Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кавові рамки та оправа з гімалайського бамбука: що пропонують українські бренди окулярів цього сезону

Опубліковано

Половина весни вже минула, а сонце лише зараз почало гріти. Саме час ховати у шафу теплий одяг і діставати те, що справді вам подобається. А на доповнення до образу не забудьте головний аксесуар — окуляри. Українські бренди не забарилися і вже пропонують вам новинки сезону. Серед них, зокрема, еліпси, тішейди та «котяче око». Родзинкою вашого аксесуару можуть стати кавові рамки чи оправа з гімалайського бамбука.

Екологія в красі від Blackwood

Бренд називає себе авторською майстернею виробів із дерева та шкіри ручної роботи. Відповідно, характерною рисою їхніх окулярів є дерев’яна оправа. Кожен аксесуар — це особливий екземпляр ручної роботи, тож інших таких не знайти. У компанії наголошують на використанні винятково натуральних матеріалів, які повинні вічно жити в гардеробі. Окуляри мають унікальну оправу, зріз якої — неповторний. Вони не нагріваються на сонці.

В асортименті представлені аксесуари чоловічі, жіночі та унісекс. Товари роблять з ебенового дерева, клена, багатошарового зебрового дерева, американського горіха. Лінзи поляризовані, виготовлені з оптичного пластику CR-39 з максимальним захистом UV 400. Це забезпечує повний захист очей від ультрафіолетових променів.

Сонцезахисні окуляри «котяче око» від бренду Blackwood

Тим, хто надає перевагу класиці, в цьому сезоні бренд радить звернути увагу на сонцезахисні окуляри «котяче око». У їхньому виконанні — це модуль Blackwood Verona в оправі з чорного американського горіха. А Blackwood Toscana в оправі з гімалайського бамбука бренд називає must have цієї весни. Вишукана граціозність «кішечок» виручить у період нестабільної погоди, прекрасно доповнивши як романтичний, так і повсякденний образ.

Ціна: від 1650 грн

Де придбати: сайт, магазин в Одесі на вул. Французький бульвар, 9

Завершуємо образ з Lucky Look

Цей український бренд заснували у 2012 році. Мережа магазинів, зокрема, спеціалізується і на іміджевих, і на сонцезахисних окулярах. У каталозі можна знайти чоловічі, жіночі та унісекс аксесуари під будь-який стиль одягу. Бренд пропонує широкий вибір окулярів-авіаторів і класичних моделей із тонкою та товстою пластиковою оправою. Всі вони мають лінзи з оптичного полімеру преміумкласу.

За час свого існування бренд випустив чимало колекцій, які були представлені в межах Ukrainian Fashion Week. Також були колаборації з українськими дизайнерами одягу, художниками, співаками, артистами та телеведучими. Як розповідала засновниця бренду Тетяна Хмара, головне завдання Lucky LOOK — донести, що окуляри є головним аксесуаром, який завершує образ. Мовляв, він приносить удачу, створює настрій і стиль.

Сонцезахисні окуляри еліпси та тішейди від бренду Lucky Look

У компанії зазначають, що цієї весни актуальним стає тренд на еліпси та тішейди. Овальні та округлі форми лінз підкорили модниць та фешн інфлюенсерів. Такі сонцезахисні окуляри мають лаконічний дизайн і підходять як під класичний стиль, так і Casual, спорт чи спорт-шик. Магазин аксесуарів пропонує корисну послугу LuckyBox — клієнти можуть обрати до дванадцяти пар окулярів і приміряти їх в себе вдома. Оплачувати потрібно лише за придбаний аксесуар.

Ціни: від 299 грн

Де придбати: сайт, у Києві в торгових центрах Ocean Plaza, River Mall, Lavina Mall, Sky Mall, Gulliver, Silver Breeze та ЦУМ.

Окуляри від Ochis з ароматом кави

Бренд Ochis із 2018 року виготовляє екологічні окуляри з кави. Ідею запустити продукт, що зможе цілком замінити пластик, вигадав киянин Максимов Гавриленко. Йому вдалося створити аксесуари, які є повністю біорозкладними, їх виготовляють із натуральних олій та переробленої кавової макухи, зібраної у столичних кав’ярнях. Засновник бренду має 15-річний досвід роботи з оптикою.

Філософія Ochis полягає у натуральності та екологічності. Бренд сповідує ідею сталого бізнесу, свідомого споживання та відмови від швидкої моди, наголошуючи на тому, що одна пара екологічних окулярів — краще, ніж велика кількість дешевих пластикових моделей. Кожна оправа проходить 39 етапів ручної обробки, щоб стати ідеальною парою Ochis. Окуляри всі унісекс, пахнуть кавою і схожі на темне дерево.

Читайте також: Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Нещодавно бренд запропонував покупцям «Універсал» — свою нову та найбільшу колекцію з різноманітними дизайнами, формами та розмірами. Висловлювати свій настрій та стиль пропонують завдяки поєднанню абсолютно чорних або покритих льоном кавових рамок та лінз на будь-який смак.

Колекція сонцезахисних окулярів «Універсал» від бренду Ochis

Ціна: від $130 (приблизно 3600 грн)

Де придбати: сайт, Київ, Відрадний проспект, 97

На тусовку з окулярами Casta

Casta позиціює себе як перший український бренд міських окулярів. Вони випускають молодіжні оправи та сонцезахисні аксесуари, натхненні культурою рейвів і тусовок. Компанія зазначає, що окуляри — це атрибут, який визначає стиль життя. Радить ховати очі від сонця, але не ховати від людей, адже «в цьому місті так багато каст».

Сонцезахисні окуляри «котяче око» від бренду Casta

Цей український бренд пропонує різноманітні окуляри унісекс, які зроблять із покупців «справжніх жителів міст». Зокрема, серед моделей можна зустріти авіатори — окуляри, які є особливо популярними у виконанні бренду Ray-Ban, з різними формами, кольорами лінз та оправами. Серед новинок сезону Casta пропонує для своїх покупців модель «котяче око» — CASTA CS 1015 MGRN у зеленому кольорі. Також радить квадратні затемнені окуляри моделі CS 1007 PUR.

Ціна: від 399 грн

Де придбати: сайт, «Люксоптика», Rozetka

Hetmans — Гуцульщина в окулярах

Бренд Hetmans заснував американець українського походження Нік Розар. Його бабуся з дідусем під час Другої світової війни емігрували з України до США. Мама Ніка завжди мала певний зв’язок з Україною і часто сюди приїжджала. Свого часу після відвідування Гуцульщини Нік вирішив створити окуляри, використовуючи в дизайні народні мотиви.

Сонцезахисні окуляри з волоського горіха від бренду Hetmans

Першу пару аксесуарів, прикрашених різьбленням та візерунками на дужках, виготовили в Івано-Франківську. Зараз їх створюють також у Косові. Залишаючись в Україні під час пандемії, американець запустив масове виробництво окулярів, щоб збільшити робочі місця в регіоні. Продукція Hetmans досить популярна у США. Окремої весняної колекції бренд не пропонує, однак на сайті багато новинок — наприклад, окуляри з волоського горіха, оздоблені мозаїкою.

Ціна: від $170 (приблизно 4700 грн)

Де придбати: сайт

Коментарі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі