

Суспільство
Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів
Рюкзак є не тільки стильним аксесуаром, а й одним з основних елементів повсякденного життя. Та й уявити сучасного містянина без рюкзака важко. Та щоб знайти саме той аксесуар, далеко ходити не потрібно. Українські бренди виготовляють настільки круті та якісні рюкзаки, що вже підкорили не тільки вітчизняний, а й закордонний ринок.
Зручність і практичність у Harvest

Це український бренд молодіжних аксесуарів, який був заснований у 2015 році у місті Рівне. За 5 років Harvest виріс до одного з найбільш впізнаваних виробників рюкзаків та сумок в Україні.
Бренд популярний завдяки гарному та практичному дизайну товарів та хорошій якості матеріалів. Товари виробляються зі шкіри, полівінілу, а також тканини oxford, яка забезпечує рюкзакам міцність і водонепроникність.
Читайте також: Як обрати сумку: 8 оригінальних аксесуарів від українських брендів?
Щомісяця бренд випускає нові моделі. Всі колекції виготовлені ними самостійно – від розробки дизайну до останнього стібка. Тут є як чоловічі, так і жіночі аксесуари різних кольорів та розміру.
“Ми твердо переконані, що будь-які рішення в дизайні повинні об’єднуватися на надійності конструкції і зручності використання, адже в першу чергу ми створюємо зручних і надійних помічників”, — кажуть засновники бренду Harvest.
Де купити: сайт
Ціни: від 300 гривень.
Horondi — бренд з особливою історією

Цей бренд особливий не тільки своїми рюкзаками, а й історією засновника. Сашко Горонді довгий час жив на вулиці, а коли опинився у соціальному гуртожитку, то почав шити рюкзаки та сумки із залишків тканин. Перший рюкзак купили друзі, а далі він продавав вироби на гаражному розпродажі.
Сьогодні український бренд Horondi відомий у всьому світі. Можна придбати круті та яскраві рюкзаки, які сподобаються навіть найвимогливішому клієнту. Тут і поєднання якісних матеріалів, і надійна фурнітура, і індивідуальний підхід. Це стильні, незвичайні, дуже цікаві рюкзаки, у яких присутні етнічні мотиви та вставки з екошкіри. У такий аксесуар можна закохатись з першого погляду.
Де купити: Фейсбук
Ціни: 800 грн
GUD — ідеально для подорожей

Бренд GUD заснований у 2013 році. Тут спеціалізуються на виробництві надійних, стильних та практичних рюкзаків, сумок та тревел-аксесуарів. Вироби цього бренду є ідеальними як для подорожей, так і для щоденного використання: прогулянки містом, робота, навчання та спорт.
“Наша місія – створювати довговічні й високоякісні сумки та рюкзаки для міста, з лаконічним дизайном і повсякденною практичністю для щоденних пригод”, — кажуть засновники бренду GUD.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
GUD завжди у пошуку нових матеріалів і можливостей для створення особливих і зручних виробів. Зараз тут можна придбати рюкзаки, які виготовляються з нейлону зі спеціальним просоченням і дозволяють вмістити об’ємні речі. Кольори бренду GUD – чорний та жовтий. Їх використовують у виробництві кожного рюкзака – у верхній ручці, лого-ярликах.
Де купити: сайт
Ціна: 2500 грн
Рюкзаки з етнічними мотивами у “Котилася торба”

Котилася торба — це творча майстерня подружжя з Івано-Франківська. З 2011 року вони займаються виготовленням унікальних шкіряних рюкзаків та сумок, втілюючи кращі традиції. Тут шиють вироби в етнічному стилі з натуральної шкіри чи нубуку. А головною фішкою бренду є те, що вироби прикрашені тисненням, аплікаціями у вигляді тварин та естетичними візерунками.
“Воля, “Райське дерево”, “Трипільське коло” — кожен виріб має своє ім’я. Окрім рюкзаків, майстерня пропонує портмоне, чохли для ноутбуків, корсети, ремені та шкіряні прикраси.
Де купити: Фейсбук
Ціни: 700-2000 гривень
REMade — рюкзак зі старою куртки

Бренд REMade перетворює вінтажні шкіряні речі в стильні і функціональні рюкзаки, сумки, та аксесуари. Ідея такого проєкту з’явилась в Олега Звонарьова у 2014 році. Чоловік на одному зі столичних секонд-хендів знайшов стару шкіряну сумку і вирішив перешити її. Друзям сподобались речі Олега і він почав створювати і для них. Так з’явилась майстерня з виготовлення дизайнерських рюкзаків, сумок та інших аксесуарів з переробленої вінтажної шкіри.
“Ми принципово шиємо тільки з вторинної шкіри і просуваємо цю ідею серед колег “по цеху”. Наша компанія хоч і в незначних обсягах, але все ж, скорочує кількість споживаної “нової” шкіри. Якщо хоча б частина компаній перейде на вторинне виробництво, ми єдиними силами зможемо зменшити попит на шкурки тварин”, — кажуть засновники бренду.
Читайте також: Кинула роботу в Лондоні та створила бізнес в Україні. Історія Марії Бондарєвої
Тут можна купити рюкзак, замовити пошиття виробу зі своєї куртки, або просто віддати стару шкіряну сумку для апсайклінгу. Вироби REMade популярні не тільки в Україні, а у США, Німеччині, Австралії та Гонконзі.
Де купити: сайт
Ціни: в середньому – 3000 грн.
Ozerianko Bags — прості речі з складними деталями

Унікальні ескізи, ручний розпис, самовираження — це про вироби Ozerianko Bags. Бренд створює шкіряні сумки та рюкзаки, які відображають індивідуальність власника. У виробництві використовуються неопрен, джинс, хутро, мереживо і багато іншого.
Ozerianko Bags виготовляє прості речі, які можна ускладнити деталями — знімна бахрома або кишені, окремі ремені або ланцюжок. Додаючи їх або знімаючи, клієнт створює абсолютно нову модель сумки.
“Перша сумка з’явилася від необхідності з чимось ходити і неможливості це щось купити. Довелося винаходити свою ідеальну річ: ту, яка безвідмовно витримає всі тяжкості повсякденного життя, не підведе, впишеться в гардероб і стане тим самим улюбленим предметом, який носиш з собою завжди. Зараз Oz Bags — це куди більше, ніж шкіряні вироби. Це — спільнота людей, завжди дружнє ставлення, чітко виражений стиль, бездоганна якість, перевірена часом і простором”, — кажуть засновники Ozerianko Bags.
Де купити: сайт
Ціна: 5000 грн.
Колорблоки у VIS:bags

Якщо ви хочете мати найстильніший рюкзак, тоді вам варто подивитись на вироби VIS:bags. Це бренд незвичайних шкіряних рюкзаків та сумок.
Для виробництва VIS:bags використовує якісну українську шкіру та фетр. Деякі сумки бренду схожі на конструктор — просто складаються і скріплюються гвинтами.
Фішка VIS:bags — колорблоки. Червоні, чорні, жовті і сірі; блакитні, рожеві, фіолетові і бірюзові та ще безліч варіантів. А ще рюкзаки мають особливе кріплення ручок, які можна легко перетворити на сумку. Ця функція особливо стає у пригоді у людних місцях.
Де купити: сайт
Ціни: 3000 грн.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»