Суспільство
Фільм української режисерки отримав гран-прі фестивалю у Польщі
Документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” української режисерки Ірини Цілик отримав гран-прі 17-го кінофестивалю Millennium Docs Against Gravity, який відбувся у Польщі. Про це повідомляє Укрінформ.
Урочиста церемонія нагородження переможців відбулася 10 вересня у варшавському театрі Studio.
“Один з фільмів сподобався усім нам без винятку. Журі одноголосно ухвалило нагородити фільм, який розповідає оригінальну і захопливу історію з величезним співпереживанням і відчуттям форми”, – зазначили організатори.
Вони додали, що уникаючи емоційної риторики і перебільшень, режисерка створила “зворушливий і водночас універсальний образ про незламність людського духу в темні часи”.
Що відомо про фестиваль?
За перемогу в конкурсі боролися 13 документальних кінострічок. Переможець отримав від організаторів нагороду і грошову премію в розмірі 8 тис. євро.
Окрім того, нагороду фестивалю за операторську роботу в цьому фільмі одержав В’ячеслав Цвєтков.
Як повідомлялося, міжнародна прем’єра повнометражного документального фільму “Земля блакитна, ніби апельсин” відбулася у січні цього року на американському кінофестивалі Sundance Film Festival, де він отримав нагороду за найкращу режисуру в категорії світової документалістики. Українська прем’єра стрічки відбулася у квітні 2020 на кінофестивалі DocuDays – там фільм здобув дві нагороди. В український прокат він має вийти в листопаді.
Що у сюжеті?
У стрічці розповідається про сім’ю, яка мешкає в так званій «червоній зоні» Донбасу, де вже шостий рік тривають воєнні дії. Буденність для цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть герої стрічки, не припиняються. Але попри всі труднощі сім’я залишається дружною і життєрадісною – мама й діти навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
Читайте також: Українська режисерка здобула нагороду на американському кінофестивалі
Фото: detector.media
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі