Технології
Франківські науковці створили прилад, що визначає якість газу
Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу створили прилад, який визначає якість газу.
Про це повідомляє Суспільне Карпати.
Відтепер українці зможуть оплачувати вартість палива, що залежить не від кубометрів спожитого газу, а від показників використаної калорійності.
Читайте також: Юні винахідники представили маску, що виявляє COVID-19 (ВІДЕО)
У чому суть винаходу?
Зазначається, що головна ідея створення приладу, який контролює якість природного газу, полягає у співвідношенні ціни і якості, розповідає співавтор винаходу Максим Карпаш. Вартість палива повинна бути економічно обґрунтованою для всіх споживачів, вважає розробник.
Читайте також: Юна киянка здобула “золото” на міжнародному конкурсі винаходів та інновацій
“Уявіть собі, що у вас є теплопостачання в опалювальний період. Вам подають об’єм води, але температура теплоносія води може бути 40, а може 50 градусів. Від цього батарея буде тепліша, або холодніша. Тобто, об’єм той самий, але насправді температура і енергія, яка вам буде подана, відрізнятиметься суттєво. Ви будете це відчувати на собі”, – розповів Максим Карпаш.
Як це працює?
Над приладом науковці почали працювати понад 10 років тому, проте їм регулярно не вистачало фінансування. За останні чотири роки завдяки грантам їм вдалося втілити основну частину ідеї, розповідає співавтор Ігор Рибіцький. Скористатися аналізатором газу зможуть здебільшого великі компанії. Його ціна становитиме близько ста тисяч гривень.
Читайте також: П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів
“Як вони здійснюють контроль якості? Як правило, беруть пробовідбірники, їздять на точки відбору газу, забирають цей газ, привозять до себе в лабораторію, проводять дослідження і визначають його якість. З нашим приладом не треба пробовідбірників, не потрібно їздити туди-сюди. Можна поїхати зразу на точку відбору газу і отримати значення”, – каже Ігор Рибіцький.
Скористатися новинкою зможуть також ОСББ чи приватні особи. Для них прилад буде вдвічі дешевший, адже його створять за спрощеним варіантом.
Наразі франківські науковці очікують офіційної документації на визнання приладу від “Укрметртестстандарту”.
Фото: suspilne.media
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі