Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 ефективних порад для успішних продажів на Etsy: досвід української підприємці

Опубліковано

Міжнародна платформа Etsy — хороший майданчик для хендмейд майстрів та унікальних товарів. Восени 2023 року платформа дозволила українцям реєструвати свої магазини та виводити кошти без посередників, адже з квітня 2021 року це було неможливо.

Бізнес на платформі Etsy для Олени Соболевої почався з хобі — ще в студентські роки вона займалася косплеєм, робила для себе різні костюми. На Etsy почала продавати ті костюми, які вже сама носила, а потенційні клієнти цікавилися, чи може вона виготовити костюм за їхніми параметрами. Олена спробувала — і ось за 8 років у неї вже 2 тисячі продажів на платформі. У квітні 2024 року її місячний дохід склав 20 тисяч доларів! Підприємиця веде канал про платформу, а з ШоТам поділилася своїми порадами для тих, хто теж хотів би продавати на Етсі.

Порада 1. Займайтеся тим, що вам справді цікаво. Але не забувайте про аналіз ринку!

Найкраще, коли обрана ніша цікава самим підприємцям і є продовженням хобі.

 «Як кажуть на навчаннях з маркетингу, продукт повинен закривати біль клієнта, а найкращий продукт — це той, який закриває біль його творця», — каже Олена.

Дівчинка в косплей костюмі
Олена в косплей костюмі з її магазину. Фото надала героїня

До того ж бізнес — це гра в довгу, тому якщо і процес, і продукт не дуже цікаві, то така справа довго не протримається. Аналіз ринку та потенційних конкурентів на платформі — теж важливий етап підготовки:

«У пошуку введіть те, що ви хочете продавати на Етсі, наприклад, сережки. Обов’язково англійською! У списку буде багато ідей, які саме сережки зараз шукають люди: блакитні чи аметистові, наприклад. Але не раджу копіювати чужі ідеї, бо це неетично, але й куплять такий продукт не у вас, а в того, хто на платформі довше».

В ідеалі дотримуйтеся поєднання цих двох підходів.

Порада 2. Не бійтеся почати

«Etsy — це чи не єдина платформа, де вам не потрібно ніяких інвестицій. На Амазоні треба вкластися в закупку товару, а тут ні, бо це про індивідуальні вироби», — каже Олена.

Олена Соболева вдома
Олена Соболева перетворила хобі на успішний бізнес. Фото надала героїня

На Etsy є платоспроможна аудиторія, яка приходить на унікальний товар і готова за це платити. Тож пробувати варто!

Порада 3. Не ігноруйте відгуки та повідомлення потенційних покупців

Це схоже на студентське правило: спочатку треба працювати на заліковку, а тоді вона працюватиме на вас.Так і на Etsy, адже алгоритми помічають тих, хто працює зі своїм магазином. 

Є три метрики, які позитивно впливають на результат на Etsy. Перша — відгуки. Кожен відгук варто опрацьовувати швидко, особливо негативні. Варто намагатися виправити ситуацію, каже Олена:

«Бо можна залишитися правим, але з однією зірочкою, яка для молодого магазину може бути просто смертельною».

скріншот з платформи etsy
Приклад відгуку на платформі Etsy. Фото надала героїня

Олена радить не відповідати на емоціях, обдумати та знайти найкраще рішення. Наприклад, вона може запропонувати своїм клієнтам часткове відшкодування коштів, якщо посилка пошкодилася в дорозі. А якщо костюм не сів за параметрами, то відшкодовує послуги місцевого ательє.

Та є межа: якщо по трекінгу видно, що клієнт отримав посилку, а він вимагає гроші, бо начебто її не отримав, то це може бути шахрай. Олена каже, що в них є відпрацьовані схеми, але в підтримці Etsy можна оскаржити погану оцінку, якщо надати докази.

Друга метрика — приватні повідомлення. Підприємиця радить також відповідати на повідомлення, навіть якщо не зможете виконати замовлення. І третя метрика — надсилати товар у вказані терміни. За дотримання метрик (понад 95 %) можна заробити бейдж Star Seller, який буде видимий у профілі. Щотри місяці Etsy перевіряє магазини та може надати таку відзнаку.

Порада 4. Остерігайтеся шахраїв

Олена каже, що на всіх платформах, де є люди та гроші, є також і шахраї. Але Etsy дає багато інструментів, щоб їх виявити та вберегтися.

«Найпоширеніша форма скаму — це коли шахраї вдають із себе представників Etsy й кажуть щось на кшталт: “Якщо ви терміново не проскануєте цей qr-код, ми вам заблокуємо магазин”. Це типова схема, коли намагаються тиснути на людину, щоб вона швидко ухвалила максимально нераціональне рішення», — каже Олена.

Але на сайті є інструкції, як цього уникнути: представники Etsy ніколи не скажуть вам просканувати код, а в повідомленнях ніколи не попросять фінансову інформацію. Візуальна підказка теж є — усі повідомлення від команди платформи маркуються помаранчевою плашкою та приходять в окрему папку повідомлень.

Порада 5. Якщо ви мрієте про миттєвий прибуток, то Etsy не для вас

Etsy — платформа для продажу унікальних речей, тож це гарна можливість для митців просувати свої вироби. А ще вона підходить для вузьких ніш, які вже мають своїх поціновувачів. Олена каже, що не стала б заходити на неї з дуже конкурентним товаром, який маркетологи ще називають «червоним океаном». Як приклад: пресети для лайтруму, весільні вироби тощо. 

Немає суперсекрету чи магічної пігулки, щоб мати успішний магазин — треба багато над ним працювати.

«Не чекайте, що ви можете найняти якогось менеджера, який буде все за вас робити й просувати магазин. Ніхто не буде керувати вашим бізнесом з такою зацікавленістю, як ви самі. І на початку вам доведеться бути й виконавцем, і дизайнером, і маркетологом, і логістом. Перші шість років я сама надсилала всі костюми на пошті», — ділиться Олена.

Звісно, з часом частину роботи можна делегувати.

Порада 6. Пам’ятайте про комісію Etsy

«Майже на будь-який товар є свій покупець, але якщо у вас дуже низька маржинальність товару, то вам може бути складно. Тож я б порадила додати більш дорожчі варіації продукту», — розповідає Олена.

Адже в Etsy є комісія. Жінка радить одразу додавати до вартості товару 20% — на комісію, форс-мажори тощо. 

Порада 7. Приділіть час оформленню профілю

Дизайном магазину нехтувати не варто — на шапку можна розмістити колаж з робіт. Якщо ви не вмієте дизайнити самі, то замовте колаж у фрилансера. Олена теж скористалася послугами дизайнера для оформлення магазину.

Картинка з профілю Олени Соболевої на платформі Etsy
Ось така шапка профілю в магазині Олени. Фото надала героїня

Якісні фото товару теж дуже важливі. Каталог на білому фоні тут не спрацює:

«Варто показати, як можна використовувати ваш товар. Може, зробити якісь лайфстайл фото: продавати на Етсі не тільки товар, а й емоцію, стиль життя. Щоб покупець побачив цю фотку й одразу подумав: “Я теж так хочу”».

Тож якщо продаєте речі для дому, покажіть їх у реальному інтер’єрі, щоб потенційний покупець міг «приміряти» їх для свого будинку. 

Розвивайтеся! Олена радить вдосконалювати лінійку товарів, читати книжки про маркетинг і продажі:

«Навіть якщо книжка не буде про Etsy, звідти можна взяти якісь цікаві ідеї, прикладні для вашого бізнесу».

Порада 8. Шукайте, як показати свої переваги

Переваги можуть бути різними. В Олени, наприклад, доступна оплата частинами, адже товар доволі дорогий. Тож людина оплачує 50% на початку та решту, коли виріб буде готовий.

Інформацію про цю перевагу Олена додала в шапку профілю, тож це перше, що бачать потенційні покупці.  

«Похваліться! Якщо до цього продавали на іншій платформі й у вас є відгуки — пишіть про них теж. Можливо, хтось обрав ваш товар товаром місяця чи про вас публікували статтю. Це має впадати в очі в перші секунди, коли людина заходить у магазин», — каже підприємиця.

Олена радить подумати про УТП — свою унікальну торгову пропозицію. Чим ваш товар відрізняється від інших?

Порада 9. Пам’ятайте про нецільовий трафік

Що таке нецільовий трафік? Це коли у магазин на Etsy заходять люди, які не планують купувати товар чи якось із ним взаємодіяти. Такий трафік погано впливає на рейтинг магазину, тому Олена ніде не публікує пряме посилання на свій магазин, хоч і не приховує його. Каже, зацікавлені можуть знайти його за назвою:

«Наприклад, алгоритми бачать, що на ваш магазин перейшли 10 тисяч людей, а купили з них — три. Це погано впливає на статистику».

Олена в кафе працює з наповненням її мазагину на etsy
Олена за роботою над своїм магазином. Фото надала героїня

Порада 10. Відстежуйте тренди

Олена каже, що тренди можна застосувати в будь-якій ніші. Вони можуть бути ситуативними або сезонними. Сезонні — це ті, що присвячені до свят. Багато людей шукають на Etsy саме подарунки, тож продавці готують різдвяні чи великодні колекції, літні та весняні. Є окрема категорія — подарунки, і це може добре вплинути на продажі, якщо показати, що ваш товар може стати таким презентом. 

«Ситуативні тренди — це більш тонка робота. Тут треба відслідковувати, що зараз може бути популярним: фільм, пісня чи подія, як-от Євробачення», — підсумовує Олена.

Коментарі

Суспільство

«Укрзалізниця» відкриває інтерактивну виставку в Києві: як її відвідати

Опубліковано

«Укрзалізниця» відкриває виставку із залізничного моделювання IronLab для дітей. Подія відбудеться на Центральному залізничному вокзалі в Києві, вхід для відвідувачів безплатний.

Про це повідомили у пресслужбі УЗ.

«Понад 850 мільйонів людей по всьому світу цікавляться залізничним моделюванням, але в Україні культура залізничного моделювання не поширена настільки широко, тож Укрзалізниця хоче познайомити людей з цим мистецтвом. Загальна площа виставки майже 1500 квадратних метрів. У центрі локації буде розміщено макет залізниці, який збирають з модулів, привезених з різних куточків України», — зазначили в компанії.

Що буде на виставці

  • Майстеркласи з виготовлення будівель та декорацій для залізничних макетів;
  • збирання власноруч залізниці в масштабі 1:87;
  • можливість навчитися робити неонові вивіски;
  • шанс покерувати макетом поїзда з інтерактивної кабіни.

Також на виставці будуть локації, присвячені роботі окремих залізничних елементів: світлофора, колісної букси, стрілкового переводу та пантографа.

Читайте також: Українські круасани від Lviv Croissants тепер і в центрі Праги

Буде й локація, присвячена фірмовим поїздам, зокрема тим, які курсували до Криму, Донецька та Луганська. А також локація Київської дитячої залізниці, де можна буде виграти безплатний квиток на проїзд дитячою залізницею або на відвідування музею дитячої залізниці.

Деталі проведення виставки

Дата проведення: 1-4 листопада 2024 року.

Працює з 12:00 до 20:00, перший день — з 16:00.

Місце проведення: другий поверх Центрального вокзалу станції Київ-Пасажирський, червона зала очікування (ліворуч від ескалатора).

Вхід на інтерактивну виставку безплатний.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала нові поїзди у двох напрямках.

Фото: «Укрзалізниця»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У селі з розваг були тільки ставок і зупинка транспорту. На Волині бібліотеку 20 століття перетворили на громадський простір

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Вишнівській громаді знімають фільм про нематеріальну культурну спадщину Волині, серію про випікання весільного короваю. 

«Ми це робимо для того, щоб зберегти в пам’яті старовинні обряди, ремесла, страви, які колись були поширені на цій території», — каже членкиня Молодіжної ради Катерина Богомаз.

Зйомки відбуваються в старовинній бібліотеці села Машів. Та сьогодні це не лише книгозбірня, а й Центр громадських консультацій і комунікацій «Вільна думка». У ШоТам розповідаємо про те, як у Вишнівській громаді з бібліотеки зробили громадський простір.

Від панського маєтку до бібліотеки

Колись ця будівля була найвеличнішою та найкрасивішою спорудою в селі Машів. Маєток збудувала наприкінці 19 століття заможна польська родина Голубовських. Однак у 1940-х пани залишили село. Після цього там селили працівників машинно-тракторної станції, зберігали сільськогосподарське приладдя для колгоспу, тримали кролеферму. Наприкінці 90-х років будівлю пристосували під сільський клуб і бібліотеку, але не доглядали й не ремонтували. 

«У нас була традиційна бібліотека в сприйнятті минулого століття: килими, старі деревʼяні стелажі, вузький коридор зі скрипучою підлогою, вікна завішані темними шторами», — розповідає Катерина. 

Такою була бібліотека в Машові до перевтілення. Фото: ШоТам

З війною розваги зійшли нанівець

Та люди загорілися ідеєю створити місце, яке могло б об’єднати місцевих, — щоб їм було куди приходити поспілкуватись, подивитись фільми чи пограти в настільні ігри. Бо в селі нема куди піти — з розваг лиш ставок і зупинка транспорту. Катерина пояснює:

«До початку повномасштабної війни в нас у селі в Будинку культури хоч були дискотеки, дні села, концерти на свята, змагання з футболу. Там могла молодь збиратися. З війною це все зійшло нанівець, це стало «не на часі»

Окрім Будинку культури, у Вишнівській громаді є Центр активності громадян — сучасний простір з вільним доступом. Але проблема в тому, що він розташований далеко, і не кожен туди може дістатися — транспорт погано їздить, та й дорога займає багато часу.

«У нас у громаді понад 20 сіл, і всі вони розкидані. Тому люди хотіли, щоб був простір ближче, в старостинстві, куди можна легко й швидко дістатися»

Сільрада надала приміщення бібліотеки, а також кошти на ремонт

Вікторія Капітанюк — молода мама трьох дітей, а також директорка місцевого ліцею. До декрету вона була членкинею Молодіжної ради й організаторкою подій. Саме їй спало на думку відкрити в Машові громадський простір. Село розташоване дуже вдало — біля дороги міжнародного сполучення Київ-Яготин, — тож транспорт ходить часто, і доїхати може кожен.

Вікторія Капітанюк — багатодітна мама, яка була ініціатором відкриття Центру «Вільна думка» в Машові. Фото надала Вікторія Капітанюк

З цією ідеєю пішла до сільради, і її підтримали: 

«Сказали: “Он бібліотека — беріть приміщення й робіть громадський простір”. Сільрада виділила кошти на ремонт».

Публічний простір у Машові після ремонту. Фото: проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

З ремонтом допомагала вся громада, до того ж на волонтерських засадах. До нього долучилися працівники Будинку культури, їхні сім’ї, староста села, начальник відділу культури. Інші жителі також приходили прибирати територію, садити дерева, виносити сміття. Спільними зусиллями в приміщенні полагодили стелю, поставили вікна, пофарбували стіни, зробили підлогу й санвузол.

«Ми хотіли якнайшвидше зробити ремонт. Це відчуття можна порівняти з тим, як коли ти все життя жив в орендованій хаті, а тут купив своє і з нетерпінням чекаєш на завершення ремонту», — згадує Вікторія. 

У простір приходять цілими родинами. Фото: проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

На кошти від благодійників Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» закупили ноутбуки, проєктор, принтер, пуфи, стільці, столи, стелажі, настільні ігри та багато матеріалів для дитячої творчості. Радянські пропагандистські книги віддали на макулатуру, натомість закупили нову українську художню літературу. 

Тепер діти залюбки приходять почитати книжки — у простір закупили нову українську художню літературу. Фото: фейсбук бібліотеки

У просторі проводять зустрічі та навіть знімають серіал

Простір складається з двох кімнат: у першій — бібліотека, у другій — Центр «Вільна думка». Офіційне відкриття відбулося в липні 2024 року. Щотижня там проводять майстер-класи, грають у настільні ігри, організовують перегляд фільмів і мультиків. Вікторія каже, що і в неї нарешті з’явилося місце, де вона може зустрітися з іншими молодими мамами:

«Ми проводимо батьківські комітети дитячого садочка в нашому просторі — це привід зібратися разом, поспілкуватися й випити філіжанку кави. Мами перестали відчувати себе самотніми, бо спілкування для нас — це важливо»

Жительки громади зібралися в громадському просторі, аби пограти в настільні ігри. Фото надала Катерина Богомаз

Натомість сину Вікторії — п’ятирічному Іллі — найбільше подобається дивитися там мультфільми.

«Він ще не бачив такого великого екрану — наче потрапив у кінотеатр. Знаєте, не у всіх є можливість відвезти дітей до кінотеатру», — каже жінка.  

Ліворуч на фото — син Вікторії Ілля, який прийшов весело провести час із друзями в громадському просторі. Фото надала Вікторія Капітанюк

Також у громаді є гурт з 11 жінок різного віку, які співають у Будинку культури. У них у громадському просторі народжуються тексти для нових пісень, а також мінікліпи. 

А зараз там знімають справжній серіал — про нематеріальну культурну спадщину Волині. У ньому знімають жителів старшого віку, бо саме їхній досвід переймають інші, а також молодь, яка вчиться берегти та відновлювати ці традиції. 

«Перша серія — обряд випікання весільного короваю. Він супроводжується ритуалами, звичаями та піснями. Друга серія — у нас був майстер-клас із виготовлення штучних квітів для короваю. Вони залишаються гарними до самого кінця весілля, на відміну від живих», — ділиться Катерина. 

Зйомка серії про виготовлення штучних квітів для короваю в громадському просторі Машова. Фото надала Катерина Богомаз

Наступні серії будуть про бджільництво та виготовлення чорнодимленої кераміки — обіцяють, що буде цікаво.

Така активна увага до громадян неспроста, адже це є стратегічним пріоритетом розвитку громади — підкреслює Віктор Сущик, Вишнівський сільський голова:

«Наша громада не має туристичних чи промислових переваг, тому наш головний ресурс — це люди. Такий простір допоможе нам долучати людей і передусім молодь до розв’язання питань, що стосуються розвитку громади».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Україна отримала листи від військовополонених та списки зниклих безвісти за підтримки Катару

Опубліковано

У співпраці з Катаром Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець отримав листи від військовополонених, які вони писали своїм рідним.

Про це повідомив Дмитро Лубінець.

«Завдяки зусиллям нашого основного посередника, через Катар мені вдалося отримати списки зниклих безвісти військовослужбовців, а також листи українських військовополонених до своїх рідних», — написав Лубінець

Читайте також: «Менше жалості, більше поваги»: на ВДНГ відкрили фотовиставку про коректне спілкування з військовими

Також омбудсман обговорив із Її Високоповажністю Державним міністром з питань міжнародного співробітництва в Міністерстві закордонних справ Держави Катар Лолвою Рашид Аль Хатер можливість прискорення процесу обміну військовополоненими. До того ж вдалося напрацювати домовленості про надання допомоги цивільним, які опинилися у складній життєвій ситуації, зокрема сприяння відновленню особистих документів.

Як зазначає Національне інформаційне бюро, Катар є основним посередником між Україною та росією у розв’язуванні гуманітарних питань. За його сприяння Україні неодноразово вдавалося повертати додому незаконно депортованих та примусово переміщених країною-агресором українських дітей.

Нагадаємо, що в Україні запустили програму «Щоденники стійкості», де кожен може поділитися своєю історією.

Фото: ArmyInform

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес2 дні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство1 тиждень тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство1 тиждень тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Спорт3 тижні тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...