Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 порад для тих, хто хоче продавати на Etsy

Опубліковано

Міжнародна платформа Etsy — хороший майданчик для хендмейд майстрів та унікальних товарів. Восени 2023 року платформа дозволила українцям реєструвати свої магазини та виводити кошти без посередників, адже з квітня 2021 року це було неможливо. 

Бізнес на платформі Etsy для Олени Соболевої почався з хобі — ще в студентські роки вона займалася косплеєм, робила для себе різні костюми. На Etsy почала продавати ті костюми, які вже сама носила, а потенційні клієнти цікавилися, чи може вона виготовити костюм за їхніми параметрами. Олена спробувала — і ось за 8 років у неї вже 2 тисячі продажів на платформі. У квітні 2024 року її місячний дохід склав 20 тисяч доларів! Підприємиця веде канал про платформу, а з ШоТам поділилася своїми порадами для тих, хто теж хотів би продавати на Етсі.

Порада 1. Займайтеся тим, що вам справді цікаво. Але не забувайте про аналіз ринку!

Найкраще, коли обрана ніша цікава самим підприємцям і є продовженням хобі.

 «Як кажуть на навчаннях з маркетингу, продукт повинен закривати біль клієнта, а найкращий продукт — це той, який закриває біль його творця», — каже Олена.

Олена в косплей костюмі з її магазину. Фото надала героїня

До того ж бізнес — це гра в довгу, тому якщо і процес, і продукт не дуже цікаві, то така справа довго не протримається. Аналіз ринку та потенційних конкурентів на платформі — теж важливий етап підготовки:

«У пошуку введіть те, що ви хочете продавати на Етсі, наприклад, сережки. Обов’язково англійською! У списку буде багато ідей, які саме сережки зараз шукають люди: блакитні чи аметистові, наприклад. Але не раджу копіювати чужі ідеї, бо це неетично, але й куплять такий продукт не у вас, а в того, хто на платформі довше».

В ідеалі дотримуйтеся поєднання цих двох підходів.

Порада 2. Не бійтеся почати

«Etsy — це чи не єдина платформа, де вам не потрібно ніяких інвестицій. На Амазоні треба вкластися в закупку товару, а тут ні, бо це про індивідуальні вироби», — каже Олена.

Олена Соболева перетворила хобі на успішний бізнес. Фото надала героїня

На Etsy є платоспроможна аудиторія, яка приходить на унікальний товар і готова за це платити. Тож пробувати варто!

Порада 3. Не ігноруйте відгуки та повідомлення потенційних покупців

Це схоже на студентське правило: спочатку треба працювати на заліковку, а тоді вона працюватиме на вас.Так і на Etsy, адже алгоритми помічають тих, хто працює зі своїм магазином. 

Є три метрики, які позитивно впливають на результат на Etsy. Перша — відгуки. Кожен відгук варто опрацьовувати швидко, особливо негативні. Варто намагатися виправити ситуацію, каже Олена:

«Бо можна залишитися правим, але з однією зірочкою, яка для молодого магазину може бути просто смертельною».

Приклад відгуку на платформі Etsy. Фото надала героїня

Олена радить не відповідати на емоціях, обдумати та знайти найкраще рішення. Наприклад, вона може запропонувати своїм клієнтам часткове відшкодування коштів, якщо посилка пошкодилася в дорозі. А якщо костюм не сів за параметрами, то відшкодовує послуги місцевого ательє.

Та є межа: якщо по трекінгу видно, що клієнт отримав посилку, а він вимагає гроші, бо начебто її не отримав, то це може бути шахрай. Олена каже, що в них є відпрацьовані схеми, але в підтримці Etsy можна оскаржити погану оцінку, якщо надати докази.

Друга метрика — приватні повідомлення. Підприємиця радить також відповідати на повідомлення, навіть якщо не зможете виконати замовлення. І третя метрика — надсилати товар у вказані терміни. За дотримання метрик (понад 95 %) можна заробити бейдж Star Seller, який буде видимий у профілі. Щотри місяці Etsy перевіряє магазини та може надати таку відзнаку.

Порада 4. Остерігайтеся шахраїв

Олена каже, що на всіх платформах, де є люди та гроші, є також і шахраї. Але Etsy дає багато інструментів, щоб їх виявити та вберегтися.

«Найпоширеніша форма скаму — це коли шахраї вдають із себе представників Etsy й кажуть щось на кшталт: “Якщо ви терміново не проскануєте цей qr-код, ми вам заблокуємо магазин”. Це типова схема, коли намагаються тиснути на людину, щоб вона швидко ухвалила максимально нераціональне рішення», — каже Олена.

Але на сайті є інструкції, як цього уникнути: представники Etsy ніколи не скажуть вам просканувати код, а в повідомленнях ніколи не попросять фінансову інформацію. Візуальна підказка теж є — усі повідомлення від команди платформи маркуються помаранчевою плашкою та приходять в окрему папку повідомлень.

Порада 5. Якщо ви мрієте про миттєвий прибуток, то Etsy не для вас

Etsy — платформа для продажу унікальних речей, тож це гарна можливість для митців просувати свої вироби. А ще вона підходить для вузьких ніш, які вже мають своїх поціновувачів. Олена каже, що не стала б заходити на неї з дуже конкурентним товаром, який маркетологи ще називають «червоним океаном». Як приклад: пресети для лайтруму, весільні вироби тощо. 

Немає суперсекрету чи магічної пігулки, щоб мати успішний магазин — треба багато над ним працювати.

«Не чекайте, що ви можете найняти якогось менеджера, який буде все за вас робити й просувати магазин. Ніхто не буде керувати вашим бізнесом з такою зацікавленістю, як ви самі. І на початку вам доведеться бути й виконавцем, і дизайнером, і маркетологом, і логістом. Перші шість років я сама надсилала всі костюми на пошті», — ділиться Олена.

Звісно, з часом частину роботи можна делегувати.

Порада 6. Пам’ятайте про комісію Etsy

«Майже на будь-який товар є свій покупець, але якщо у вас дуже низька маржинальність товару, то вам може бути складно. Тож я б порадила додати більш дорожчі варіації продукту», — розповідає Олена.

Адже в Etsy є комісія. Жінка радить одразу додавати до вартості товару 20% — на комісію, форс-мажори тощо. 

Порада 7. Приділіть час оформленню профілю

Дизайном магазину нехтувати не варто — на шапку можна розмістити колаж з робіт. Якщо ви не вмієте дизайнити самі, то замовте колаж у фрилансера. Олена теж скористалася послугами дизайнера для оформлення магазину.

Ось така шапка профілю в магазині Олени. Фото надала героїня

Якісні фото товару теж дуже важливі. Каталог на білому фоні тут не спрацює:

«Варто показати, як можна використовувати ваш товар. Може, зробити якісь лайфстайл фото: продавати на Етсі не тільки товар, а й емоцію, стиль життя. Щоб покупець побачив цю фотку й одразу подумав: “Я теж так хочу”».

Тож якщо продаєте речі для дому, покажіть їх у реальному інтер’єрі, щоб потенційний покупець міг «приміряти» їх для свого будинку. 

Розвивайтеся! Олена радить вдосконалювати лінійку товарів, читати книжки про маркетинг і продажі:

«Навіть якщо книжка не буде про Etsy, звідти можна взяти якісь цікаві ідеї, прикладні для вашого бізнесу».

Порада 8. Шукайте, як показати свої переваги

Переваги можуть бути різними. В Олени, наприклад, доступна оплата частинами, адже товар доволі дорогий. Тож людина оплачує 50% на початку та решту, коли виріб буде готовий.

Інформацію про цю перевагу Олена додала в шапку профілю, тож це перше, що бачать потенційні покупці.  

«Похваліться! Якщо до цього продавали на іншій платформі й у вас є відгуки — пишіть про них теж. Можливо, хтось обрав ваш товар товаром місяця чи про вас публікували статтю. Це має впадати в очі в перші секунди, коли людина заходить у магазин», — каже підприємиця.

Олена радить подумати про УТП — свою унікальну торгову пропозицію. Чим ваш товар відрізняється від інших?

Порада 9. Пам’ятайте про нецільовий трафік

Що таке нецільовий трафік? Це коли у магазин на Etsy заходять люди, які не планують купувати товар чи якось із ним взаємодіяти. Такий трафік погано впливає на рейтинг магазину, тому Олена ніде не публікує пряме посилання на свій магазин, хоч і не приховує його. Каже, зацікавлені можуть знайти його за назвою:

«Наприклад, алгоритми бачать, що на ваш магазин перейшли 10 тисяч людей, а купили з них — три. Це погано впливає на статистику».

Олена за роботою над своїм магазином. Фото надала героїня

Порада 10. Відстежуйте тренди

Олена каже, що тренди можна застосувати в будь-якій ніші. Вони можуть бути ситуативними або сезонними. Сезонні — це ті, що приурочені до свят. Багато людей шукають на Etsy саме подарунки, тож продавці готують різдвяні чи великодні колекції, літні та весняні. Є окрема категорія — подарунки, і це може добре вплинути на продажі, якщо показати, що ваш товар може стати таким презентом. 

«Ситуативні тренди — це більш тонка робота. Тут треба відслідковувати, що зараз може бути популярним: фільм, пісня чи подія, як-от Євробачення», — підсумовує Олена.

Суспільство

Розпочався прийом заяв на бакалаврат: подробиці

Опубліковано

У пʼятницю, 19 липня, стартував прийом заяв на вступ до закладів вищої освіти на освітній рівень бакалавра.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

Прийом заяв на бюджет та контракт триватиме до 18:00 (за київським часом) 31 липня. Пізніше додаткові набори заклади зможуть проводити лише на контракт.

Традиційно подання заяв відбувається через е-кабінет вступника на сайті.

Після подання першої заяви жодні дані в е-кабінеті змінити вже буде неможливо, тому варто уважно перевірити, чи все правильно, до початку формування самих заяв.

Загалом до ЗВО можна подати 15 заяв (5 на бюджет та 10 – на контракт).

Читайте також: Вступ 2024: все що потрібно знати абітурієнтам, від реєстрації кабінету до зарахування

Для заяв на бюджет потрібно встановити пріоритети від 1 до 5, де 1 – це найбажаніша для вас заява для вступу. Оприлюднення списку вступників, рекомендованих до зарахування на бюджет, відбудеться до 5 серпня.

Для вступників-контрактників вже цього року діятиме додаткова фінансова підтримка від держави – державний грант, який покриватиме частину вартості навчання впродовж всієї освітньої програми. Тому вступникам рекомендують визначитися із пріоритетним ЗВО і програмою у своєму кабінеті вступника та ознайомитися із вартістю контракту на навчання для розуміння, яку частину цієї вартості може покрити грант.

Із докладними інструкціями та особливостями щодо подання заяв можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, де шукати рейтингові списки вступників до ВНЗ.

Фото: freepik

Читати далі

Суспільство

«єЧергу» для вантажівок розширять на ще один пункт пропуску на кордоні з Румунією

Опубліковано

З 22 липня послуга «єЧерга» для вантажівок почне працювати для порожніх вантажівок на пункті пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» з Румунією.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

«З понеділка порожні вантажівки зможуть перетнути вказаний пункт пропуску лише за попереднім записом в системі «єЧерга» на сайті echerha.gov.ua або через застосунок «єЧерга». Реєстрація в системі «єЧерга» стартує 21 липня о 12:00. Безпосередньо рух вантажівок за новим записом стартує 22 липня о 12:00», – йдеться у повідомленні.

Ознайомитись із інформацією та правилами реєстрації в системі «єЧерга» можна за посиланням https://bit.ly/3Y7VuEk.

Наразі «єЧерга» для вантажівок працює на 15 пунктах пропуску для вантажівок. Разом із «Красноїльськ – Вікову де Сус» цей перелік становитиме 16 міжнародних автомобільних пунктів пропуску.

Читайте також: На кордоні з Румунією запрацювала єЧерга для автобусів: у чому особливість

За час дії послуги кордон за онлайн-записом перетнуло 1 мільйон 38 тисяч вантажівок, додали в міністерстві.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Анна Семьонова

Читати далі

Суспільство

«Сенс на Хрещатику» та «Україна без сміття» збирають російські книжки на переробку: куди звертатися

Опубліковано

Книгарня «Сенс на Хрещатику» та ГО «Україна без сміття» запускають збір російських книжок на переробку.

Про це йдеться на сторінці sens_khreshchatyk в Іnstagram.

Усі бажаючі здати російські книжки, журнали, каталоги, брошури та іншу паперову продукцію можуть принести їх у такі місця:

  • Книгарня «Сенс на Хрещатику» за адресою: Хрещатик, 34 (перший поверх).
  • Станція «Україна без сміття» за адресою: вулиця Саперно-Слобідська, 25/4.

«Люди з інших міст можуть надіслати російські книжки з адресною доставкою до дверей книгарні «Сенс», – зазначили в книгарні.

Зібрані книжки будуть передані на переробку картонно-паперовому комбінату. Усі виручені від макулатури кошти організатори спрямують на підтримку книгарні та фонду «Гуркіт». Вони планують зібрати понад сім мільйонів гривень на мобільну станцію ППО MECHATRONICS для 101-ї бригади ППО.

Читайте також: У Львові відкрили книгарню для інтровертів

«Ми переконані, що російськомовній літературі не місце на книжкових полицях українців. Позбавляйтесь непотрібної макулатури та звільняйте простір для нових текстів і сенсів», – зазначили організатори.

Нагадаємо, в Празі відкрилася перша українська книгарня.

Фото: freepik

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Технології4 дні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство2 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство2 тижні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

РЕКЛАМА: