Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
дрон-сапер дрон-сапер

Технології

Команда Minect.ai придумала дрон-сапер. Як знешкодити мінні поля без жертв

Опубліковано

Уявіть собі, як звичайний дрон-сапер – самостійно – розпізнає міну на полі і детонує її. 

І ніяких саперів у холодному поту, які думають – вибухне чи ні? Це поки що мрії для усього світу. Але не для України. 

Хлопці з проекту Minect.ai – першого в світі стартапу з розмінування територій – вже працюють над тим,  аби такі фантазії стали реальністю.

Читайте також: Українські полярники за допомогою дронів створюють 3D-карти Південного полюса

Про те, як сапери майбутнього з допомогою комплексу Minect будуть розміновувати цілі поля з безпечної дистанції, нам розповів його керівник Антон Герасименко.

 Антон Герасименко

Антон Герасименко

Директор компанії Zpoken AI , яка працює над стартапом Minect.ai

Zpoken AI – українська data-science компанія, яка займається розробками в області штучного інтелекту.
Антон Герасименко розповідає, що ідея розробити інноваційний комплекс для розмінування територій прийшла винахідникам в голову, коли в 2018 році на військовій виставці розговорилися з науковим співробітником інституту при Міністерстві оборони.

У центрі системи – штучний інтелект

Комплекс Minect.ai – це взаємодія дронів, скануючого устаткування (ґрунтопроникаючі радари, металодетектори, тепловізори тощо) та програмного забезпечення, в основі якого штучний інтелект. І ще є оператор, який на безпечній відстані від мінного поля управляє цим комплексом.

ґрунтопроникаючий радар
Такий ґрунтопроникаючий радар може сканувати поверхню мінного поля до 2 метрів вглиб, зчитуючи обриси підземних об’єктів. Фото команди Minect.ai

На даний момент ми розглядаємо концепцію чотирьох дронів. 

1) Перші два дрони по черзі будуть летіти і робити карту певних нерівностей, виявлених на досліджуваній території. 

2) Третій дрон-сапер буде летіти з металодетектором (або георадаром, який буде сканувати землю на глибину до 2 метрів) і по детальній мапі території скануватиме об’єкти на предмет вибухонебезпечності.

Візуальні дані, зібрані дронами
Візуальні дані, зібрані дронами, “залітатимуть” на сервер, де гіпотетичні міни на місцевості будуть розпізнаватися штучним інтелектом. Фото команди Minect.ai

3) За результатами роботи трьох дронів у нас буде повноцінна карта розташування всіх об’єктів, які залягають у ґрунті, ще й деталізованих за технічними характеристиками. 

4) Четвертий дрон-сапер – демайнер, він буде детонувати міну. Його роботу ми ще не тестували. 

Читайте також: Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

опис боєприпаса
Після отримання візуальних даних з дронів система видасть по кожному з об’єктів профайл – тобто, повний опис того, що за боєприпас ви бачите і як з ним поводитися. Фото команди Minect.ai

Як можливий варіант ми розглядаємо детонування мін металевими стрижнями – це зменшить радіус рознесення уламків під час вибуху. Але не факт, що це буде остаточне рішення. 

5) Мобільний додаток у допомогу основному комплексу. Місцеві жителі із його допомогою зможуть надсилати до нас в базу фото підозрілих об’єктів для аналізу. Ця інформація буде направлятись в оперативний штаб і наноситись на загальну карту розташування мін. 

Команда Minect.ai
Команда Minect.ai у зборі

Розмінування може стати в 10 разів дешевше

Поки робота над проектом ще ведеться, але це ще не закінчений продукт. У Minect два головні завдання – знизити вартість розмінування і збільшити його оперативність.

Щодо першого: не дивуйтесь, є таке поняття як економіка розмінування.

Закласти міну коштує доларів 30, а знешкодити – 3000 доларів. Ми хочемо, щоби вартість розмінування знизилась хоча би вдесятеро.

Що ж до саперів – вони проходитимуть у нас двомісячне навчання, в межах якого навчаться правильно запускати дрон-сапер і орієнтуватися в програмі.

Читайте також: Ліки з доставкою додому: як Liki24.com вирішує проблеми українців

Команда Minect.ai за роботою

В ідеалі фахівець повинен буде сидіти в безпечному місці, виставляти певні параметри, натискати потрібні кнопки. А дрони будуть облітати територію “гуськом”, поки не знешкодять повністю обраний периметр.

Наш комплекс зможе обстежити і знешкодити десь до одного квадратного кілометра території за день.

Ціна комплексу залежатиме від країни

Загальна вартість Minect.ai ще невідома. Єдине, що можна сказати точно – вона буде залежати від різних країн, адже упирається у ціну “залізного” обладнання.

До того ж, треба врахувати, що те обладнання, що пройде процес сертифікації, в середньому стане у 7-8 разів дорожче, ніж те, яке сертифікацію не пройшло.

Minect.ai

Так працюють у США: щоб їх Міноборони могло взяти обладнання на озброєння, його потрібно сертифікувати. І якщо дрон-платформа з вантажопідйомністю 15-30 кілограм у звичайних виробників коштує від 4 до 7 тисяч доларів, то в США такий же – але сертифікований – обійдеться у 75-80 тисяч доларів.

Як відрізнити міну від бляшанки?

Відсоток похибки при роботі штучного інтелекту ми точно будемо знати після проведення випробувань на полігоні.

Ми розуміємо, що десь на етапі передачі інформації з одного дрона на інший можуть бути втрати інформації. Грубо кажучи, якась міна може бути прийнята за камінь. І це проблема.

Читайте також: Бізнес на палаючому поліні. Власник Vogner про те, як поєднати прибуток та екологічність

Вирішується вона збільшенням параметра так званої прискіпливості системи до об’єктів. Це означає, що для простоти система всі об’єкти, схожі на міни, буде сприймати як міни. І детонувати їх за замовчуванням. 

дрон-сапер
дрон-сапердрон-саперДрон-сапер

Цим рівнем можна гратися – підвищувати чи знижувати. Але нехай краще система буде проводити детонацію каменів, ніж пропустить якийсь із боєприпасів.

Читайте також: Сім українських ювелірних брендів, які роблять прикраси “з душею”

Щоб зміцнити результат, думаємо ще над тим, щоб задіяти наземні комплекси.

Це роботи-сапери, які працюють класично – у них є щуп, яким вони обстежують підозрілі об’єкти на території і підривають міни.

На що підуть 500 тисяч гривень

Грант від Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку, який нам вдалось отримати (500 тисяч гривень – авт.), надається у вигляді послуг. 

Це не ті гроші, якими можна оплатити роботу команди або розширити її. Тут все вирішують інвестиції, обладнання.

Усі необхідні послуги ми прописали в технічному завданні: допомогу в патентуванні, складанні технічної документації та презентаційних матеріалів, також допомогу в проведенні лабораторних досліджень.

Система Minect.ai

У мене є досвід залучення інвестицій у компанію, але з грантами ми ще не працювали. 

Проте грант – завжди краще, ніж інвестіціі. Залучаючи до компанії інвестиції, ти фактично продаєш і акціонерний капітал. Інвестори мають можливість впливати на твій бізнес, а ти повинен звітувати і просувати компанію, враховуючи їх бачення.

Гранти ж, здебільшого, цього не передбачають.

У будь-якому разі, візьмемо участь у другому етапі конкурсу від Фонду підтримки винаходів, де сума гранту становить уже 2 мільйони гривень. 

Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Коли запрацює?

Системою Minect.ai вже зацікавились такі міжнародні організації, як НАТО, фонд FSD та організація Urs Endress. 

Півроку – це наш орієнтир на доопрацювання програмного забезпечення – і те за умови, що в найближчий місяць ми вирішимо питання з інвестиціями.

Розраховуємо, що повністю готовий Minect.ai та дрон-сапер буде через рік-півтора.

Коли ми отримаємо повноцінно працюючий комплекс, розраховуємо на співпрацю з державними структурами різних країн, де в Minect буде необхідність. А наразі фокусуємось на роботі із гуманітарними організаціями, та приватними інвесторами.

Minect.ai розробка

За чотири роки на Донбасі на мінах підірвалось більше 800 людей. Але це проблема не тільки Донбасу. А й Камбоджі, наприклад, де за 40-50 років після червоних кхмерів залишилася величезна кількість снарядів, і люди регулярно вмирають від вибухів на старих снарядах. Сирія, Іран, Ірак – безліч територій можна буде очистити від боєприпасів. І не ціною людських життів, а усього лиш з допомогою нашої розробки.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура14 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...