна оскаржити погану оцінку, якщо надати докази.

Друга метрика — приватні повідомлення. Підприємиця радить також відповідати на повідомлення, навіть якщо не зможете виконати замовлення. І третя метрика — надсилати товар у вказані терміни. За дотримання метрик (понад 95 %) можна заробити бейдж Star Seller, який буде видимий у профілі. Щотри місяці Etsy перевіряє магазини та може надати таку відзнаку.

Порада 4. Остерігайтеся шахраїв

Олена каже, що на всіх платформах, де є люди та гроші, є також і шахраї. Але Etsy дає багато інструментів, щоб їх виявити та вберегтися.

«Найпоширеніша форма скаму — це коли шахраї вдають із себе представників Etsy й кажуть щось на кшталт: “Якщо ви терміново не проскануєте цей qr-код, ми вам заблокуємо магазин”. Це типова схема, коли намагаються тиснути на людину, щоб вона швидко ухвалила максимально нераціональне рішення», — каже Олена.

Але на сайті є інструкції, як цього уникнути: представники Etsy ніколи не скажуть вам просканувати код, а в повідомленнях ніколи не попросять фінансову інформацію. Візуальна підказка теж є — усі повідомлення від команди платформи маркуються помаранчевою плашкою та приходять в окрему папку повідомлень.

Порада 5. Якщо ви мрієте про миттєвий прибуток, то Etsy не для вас

Etsy — платформа для продажу унікальних речей, тож це гарна можливість для митців просувати свої вироби. А ще вона підходить для вузьких ніш, які вже мають своїх поціновувачів. Олена каже, що не стала б заходити на неї з дуже конкурентним товаром, який маркетологи ще називають «червоним океаном». Як приклад: пресети для лайтруму, весільні вироби тощо. 

Немає суперсекрету чи магічної пігулки, щоб мати успішний магазин — треба багато над ним працювати.

«Не чекайте, що ви можете найняти якогось менеджера, який буде все за вас робити й просувати магазин. Ніхто не буде керувати вашим бізнесом з такою зацікавленістю, як ви самі. І на початку вам доведеться бути й виконавцем, і дизайнером, і маркетологом, і логістом. Перші шість років я сама надсилала всі костюми на пошті», — ділиться Олена.

Звісно, з часом частину роботи можна делегувати.

Порада 6. Пам’ятайте про комісію Etsy

«Майже на будь-який товар є свій покупець, але якщо у вас дуже низька маржинальність товару, то вам може бути складно. Тож я б порадила додати більш дорожчі варіації продукту», — розповідає Олена.

Адже в Etsy є комісія. Жінка радить одразу додавати до вартості товару 20% — на комісію, форс-мажори тощо. 

Порада 7. Приділіть час оформленню профілю

Дизайном магазину нехтувати не варто — на шапку можна розмістити колаж з робіт. Якщо ви не вмієте дизайнити самі, то замовте колаж у фрилансера. Олена теж скористалася послугами дизайнера для оформлення магазину.

Картинка з профілю Олени Соболевої на платформі Etsy
Ось така шапка профілю в магазині Олени. Фото надала героїня

Якісні фото товару теж дуже важливі. Каталог на білому фоні тут не спрацює:

«Варто показати, як можна використовувати ваш товар. Може, зробити якісь лайфстайл фото: продавати на Етсі не тільки товар, а й емоцію, стиль життя. Щоб покупець побачив цю фотку й одразу подумав: “Я теж так хочу”».

Тож якщо продаєте речі для дому, покажіть їх у реальному інтер’єрі, щоб потенційний покупець міг «приміряти» їх для свого будинку. 

Розвивайтеся! Олена радить вдосконалювати лінійку товарів, читати книжки про маркетинг і продажі:

«Навіть якщо книжка не буде про Etsy, звідти можна взяти якісь цікаві ідеї, прикладні для вашого бізнесу».

Порада 8. Шукайте, як показати свої переваги

Переваги можуть бути різними. В Олени, наприклад, доступна оплата частинами, адже товар доволі дорогий. Тож людина оплачує 50% на початку та решту, коли виріб буде готовий.

Інформацію про цю перевагу Олена додала в шапку профілю, тож це перше, що бачать потенційні покупці.  

«Похваліться! Якщо до цього продавали на іншій платформі й у вас є відгуки — пишіть про них теж. Можливо, хтось обрав ваш товар товаром місяця чи про вас публікували статтю. Це має впадати в очі в перші секунди, коли людина заходить у магазин», — каже підприємиця.

Олена радить подумати про УТП — свою унікальну торгову пропозицію. Чим ваш товар відрізняється від інших?

Порада 9. Пам’ятайте про нецільовий трафік

Що таке нецільовий трафік? Це коли у магазин на Etsy заходять люди, які не планують купувати товар чи якось із ним взаємодіяти. Такий трафік погано впливає на рейтинг магазину, тому Олена ніде не публікує пряме посилання на свій магазин, хоч і не приховує його. Каже, зацікавлені можуть знайти його за назвою:

«Наприклад, алгоритми бачать, що на ваш магазин перейшли 10 тисяч людей, а купили з них — три. Це погано впливає на статистику».

Олена в кафе працює з наповненням її мазагину на etsy
Олена за роботою над своїм магазином. Фото надала героїня

Порада 10. Відстежуйте тренди

Олена каже, що тренди можна застосувати в будь-якій ніші. Вони можуть бути ситуативними або сезонними. Сезонні — це ті, що присвячені до свят. Багато людей шукають на Etsy саме подарунки, тож продавці готують різдвяні чи великодні колекції, літні та весняні. Є окрема категорія — подарунки, і це може добре вплинути на продажі, якщо показати, що ваш товар може стати таким презентом. 

«Ситуативні тренди — це більш тонка робота. Тут треба відслідковувати, що зараз може бути популярним: фільм, пісня чи подія, як-от Євробачення», — підсумовує Олена.

Суспільство

У Чернігові можна охрестити дитину онлайн

Опубліковано

У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє ресурс Cheline.

Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.

Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Чому такий підхід зараз важливий

«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.

Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.

Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: Valerii Sorokin.

Читати далі

Суспільство

Україна планує відкрити декілька аеропортів у 2025-му році

Опубліковано

Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.

Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»

Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни

Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.

«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта

Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.

Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.

Фото: ЗУАП.

Читати далі

Суспільство

У Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО)

Опубліковано

Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.

Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)

Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.

Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.

Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.

Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

«Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує  українську мозаїку

Згадайте, який вигляд мав ваш будинок, школа чи садок, коли ви були дитиною. Чи пам’ятаєте...

Суспільство5 днів тому

Озеленити балкони та звузити дороги — урбаністка пропонує, як покращити українські міста

Уявіть фасади Парижу з хаотичними вивісками та заскленими балконами. Дивно, чи не так? А який...

Суспільство2 тижні тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство3 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...