Економіка і бізнес
Інвестори з Індії пропонують звести на Одещині сміттєпереробні заводи з плазмовими реакторами
Індійська компанія NuGreen Energy пропонує побудувати в Одеській області завод з переробки відходів з технологією плазмової газифікації.
Про це пише Еcotown.
Про технологію
Завод працює як плазмовий реактор в високотемпературному режимі, використовуючи обладнання з термостійких сплавів. Ця технологія вважається екологічно чистою і дозволяє переробляти 95-97% відходів.
Відходи, які йдуть на утилізацію, не потребують спеціальної підготовки. Їх поміщають в розподільник, звідки вони надходять в плазмотрон, де відбувається спалювання. У підсумку сміття перетворюється в склоподібну масу, яку можна використовувати в будівництві.
Обсяг цього продукту не перевищує 10% від початкового. Газ, який виділяється при плазмовій обробці ТПВ, очищується і використовується як джерело енергії.
«На даний момент NuGreen Energy побудувала вже 40 заводів такого типу. Вивчивши ситуацію в Одеській області, фахівці компанії визначили, що умови для запуску проекту вже є в Подільському і Рені», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів
NuGreen Energy готова профінансувати будівництво на 90%. Решту має виділити місцевий інвестор. Зазначається, що регіон потребує мінімум шести таких заводів.
Нагадаємо, у Словаччині розробили безкоштовний додаток для залучення інвестицій в Україну.
Усі фото: ecotown.com.ua.
Економіка і бізнес
Лінія Re:inventex перероблюватиме відходи власного виробництва та ще декількох компаній легкої промисловості. Наразі потужність переробки сягає 2500 тонн на рік.
Про це повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Як працюватиме лінія
Як зазначає Кисилевський, джерелом 10% побутових відходів в Україні є продукція легкої промисловості. Щороку кожен українець створює близько 15-20 кілограмів текстильних відходів. Найчастіше їх вивозять на сміттєзвалище.
На підприємстві в Ірпені переробляють клаптики текстилю, які у великих обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції. Обладнання з Іспанії дозволяє розкласти обрізки та волокна, аби далі перетворити їх у пряжу та тканини.
«Переконаний, що держава має активно сприяти цьому та іншим подібним проєктам, адже це дозволить вирішити серйозну проблему, яка вже цього року постане перед українськими експортерами продукції легпрому в Євросоюз. На кордоні з ЄС запитуватимуть документи щодо належної утилізації чи переробки відходів»‚ — написав Дмитро Кисилевський.
Читайте також: Україна вперше домоглася компенсації за забруднення моря від іноземного судновласника
Що відомо про команду
Команда, яка працює над проєктом в Ірпені, відома компанією «К.Текс», що виробляє неткані матеріали, а також індустріальним парком «МаʼРижани», що займається переробкою промислових конопель.
Наразі фахівці підприємства організовують постачання відходів легкої промисловості, спілкуються з готельними мережами та готуються до імпорту сировини з-за кордону.
Нагадаємо, що шеф-кухар з України став зіркою соцмереж і відкрив ресторан у Мадриді.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Кисилевського
Економіка і бізнес
У французькому місті Канни українська мережа ресторанів «Львівські круасани» відкрила перший заклад. Ресторан відкрили до Міжнародного дня круасана, який відзначають 30 січня.
Про це повідомив співзасновник мережі Андрій Галицький.
Відкриття у Франції
Після відкриття українські круасани вперше в житті спробував мер міста Канни Давид Ліснарда. Ресторан працюватиме на Rue d’Antibes.
«Кажуть, наші круасани по-особливому смакують на Лазуровому узбережжі. Bon appétit!» — написав Андрій Галицький.
Читайте також: Компанія DroneUA вийшла на ринок Північної Америки
Про «Львівські круасани»
Мережу заснували у 2015 році. Перші ресторани в Європі відкрили у 2022 році. Тоді заклади почали працювати у Польщі, зокрема в містах Згожелець та Вроцлаві.
Нагадаємо, що у львівському супермаркеті приготували найбільший круасан в Україні (ФОТО).
Також ми писали, що на Львівщині відкрили школу, де навчають випікати унікальний український рогалик.
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Галицького
Економіка і бізнес
Українська компанія DroneUA, що працює у галузях енергетики, сільського господарства, нафтогазової промисловості, геодезії та інших сферах, офіційно зареєструвала торгівельну марку в США.
Про це повідомив засновник компанії DroneUA Валерій Яковенко.
«Ми працюємо не лише над розвитком індустрії, а й над посиленням експортного потенціалу України, відкриваючи нові можливості для національної інженерної думки. Україна — світовий лідер у виробництві дронів та робототехніки!» — написав Валерій Яковенко.
Читайте також: Канадська компанія видобуватиме залізну руду в Кривому Розі
На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим імпортером та дистриб’ютором провідних виробників дронів у світ. DroneUA розробляє рішення для брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інші.
Раніше DroneUA презентував аграрну онлайн-платформу для замовлення флоту дронів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Валерія Яковенка