Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Інстаграм Інстаграм

Суспільство

Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Опубліковано

Екологічним бути модно і все більше людей усвідомлює, наскільки це необхідно. Проте й досі не всі розуміють, як правильно сортувати сміття, яка продукція є справді екологічною та що купувати, щоб зберегти довкілля. Ми зібрали для вас екоблогерів в Інстаграм, які своїм прикладом надихають на захист навколишнього середовища та свідоме споживання. Завдяки їм можна трохи більше розібратись у тому, куди здавати пластик і скло, чому екоторбинки – це добре та чому потрібно мати горнятка для кави з собою. 

1. Маріанна Бойко – надихає відмовитись від пластику

“Сталість, свідомість, екологічність, zero waste. Ці поняття впевнено входять в реалії нашого життя. Тепер не достатньо викинути сміття в сміттєвий контейнер. Потрібно розуміти, з чого складаються ці види відходів, чи можна їх правильно утилізувати, чи можна було взагалі їх уникнути”, – каже Маріанна Бойко, тренерка з екологічного стилю життя.

Вона веде свій блог в Інстаграмі та має сайт, де розповідає про екозвички, компостування та сортування відходів, навчає піклуватись про навколишнє середовище. Наприклад, блогерка радить користуватись бамбуковою щіткою та сухим шампунем, не купувати зайвого та завжди носити з собою торбу з тканини. Крім того, Маріанна зможе вас навчити, як виростити люфу (екологічна губка для миття посуду) власноруч!

Блогерка має свій магазин, де продає стильні екосумки. Також Маріанна є авторкою книги “104 дні без поліетилену”, у якій надихає відмовитись від пластику у побуті та почати компостування на балконі.

2.  Еколайфхаки в Інстаграм у Ольги Матюшенко

Це відома екотренерка, яка навчить вас правил сортування, розкаже, де придбати екотовари, а також як позбутися пластику у повсякденному житті. Ольга веде свій блог в Інстаграм та на Youtube, де розвінчує міфи. Наприклад, на її сторінках можна знайти багато інформації про те, чи екологічні феєрверки, що відбувається з повітряними кульками, які запускають у небо та чи дійсно в Австралії все так погано з пожежами. А ще у своєму блозі Ольга веде постійну рубрику “прийму – віддам”, де люди можуть обмінятись речами, або просто віддати непотрібне.

Вперше про сортування сміття та переробку Ольга дізналась з підручника фінської мови. А також дівчина побувала у Фінляндії та на власні очі побачила, як там відповідально ставляться до питань екології. Тоді ж вирішила почати сортувати сміття і в Україні. Тепер Ольга веде екологічний спосіб життя та навчає цьому майже 15 000 підписників.

Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

На її сторінці можна знайти багато еколайфхаків – як зробити фестивалі екологічними, які мобільні додатки допоможуть зберегти довкілля та які фільми та книги подивитись, щоб стати більш екосвідомими.

3. Лєра Кіт – про проблеми відходів у Львові

“Живу в стилі екологічного мінімалізму і переконана, що мінімізувати можна все від речей до відходів”, – каже про себе екоблогерка Лєра Кіт. Жінка веде екологічний спосіб життя та розповідає екопринципи своєї родини у блозі в Інстаграм та на власному сайті. Крім того, Лєра займається проблемою відходів у Львові разом із “Zero Waste Lviv”. Тому пости про екологію від блогерки можна почитати і на сторінці організації. У блозі можна знайти багато корисного, наприклад, як зменшити кількість пластику у власному домі, де купити екологічні товари, як вибрати екоподарунок.

“Кількість викидів в атмосферу від домогосподарств (так-так, це коли ви свою хатку опалюєте чи освітлюєте), промисловості, транспорту, сільського господарства, спалення відходів та викидання органічних відходів у загальні смітники вже перевищує всі допустимі норми. Що ми з вами можемо зробити: 

  • Вимикайте світло, коли в ньому немає потреби.
  • Закривайте кран, коли вам не потрібна вода (наприклад, під час чищення зубів).
  • Користуйтесь електротранспортом.
  • Пересувайтеся містом на велосипеді чи пішки.
  • Зменште споживання м‘яса (хоч трошки).
  • Компостуйте органічні відходи.
  • Якщо побачите, як хтось палить траву чи листя, зупиніть і поясніть чому це погано
  • Мінімізуйте кількість відходів. Можна почати з одноразового пластику, який не переробляється, бо спалення – не вихід з ситуації”, – пише Лєра у своєму блозі. 

Крім того, блогерка разом із чоловіком створила проєкт “NABAZARI”, де продають органічні крафтові та фермерські продукти. 

4. Наталі Литвин – сортування сміття у власній квартирі

Наталі Литвин – відома тернопільська блогерка, за життям якої щодня спостерігає 1 млн підписників. Дівчина пише про моду, лайфстайл, подорожі, а також часто підіймає у блозі важливу тему – екологію. На початку карантину Наталі почала сортувати сміття. У власній квартирі разом з чоловіком блогерка розмістила коробки для пластику, паперу та скла. Перед відправкою сміття у спеціально відведені місця, подружжя миє пластик та упаковки і лише після цього відправляє на перероблення чи знищення. Весь процес Наталі демонструє у своєму блозі, тим самим спонукаючи підписників до екологічного способу життя.

Читайте також: Україномовні блогерки-мільйонники: на кого варто підписатись в Інстаграм

“Я прагну до #zerowaste. І це не про сортування сміття, це про НУЛЬ відходів. Це такий набір принципів, які спрямовані на зведенні до мінімуму кількості сміття шляхом повторного використання речей чи відмови від них. Звісно, не від усього можна відмовитись. Але є те, що кожному під силу. Наприклад, брати какао з собою можна не в одноразовий паперово-пластиковий стаканчик, а у свою термочашку; пити коктейль можна без трубочки або носити свою металеву; непотрібні речі не у смітник, а потребуючим людям, на olx, гаражний розпродаж; пляшка для води може бути використана безліч разів”, – пише Наталі у своєму блозі. 

Крім того, дівчина разом з партнеркою по бізнесу запустила власний екобренд. Це одяг, який на 100% складається з натуральних або перероблених матеріалів –  ґудзики – зі шкаралупи кокоса, з мушлі, з переробленого пластику, тканина – з переробленого океанічного сміття та листя евкаліпту, шкіра – з ананаса, бирка – з океанічного сміття. 

5. Лада Полтавська – про свідоме споживання і еконовини

Блог Лади Полтавської про усвідомлене споживання і slow living – рух про розмірений спосіб життя, який закликає людей вчитися заново радіти простим речам. Екоактивістка має свій відомий телеграм-канал @myecoroutine, а також блог в Інстаграм.

Лада почала говорити про екологію у 2013 році. До цього часто писала про моду, етичність. У її блогах може знайти купу інформації, яка допоможе вам у прагненні до екологічності.  Тут і про власний досвід ведення свідомого життя,  і про останні еконовини, і про лайфхаки, які допоможуть довше зберігати овочі свіжими, і про способи запобігання імпульсивних покупок, і про корисні посилання.

Читайте також: Як стати еко-френдлі: правило “п’яти R”

Блог Лади – приклад того, як жити комфортно без зайвих речей. Вона часто пише про eco-friendly заклади, вінтажні, благодійні магазини та майстерні у столиці та в інших європейських містах. Також на телеграм-каналі Лади можна знайти інформацію про закордонний досвід переробки та повторного використання речей. Загалом, дуже корисний екологічний блог.

6.  100 екозвичок разом з Олесею Вершигорою

Олеся Вершигора – відома екоактивістка, засновниця бренду AVOSKA, керівниця sustainable-консалтингу в Ozero. Блогерка веде екологічний спосіб життя, виступає за свідоме споживання та розказує про це іншим на своїй сторінці в Інстаграм. 

“Якщо ви вирішили перейти на сторону екологічного способу життя, саме ці 10 zero waste товарів стануть вам у пригоді: багаторазова чашка, авоська або шопер, багаторазові тканеві мішечки, багаторазова захисна маска, носовичок бавовняний, твердий шампунь, паста в пігулках, багаторазова пляшка, бамбукова зубна щітка, люфа”, – пише Олеся на своїй сторінці в Інстаграм.

Читайте також: Не гірша за корейську. Шість брендів української натуральної косметики

У блозі Олесі можна знайти практичні поради, як прикрасити стіл без пластику, як утилізувати батарейки та де придбати екологічні товари. Крім того, дівчина веде свій гайд #мої100екозвичок, де майже щодня ділиться з аудиторією про своє екологічне життя. Наприклад, відмовитись від шкіри, дарувати живі квіти, купувати тільки базовий гардероб,  користуватись безфосфатними пральними засобами чи не покривати нігті гель лаком.

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі