Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ГО «Культурний Десант» запускає проєкт про пісні військових, які створили на фронті

Опубліковано

Громадська Організація «Культурний Десант» розпочинає проєкт «Фронтова студія», у рамках якого планується випускати пісні військових, записані безпосередньо на фронті.

Про це інформує видання village.

Проєкт включатиме сезон із 14 відеоепізодів, які будуть доступні на YouTube-каналі Cultural Forces Music. Також планується створення музичного альбому, записаного у пересувній студії звукозапису на передовій.

Відеоепізоди демонструватимуть процес створення пісень, розповідатимуть історії військових, їхній бойовий шлях та творчість. Нові відео та пісні будуть виходити щочетверга о 19:00.

Читайте також: Українці запустили чат-бот “Доступно!” для швидкого пошуку безбарʼєрних локацій

«В рядах ЗСУ зараз служить понад 1000 представників культурної та креативної індустрії. Деякі з них продовжують творити, поєднуючи це з виконанням військових обов’язків. Проте більшість не має можливості для вдосконалення свого культурного контенту», – зазначає співведучий Миколай Сєрга.

Нагадаємо, раніше ми писали як правильно закрити ФОП.

Фото: Cultural Forces Music

Суспільство

Під Полтавою археологи знайшли цінні артефакти

Опубліковано

Археологи Полтавщини провели дослідження Глинського комплексу.  Глинський археологічний комплекс під Полтавою дослідили науковці Історико-культурного заповідника «Більськ», знахідки засвідчили, що тут у Х столітті існувала розвинена культура.

Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін.

«Артефакти, які історики продовжують знаходити на території нашої області, засвідчують, що тут віддавна був політичний, економічний і культурний осередок. У червні науковці історико-культурного заповідника «Більськ» і студенти полтавського педуніверситету працювали в межах Глинського археологічного комплексу. Досліджували курган, який був частково зруйнований дорогою в середині ХХ століття», – написав Пронін.

артефакт

Він уточнив, що під насипом виявили ямне поховання, а ще в кургані знайшли залізний ніж із прямою спинкою, поясне кільце та саманідський дирхем (арабську монету, карбовану між 913-942 роками в Бухарі). Значення даних артефактів кореспондентові Укрінформу пояснив директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Директор заповідника «Більськ» Ігор Корост розповів кореспонденту Укрінформу, що дослідженню передувала т. зв. LIDAR-зйомка місцевості. Апаратуру заповіднику надав Ukraine Art Aid Center.

«Найголовніша цінність LIDAR зйомки – надання максимально точних даних (з відхиленням до долі сантиметра) про розташування археологічного об’єкта, який в залісненій місцевості та чагарниках неможливо зафіксувати іншими доступними методами та технологіями. Мало того, деталізація LIDAR зйомки дає навіть змогу розгледіти, чи грабувався курган раніше», – наголосив Корост.

Нагадаємо, на Київщині за програмою «ВідновиДІМ» відбудували 63 багатоквартирні будинки.

Фото: Філіп Пронін

Читати далі

Суспільство

На Київщині за програмою «ВідновиДІМ» відбудували 63 багатоквартирні будинки

Опубліковано

На Київщині у межах програми «ВідновиДІМ», що реалізується за сприяння Фонду енергоефективності, відновили 63 багатоквартирні будинки, роботи у ще 49 завершать найближчим часом.

Про це повідомив перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Микола Бойко.

За його словами, за півтора року дії програми вже повністю завершені роботи з відбудови 63 пошкоджених багатоповерхівок, ще 49 будинків завершать найближчим часом.

Загалом у Бучанському районі до відновлення в рамках програми прийнято 140 будинків, зокрема, 123 будинки в Ірпені, вісім — в Бучі, два — в Макарові, шість — в Гостомелі та один будинок у Софіївській Борщагівці.

Читайте також: 10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

За умовами Програми учасникам програми надається грант у розмірі 100% вартості матеріалів і робіт. Мова йде про заміну або ремонт пошкоджених вікон, балконів та зовнішніх дверей, ремонт фасадів та покрівель, пошкодженого обладнання дахових котелень та інженерних мереж, відновлення внутрішнього оздоблення в під’їздах, а також встановлення пандусів та підйомників для маломобільних груп населення.

«Програма «ВідновиДІМ» — це можливість для співвласників багатоквартирних будинків оперативно відбудувати власні оселі, не чекаючи включення до інших програм з відновлення. В результаті власники отримають відремонтовані, сучасні та енергомодернізовані будівлі, не витрачаючи кошти на роботи та матеріали, оскільки це фінансується Фондом», – зауважив Бойко.

Нагадаємо, Німеччина допоможе модернізувати енергетичну інфраструктуру Миколаївщини.

Фото: Микола Бойко

Читати далі

Суспільство

У Львові обрали проєкт відбудови знищеного РФ музею Романа Шухевича

Опубліковано

У Львові оголосили про завершення всеукраїнського архітектурного конкурсу на проєкт відновлення музею генерала Романа Шухевича, будівлю якого раніше знищив російський дрон.

Вигляд відновленого приміщення

Про проєкт переможця розповів мер Львова Андрій Садовий.

За інформацією Садового, будівля збереже свій історичний вигляд.

Територія музею Романа Шухевича

А новий простір біля озера та пам’ятника буде наповнений освітніми, культурними та меморіальними елементами.

Читайте також: Біля Макарова відбудували притулок, що майже знищили росіяни. Тепер тут живуть котики з прифронту

Загалом на конкурс з відновлення музею Романа Шухевича надійшло сім проєктів. Їх оцінювало журі з архітекторів, науковців, музейників, представників міської та обласної ради.

Нагадаємо, Нова пошта заплатить українцям за знищені посилки.

Фото: Андрій Садовий

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство14 години тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство2 дні тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство4 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

РЕКЛАМА: