Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

«Дунайський аграрій» експортує 300 тонн кавунів і динь до Румунії та Німеччини

Опубліковано

Українська компанія «Дунайський аграрій» з Одещини домовилася про постачання 200 тонн кавунів та 100 тонн динь до Румунії та Німеччини.

Про це повідомляє «Дія. Бізнес».

Зазначається, що підприємство брало участь у найбільшій у світі виставці органічної продукції BioFach-2023, що відбувалася в німецькому місті Нюрнберг з 14 до 17 лютого. Напрацювання попередніх років допомогло аграрному підприємству налагодити експорт кавунів, персиків, динь, зернових культур до Франції, Швейцарії, Чехії, Латвії, Литви, Австрії, Південної Кореї, Японії, Великобританії та Нідерландів.

«За результатами цьогорічної виставки найближчим часом «Дунайський аграрій» планує постачання 200 тонн кавунів та 100 тонн динь до Румунії та Німеччини», – йдеться у повідомленні.  

Читайте такожВишиванки з Херсона, які пройшли 33 російські блокпости. Як магазин «Українські подарунки» переїхав до Кривого Рогу

Також останніми роками компанія активно займається розвитком переробного напряму, тому в асортименті «Дунайського фермера» з’явилися органічні соки, консервація, пастила, джем, мед та вʼялені помідори. Так компанія зробила колаборацію з Андрієм Бігленком, переробником із Чорнобаївки. Як результат — отримали перші в Україні органічні вʼялені томати.

Зараз на фермі працює 70 мешканців громади. Також з початку повномасштабної війни господарство віддало частину своїх овочесховищ школі під укриття від обстрілів і передає свою продукцію на фронт.

Довідка

Господарство «Дунайський аграрій» було засноване у 2013 році. Має сертифікат «Органік стандарт». Є одним з провідних виробників органічних яєць в Україні. Основні культури: ріпак, пшениця, горох та ячмінь. На 2000 га органічної землі компанія вирощує: рапс, пшеницю, тверду пшеницю, ячмінь, горох, соняшник, просо, сочевицю, нут, кукурудзу. Підприємство вирощує органічний кавун. Також має органічний персиковий сад та город, на якому вирощуємо батат.

Нагадаємо, «Дунайський аграрій» починає вирощувати органічні лаванду та лікарські трави.

Також «Дунайський Аграрій» почав випускати органічний томатний сік.

Раніше ми повідомляли, що «Дунайський аграрій» випускатиме органічні чипси із персика та нектарину.

Фото: export.gov.ua.

Економіка і бізнес

Одна з провінцій Канади стане партнером Київської області: сфери співпраці

Опубліковано

Київщина та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Наразі сторони створюватимуть робочі групи для втілення спільних проєктів.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Як співпрацюватимуть регіони

У межах встановлення партнерства начальник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко провів онлайн-зустріч із представниками адміністрації Онтаріо.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю за такими головними напрямками:

  • охорона здоров’я;
  • освіта;
  • економіка;
  • культура;
  • співпраця між громадами;
  • енергетика.

«За кожним із цих напрямків досягнуто домовленості про створення окремих робочих груп, до складу яких будуть залучені відповідні фахівці з обох сторін», — написали в КОВА.

Нагадаємо, що київська митниця передала музею вилучені скіфські наконечники та козацькі сокири (ФОТО).

Також ми писали, що в Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро.

Фото: сайт КОВА

Читати далі

Економіка і бізнес

У Мінекономіки планують боротися з безробіттям завдяки ШІ

Опубліковано

Міністерство економіки України працює над впровадженням штучного інтелекту (ШІ) для пошуку роботи безробітним. Цей підхід — один із дев’яти напрямів, які презентував Інститут Тоні Блера для посилення ринку праці.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

ШІ допоможе шукати вакансії та кадри

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, використання ШІ стане одним із ключових інструментів у боротьбі з безробіттям. Технологія пришвидшить пошук вакансій для українців і дозволить роботодавцям ефективніше знаходити потрібних спеціалістів.

«Ми залучаємо провідні інституції з багатим міжнародним досвідом, щоб запроваджувати найефективніші практики розвитку ринку праці. Інститут Тоні Блера запропонував дев’ять напрямів для збільшення зайнятості населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — зазначила Тетяна Бережна.

Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота

Три ключові напрями

Наразі Мінекономіки зосередило зусилля на трьох основних напрямах:

  1. Залучення штучного інтелекту для пошуку вакансій і кадрів.
  2. Подолання бар’єрів для працевлаштування жінок.
  3. Перенавчання та опанування нових професій.

За даними дослідження, проведеного Інститутом Тоні Блера, 37% безробітних українців готові змінити професію або пройти перенавчання. Минулого року в Україні близько 100 000 людей опанували нові спеціальності або підвищили свою кваліфікацію в межах державних програм.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі

Шопочитати