Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фахівці з 15 країн проконсультують соціально-культурні проєкти на фестивалі Plan B

Опубліковано

У Харкові 10 – 12 квітня відбудеться фестиваль соціальних інновацій та нової музики Plan B.

Чим особливий фестиваль?

Триденна подія об’єднає креативних та соціальних підприємців, IT-ентузіастів, змінотворців, культурних активістів та організаторів.  9 – 10 квітня, у рамках фестивалю інноватори прокачають свої ідеї на воркшопі Idea Boot Camp, а 5 найкращих команд презентуватимуть свої проєкти на денній сцені Plan B.

Четвертий рік поспіль фестиваль відбувається у форматі освітньої програми, гейм хакатонів, виставок, концертів та вечірок від українських і закордонних музикантів. Головною метою є розвиток мережі зв’язків між соціальними інноваторами різних країн, міжнаціональний нетворкінг, популяризація підприємництва, альтернативної освіти та нової музики. Основними темами Plan B є активізм, урбанізм, соціальний бізнес, комунікації, культура та мистецтво, права людини, медіа, технології та мейкерство. 

Читайте також: Замість гірськолижних курортів. Сім українських фестивалів, на які треба їхати в лютому

Яка освітня частина?

Освітня частина фестивалю стартує 9 квітня з дводенного воркшопу Idea Boot Camp, який організатори проводять задля розвитку інновативних соціальних проєктів. Учасники прокачаються в менеджменті, знайдуть ефективну бізнес-модель, сформують актуальний концепт, потренуються у масштабуванні та отримують консультації від експертів. 

Розробляти соціально значущі проєкти допоможуть експерти з України, Нідерландів, Зімбабве, Сербії, США, Німеччини, Австрії і не тільки. Запрошені ментори мають експертизу в музиці, мистецтві, з правозахисного руху та політичних кампаній, у менеджменті культури та організації фестивалів, в урбаністиці та екології, з управління громадськими ініціативами та волонтерського руху, соціальних інновацій й технологій тощо.  Учасники матимуть доступ до 20 експертів у релевантних галузях. 

Проєкти проконсультують фахівці з 15 країн світу, серед яких:  арт-кураторка Фемке Деккер з Нідерландів, правозахисник Макдональд Леваніка з Зімбабве, менеджер культури Урош Раденковіч з Сербії, команда урбаністичної платформи MetaLab з Івано-Франківська, активіст й освітянин Юрко Дідула зі Львова, соціальний підприємець Лоай Малахме з Йорданії, менеджерка громадських організацій Весна Байшанскі-Агіч з Боснії і Герцеговини, продюсер та діджей Мартін Якобсен з США й Данії. 

До 1 березня оголошено open call, заявку можна подавати з будь-якого регіону країни: https://bit.ly/idea_boot_camp_planB. Ідея має бути креативною, інноваційною, корисною для спільноти. Перевагу надають учасникам, що мають спрацьовану команду з 2–5 активістів. Організатори покривають витрати на дорогу, харчування та проживання під час Idea Boot Camp та ще двох днів фестивалю. 

Організатором Plan B є культурна агенція Ɐ, Харків.  Фестиваль втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Всі питання з організаційних моментів: ibc@planbfest.com

Сторінка Idea Boot Camp: https://bit.ly/2umFzWV 

Сторінка Plan B: https://www.facebook.com/plan2bfest/ 

Щодо надання інформації, медіа-партнерства, спецпроєктів та інтерв’ю, акредитації: Тома Лазаренко, tamara.lazarenko@gmail.com, +38(093)298 73 63.   

Суспільство

Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

Опубліковано

Євробачення UNITED24. Об’єдналися для збору на відбудову української гімназії. Загальна сума збору складає 10 000 000 грн. Ці кошти спрямують на відбудову Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зауважили, що на донаторів чекають бонуси:

  • Зробите внесок від 100 гривень? Зможете долучитись до розіграшу персонального відеозвернення від alyona alyona і Jerry Heil.
  • Зробите переказ на збір з використанням українських карток Visa? Ваш донат буде подвоєно! А кількість внесків від однієї людини необмежена.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Підтримати збір від alyona та Jerry Heil можна за посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: