Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Доставка їжі під час карантину: де замовити і що пропонують

Опубліковано

Під час загальнонаціонального карантину українцям рекомендують сидіти вдома. Втім, варіантів посидіти в ресторані чи кав’ярні вже не залишилось: всі заклади зачинені. Однак, у Києві та регіонах є чимало служб доставки, що можуть привезти додому продукти або готову їжу.

AIN.UA зібрав служби доставки готової їжі та продуктів, щоб спростити цю задачу, а RAU доповнив цей перелік новою інформацією. Компанії, які допомагають привезти все необхідне, можна розділити на три нерівні групи: власне сервіси доставки, сервіси-агрегатори (такі як Zakaz.ua) і власні служби доставки торгових мереж і ресторанів.

Glovo

Один з найбільш загальнодоступних і універсальних сервісів серед міжнародних компаній, представлених в Україні. За допомогою Glovo можна замовити не тільки їжу з ресторанів поблизу, але також продукти з супермаркету і взагалі все, що завгодно.

Для цього в програмі є опція «Кур’єр», яка дозволяє передати будь-який предмет в зоні дії сервісу Glovo. Габарити вантажу повинні відповідати розмірам і вантажопідйомності фірмового рюкзака кур’єра, тобто не перевищувати вагу 9 кг і параметри 40х40х30 см.

Glovo представлений в 17 українських містах: Київ, Дніпро, Вінниця, Вишневе, Івано-Франківськ, Житомир, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці.

Glovo можна скористатися через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid). Для цього необхідно зареєструватися, додати платіжну карту і адресу доставки. Замовлення через Glovo, як правило, привозять протягом години.

Raketa

Це український сервіс доставки їжі з ресторанів, який спочатку запустився в Дніпрі, а тепер розвивається в інших містах, регулярно оновлюючи карту доступності. Крім Дніпра, Raketa також працює в Києві, Львові, Харкові, Одесі та Вінниці.

У 2020 році сервіс мав намір зайти ще в 15 міст, після чого почнеться покриття всіх українських міст з населенням більше 200 000 жителів.

Основна перевага сервісу – безкоштовна доставка. У більшості аналогічних служб вона коштує від 30 до 60 грн і стягується з споживача додатково до суми замовлення. Вартість страв у додатку Raketa повністю відповідають цінам в меню ресторанів.

Raketa доступна на iOS і Android. Щоб зробити замовлення, необхідно пройти реєстрацію і додати платіжну карту. Як правило, доставка займає не більше години.

Читайте також: Чим зайнятися на карантині? Частина перша: дивитися кіно та читати книжки

Сервіс доставки Raketa також ввів превентивні заходи безпеки, щоб захистити клієнтів і кур’єрів – безконтактну доставку страв з ресторанів і кафе. Щоб скористатися новою послугою, досить зробити відповідну позначку в коментарях до замовлення і оплатити його по безналу. Кур’єр зв’яжеться з клієнтом і обговорить, де залишити пакет із замовленням, або ж передасть його з максимальним дотриманням запобіжних заходів.

Uber Eats

Один з перших глобальних сервісів доставки, який зайшов на ринок України. Втім, поки Uber Eats представлений всього в чотирьох містах: Києві, Львові, Харкові та Одесі. На даний момент сервіс тісно співпрацює з більш ніж 800 партнерами-ресторанами.

Оформити доставку можна через сайт або додатки для iOS і Android. Доставка в середньому займає 40 хвилин, але частіше за все здійснюється протягом години. Вартість доставки складає 40 грн без обмежень по сумі мінімального замовлення.

Bolt

Сервіс за замовленням таксі Bolt (раніше – Taxify) з жовтня 2019 року запустив сервіс з кур’єрської доставки в Києві, а з лютого 2020 го у Львові, Харкові та Одесі. Послуга Delivery призначена для перевезення вантажів і невеликих пакетів водіями таксі.

“Щоб захистити інтереси клієнтів, кожна посилка буде застрахована”, – відзначають в компанії-перевізнику.

Для замовлення послуги достатньо вибрати категорію Delivery в додатку Bolt і залишити водієві контакти одержувача. При цьому в Bolt підкреслюють, що перевезенню не підлягають грошові кошти, цінні папери, зброя, наркотичні та вибухові речовини, а також інші предмети, перевезення яких заборонено законодавством. Також не рекомендується (але і не забороняється прямо) перевезення їжі і напоїв. Запуск послуги Bolt Food по доставці їжі в Україні поки тільки анонсований на 2020 рік.

Можлива доставка по місту невеликих пакетів і вантажу, який поміщається в багажному відділенні автомобіля. Розміри посилки не повинні перевищувати 65 х 55 х 40 см. Базовий тариф на доставку 45 грн плюс по 4,5 грн за кілометр і 1,15 грн хвилина.

Якщо адресат не вийде за вантажем, кур’єр відвезе річ в спеціальний пункт зберігання, звідки відправник або одержувач зможуть її забрати.

Menu.ua

Сервіс з’явився на ринку України в минулому році шляхом поглинання українського агрегатора замовлень з ресторанів Eda.ua. Поки працює тільки в Києві і Дніпрі, конкурує з іншими сервісами також за рахунок безкоштовної доставки.

Доставка здійснюється з 8:00 ранку і до 01:00 ночі. Середній час доставки – 45 хвилин. Замовлення можна зробити за телефоном, через сайт і мобільні додатки (iOSAndroid).

Також з початку введення карантину сервіс запустив послугу безконтактної доставки для клієнтів, які оплачують замовлення онлайн. Для цього користувачеві досить вказати в коментарях “Безконтактна доставка” і зробити онлайн-оплату. Кур’єр уточнить в телефонному режимі де і як клієнтові зручно отримати свою їжу.

Mister.am

Цей сервіс доставки менш на слуху, ніж інші сервіси з цієї добірки. Створив його українець Ярослав Циганенко. Проте, Mister.am доступний в містах, в які не дісталися Glovo, Raketa і інші конкуренти.

Нині доступний у Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Кременчуці, Кропивницького, Луцьку, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях.

Зробити замовлення можна через сайт, додатки (iOSAndroid) і по телефону.

Zakaz.ua

Один з найстаріших вітчизняних сервісів у сфері доставки продуктів. Zakaz.ua займається доставкою продуктів з супермаркетів і працює в восьми містах України: Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі, Вінниці, Житомирі та Запоріжжі.

Продукти (і не тільки) через Zakaz.ua можна замовити з таких мереж, як Metro, Novus, Ашан, Фуршет, МегаМаркет і Таврія В. Замовлення можна оформити через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid).

Швидкість доставки – не коник сервісу. Зручний час можна вибрати на сайті, але чим більше завантаження – тим довше вам будуть везти ваш кошик. Наприклад, якщо ви робите замовлення в першій половині дня, швидше за все, його привезуть на наступний день або на післязавтра. Якщо замовлень багато, продукти доберуться до вашого будинку через кілька днів.

Хороша новина в тому, що вони все одно будуть свіжими – комплектація замовлень здійснюється в день доставки.

Rozetka

Найбільший маркетплейс України дозволяє купити і доставити все, що завгодно, в тому числі продукти і напої. На час карантину, до 3 квітня при замовленні від 500 грн доставка на найближче відділення Нова пошта буде безкоштовною. Крім того, в Києві і області, а також в Одесі доступна послуга доставки кур’єром (до входу в будівлю). Ціна такої доставки 59 грн. При цьому час дії послуги обмежена в Києві з 9.00 до 22.00 в будні дні та з 10.00 до 19.00 у вихідні. В Одесі тільки по буднях і з 11.00 до 20.00. Працюють також мобільні точки видачі.

Domino’s Pizza

Міжнародна мережа піцерій, заснована в США в 1960 році і налічує понад 17 000 закладів у 90 країнах світу. В Україні компанія працює з 2010 року. За 10 років діяльності Domino’s Pizza в Україні було відкрито 57 закладів мережі в Києві, Одесі, Львові, Броварах, Ірпені, Вишневому та Софіївській Борщагівці.

Мінімальна сума замовлення на доставку – 145 грн. Час доставки – 30 хвилин з 10.00 до 23.59 і 60 хвилин з 23.59 до 9.59.

На час карантину Domino’s запровадила сервіс безконтактної доставки, безпрецедентно підвищує норми дезінфекції та закриває зали для відвідувачів.

MAFIA

Найбільша мережа ресторанів італійської та японської кухні в Україні починала з відкриття першого закладу в Харкові в 2008 році. На даний момент мережа налічує 27 власних та франчайзингових ресторанів в десяти регіонах України.

Мережа пропонує власну послугу «Доставка їжі додому від MAFIA». Працює цілодобова доставка піци в Києві. При сумі замовлення від 150 гривень доставка безкоштовна.

Сім’я ресторанів Дмитра Борисова

“Величезна машина з 50 ресторанів зупиняє свою роботу. Такого не було ніколи за 10 років, навіть коли в 2014-му« Барсук »та інші готували не на тому-ям і пашот, а обіди для Майдану”, – написав Дмитро Борисов.

У повноцінному режимі буде працювати доставка ролів, салатів і боулів від Philadelphia roll & bowl. Також в ресторані на Шота Руставелі, 10, можна буде забрати замовлення з собою. Крім того, по Печерську буде працювати доставка гарячих страв від ресторану Барсук. На Русанівці і Оболоні буде діяти доставка від Mushlya Cafe.

Для цього розробляються спеціальні сети. Їх орієнтовна ціна – близько 189 грн. Доставка буде безкоштовною. Для співробітників, задіяних в організації доставки, розроблені строгі правила, що стосуються безпеки та гігієни.

Pesto Café

Мережа сімейних ресторанів Pesto Café веде свою історію з 2014 року і налічує 20 закладів в Києві. Додатково у ресторанів є своя служба доставки. Доставка безкоштовна, мінімальна сума замовлення – 350 грн.

Доставка страв додому і в офіс працює щодня з 10:00 до 22:00. Як стверджується на сайті, при будь-яких умовах замовлення доїде за 55 хвилин.

В умовах карантину з 14 березня працює безконтактна передача замовлень. Замовлення, оплачений по безналу приносять в спеціальній термо-сумці під двері. Якщо розрахунок готівкою, то спочатку потрібно забрати замовлення з сумки, а потім саме в цій сумці залишити готівку кур’єру. Замовлення можна зробити на сайті або по телефону.

Сушия

Система доставки Сушия покриває 12 міст і прилеглих територій: Київ, Бориспіль, Буча, Дніпропетровськ, Харків, Черкаси, Вінниця, Запоріжжя, Одеса, Суми, Чернівці та Львів.

Також Сушия здійснює доставку по районах і населених пунктах Київської області: Погреби, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Чайка, Петровське, Гатне, Пуща-Водиця, Бортничі, Проліски, Чапаєвка, Новосілки, Коцюбинське і Щасливе.

Якщо замовлення потрібно на конкретний час, то ви можете повідомити про це оператору, або вибрати необхідні умови в формі заявки на сайті. Мінімальна сума замовлення для міста 200 грн, а для передмість і в міській зоні більше 8 км від ресторану – 500 грн.

Замовити їжу можна на сайті або за телефоном. Прийом замовлень здійснюється з 11.00 до 24.00, доставка займає до 60 хв з 12.00 до 01.00. Якщо мова йде про віддалені райони – то 90 хвилин. У разі більш тривалого очікування компанія обіцяє приємні бонуси. При самовивозі з ресторану діє знижка в 10% на все.

Ресторани Tarantino-family

Tarantino-family.com – сервіс, який об’єднує служби доставки їжі з ресторанів Києва: Муракамі, Папа Джон, Рукола, Тарантіно, Синдикат, Хачапурі і Вино, Черрі, Таверна, Компот, Спеццо, Баклажан, Хмелі-сунелі, KOYA, Маркетплаза.

Вам доведеться зареєструватися на сайті в особистому кабінеті. Це дозволяє використовувати накопичені бали. Там же можна подивитися статус виконання поточного замовлення, історію замовлень і відмічені улюблені страви.

Після введення адреси доставки сайт відобразить ресторани доступні за цією адресою на сторінці tarantino-family.com/delivery. Потрібно вибрати ресторан і додати в кошик замовлень сподобалися страви. Система лояльності досить складна і дозволяє окремо накопичувати бали по доставці і окремо – в ресторані. Це дві окремі програми. Детальніше про це можна дізнатися тут.

Час доставки замовлень по Києву до 60 хв. За кожну хвилину запізнення на бонусний рахунок нараховується 1 бал. Доставка безкоштовна, але мінімальна сума замовлення – 150 грн в межах Києва. При оформленні замовлення одночасно з декількох ресторанів мінімальна сума замовлення 150 грн з кожного ресторану. Цілодобово працює доставка тільки в Муракамі і Папа Джон. Решта закладів – за своїм розкладом роботи.

За межі Києва можна замовити доставку за попереднім погодженням з оператором call-центру. Віддалені райони, в які здійснюється доставка: Зазим’я, Погреби, Ірпінь, Білогородка, Княжичі, Вишневе, Бровари, Вишгород, Чабани, Новобіличі, Коцюбинське і Щасливе.

Mister Cat

Мережа піцерій Mister Cat налічує 12 ресторанів, де 10 закладів розташовані в Києві, і по одному ресторану в Одесі і Дніпрі, а також є своя цілодобова служба доставки їжі.

Можна сформувати замовлення на сайті або по телефону. Час доставки і сума мінімального замовлення залежить від району, в середньому це 50-90 хвилин. Перевірити адресу можна в спеціальному розділі умов доставки. Якщо прийти за замовленням особисто, можна розраховувати на 21% знижку.

Всі служби доставки працюють під час карантину.

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі