Суспільство
GladPet надає безкоштовні консультації про домашніх улюбленців: як звернутися
3585 безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій виконали за рік роботи фахівці некомерційного проєкту GladPet спільно з Канадською організацією Veterinarians Without Borders та клінікою ветеринарної медицини Пес і Кіт.
Найчастіше по допомогу звертаються власники котів та собак — 50% та 35% відповідно, а також 15% звернень були від власників тварин інших видів — птахів, гризунів, зайцеподібних, рептилій, їжаків, білок та черепах.
Про проєкт
Після початку повномасштабного вторгнення, у великій кількості міст є проблеми із доступом до ветеринарних клінік і лікарів — частину закладів пошкоджено або зруйновано, а більшість спеціалістів були змушені виїхати у безпечніше місце. Відтак в серпні 2022 року було запущено проєкт безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій для українців в умовах воєнного часу та вимушеної еміграції за кордоном.
За час існування проєкту, ветеринари провели 3585 консультацій.
Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»
Географія звернень — вся територія України та 35 країн світу (Німеччина, Польща, Італія, США, Швеція, Чехія, Канада та інші), куди вимушено виїхали українці.
В Україні ветеринарні консультації отримали 3 211 власників тварин, з них — 230 з тимчасово окупованих територій. Найбільше звернень ветеринари зафіксували у Київській (20%), Харківській (16%), Дніпропетровській (11%) областях.
Українцям, які перебувають за кордоном, ветеринари надали 374 консультації. Найбільше звернень отримували з Німеччини (28%), Польщі (25,6%), Італії (5%), США (3,9%) та Швеції (3,7). Решта запитів – 33,5% сумарно припадають на Чехію, Канаду, Австрію, Нідерланди, Болгарію, Фінляндію, Норвегію, Словаччину, Туреччину, Францію, Іспанію, Кіпр, Велику Британію, Данію, Грузію, Ізраїль, Португалію, Румунію, Швейцарію, Ірландію, Ісландію, Литву, Андорру, Естонію, Грецію, Угорщину, Молдову, Чорногорію, Сербію, Словенію.
Читайте також: Як захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені
Найбільш популярним форматом допомоги онлайн є листування в чаті — 52% звернень. Ще 41% консультацій провели за телефоном, а також 7% прийомів відбулися за допомогою відеозв’язку.
Дивіться відео: Бійчиня захищає Україну разом зі своїм котом
Зі 100% звернень до онлайн-консультацій, ветеринари могли вирішити 88% всіх запитів дистанційно, лише 12% були перенаправлені у найближчі ветеринарні клініки.
На основі консультацій ветеринари визначили трійку найпоширеніших проблем: дерматологічні (28%), розлади травлення (20%) та проблеми сечовидільної системи (15%).
Читайте також: Від однієї корови з OLX до наноферми на 500 тварин. Досвід «Зеленого Гаю», що став прихистком під час війни (відео)
Ветеринари також відзначають збільшення кількості звернень щодо проблем з поведінкою тварин, пов’язаних зі стресом та переляком.
Як отримати консультацію?
Для того, щоб отримати безкоштовну консультацію ветеринара можна перейти за посиланням та зареєструватися через сайт, обравши зручні дату та час. Або зателефонувати за номером 0 (800) 351-428. Консультації надають з 10:00 до 19:00 без вихідних.
Нагадаємо, український захисник врятував кицьку Пушку на Донеччині.
Також ми розповідали, як пес-розвідник Вася, який вирвався з полону окупантів, проходить реабілітацію у Польщі.
Фото: Associated Press.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі