Суспільство
Фото з України перемогло у міжнародному конкурсі «Вікі любить Землю» 2023
Світлина українського фотографа Сергія Мірошника посіла перше місце міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю». У конкурсі змагалося понад 61 тис. фото з 50 країн світу.
Про це ШоТам повідомила Громадська організація «Вікімедіа Україна».
«Вікі любить Землю» — міжнародний конкурс фотографій для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цьогоріч у ньому взяли участь 50 країн-учасниць, що є рекордною кількістю за 11 років конкурсу. Загалом, на міжнародний рівень подано 61 700 фото від 3 300 учасників.
Україна традиційно увійшла до списку лідерів змагання за кількістю завантажених фото. А саме: понад 4 500 зображень від 121 учасника.
Перше місце міжнародного конкурсу посіла світлина автора Сергія Мірошника, зроблена у заказнику Біла Діброва, Деснянський район Києва. На фото зображений жук — комаха виду Стрибун перелісковий (Cicindela soluta).
Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції
Девʼятнадцяте місце міжнародного конкурсу посіла ще одна світлина з України. Це фото автора Михайла Пецковича, зроблене на горі Щербан Мармароського хребта, у межах Карпатського біосферного заповідника Рахівського району. Захопливий пейзаж зображує цвітіння нарцисів серед гірських краєвидів.
Список усіх топ-20 фото англійською можна знайти тут.
Довідково
Конкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) — міжнародний конкурс фотографій об’єктів природно-заповідного фонду для ілюстрування Вікіпедії та інших проєктів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища. Українську частину змагання проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.
Нагадаємо, оголосили 10 кращих світлин української природи 2023 року.
Фото: надне ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі