Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Доставка їжі під час карантину: де замовити і що пропонують

Опубліковано

Під час загальнонаціонального карантину українцям рекомендують сидіти вдома. Втім, варіантів посидіти в ресторані чи кав’ярні вже не залишилось: всі заклади зачинені. Однак, у Києві та регіонах є чимало служб доставки, що можуть привезти додому продукти або готову їжу.

AIN.UA зібрав служби доставки готової їжі та продуктів, щоб спростити цю задачу, а RAU доповнив цей перелік новою інформацією. Компанії, які допомагають привезти все необхідне, можна розділити на три нерівні групи: власне сервіси доставки, сервіси-агрегатори (такі як Zakaz.ua) і власні служби доставки торгових мереж і ресторанів.

Glovo

Один з найбільш загальнодоступних і універсальних сервісів серед міжнародних компаній, представлених в Україні. За допомогою Glovo можна замовити не тільки їжу з ресторанів поблизу, але також продукти з супермаркету і взагалі все, що завгодно.

Для цього в програмі є опція «Кур’єр», яка дозволяє передати будь-який предмет в зоні дії сервісу Glovo. Габарити вантажу повинні відповідати розмірам і вантажопідйомності фірмового рюкзака кур’єра, тобто не перевищувати вагу 9 кг і параметри 40х40х30 см.

Glovo представлений в 17 українських містах: Київ, Дніпро, Вінниця, Вишневе, Івано-Франківськ, Житомир, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці.

Glovo можна скористатися через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid). Для цього необхідно зареєструватися, додати платіжну карту і адресу доставки. Замовлення через Glovo, як правило, привозять протягом години.

Raketa

Це український сервіс доставки їжі з ресторанів, який спочатку запустився в Дніпрі, а тепер розвивається в інших містах, регулярно оновлюючи карту доступності. Крім Дніпра, Raketa також працює в Києві, Львові, Харкові, Одесі та Вінниці.

У 2020 році сервіс мав намір зайти ще в 15 міст, після чого почнеться покриття всіх українських міст з населенням більше 200 000 жителів.

Основна перевага сервісу – безкоштовна доставка. У більшості аналогічних служб вона коштує від 30 до 60 грн і стягується з споживача додатково до суми замовлення. Вартість страв у додатку Raketa повністю відповідають цінам в меню ресторанів.

Raketa доступна на iOS і Android. Щоб зробити замовлення, необхідно пройти реєстрацію і додати платіжну карту. Як правило, доставка займає не більше години.

Читайте також: Чим зайнятися на карантині? Частина перша: дивитися кіно та читати книжки

Сервіс доставки Raketa також ввів превентивні заходи безпеки, щоб захистити клієнтів і кур’єрів – безконтактну доставку страв з ресторанів і кафе. Щоб скористатися новою послугою, досить зробити відповідну позначку в коментарях до замовлення і оплатити його по безналу. Кур’єр зв’яжеться з клієнтом і обговорить, де залишити пакет із замовленням, або ж передасть його з максимальним дотриманням запобіжних заходів.

Uber Eats

Один з перших глобальних сервісів доставки, який зайшов на ринок України. Втім, поки Uber Eats представлений всього в чотирьох містах: Києві, Львові, Харкові та Одесі. На даний момент сервіс тісно співпрацює з більш ніж 800 партнерами-ресторанами.

Оформити доставку можна через сайт або додатки для iOS і Android. Доставка в середньому займає 40 хвилин, але частіше за все здійснюється протягом години. Вартість доставки складає 40 грн без обмежень по сумі мінімального замовлення.

Bolt

Сервіс за замовленням таксі Bolt (раніше – Taxify) з жовтня 2019 року запустив сервіс з кур’єрської доставки в Києві, а з лютого 2020 го у Львові, Харкові та Одесі. Послуга Delivery призначена для перевезення вантажів і невеликих пакетів водіями таксі.

“Щоб захистити інтереси клієнтів, кожна посилка буде застрахована”, – відзначають в компанії-перевізнику.

Для замовлення послуги достатньо вибрати категорію Delivery в додатку Bolt і залишити водієві контакти одержувача. При цьому в Bolt підкреслюють, що перевезенню не підлягають грошові кошти, цінні папери, зброя, наркотичні та вибухові речовини, а також інші предмети, перевезення яких заборонено законодавством. Також не рекомендується (але і не забороняється прямо) перевезення їжі і напоїв. Запуск послуги Bolt Food по доставці їжі в Україні поки тільки анонсований на 2020 рік.

Можлива доставка по місту невеликих пакетів і вантажу, який поміщається в багажному відділенні автомобіля. Розміри посилки не повинні перевищувати 65 х 55 х 40 см. Базовий тариф на доставку 45 грн плюс по 4,5 грн за кілометр і 1,15 грн хвилина.

Якщо адресат не вийде за вантажем, кур’єр відвезе річ в спеціальний пункт зберігання, звідки відправник або одержувач зможуть її забрати.

Menu.ua

Сервіс з’явився на ринку України в минулому році шляхом поглинання українського агрегатора замовлень з ресторанів Eda.ua. Поки працює тільки в Києві і Дніпрі, конкурує з іншими сервісами також за рахунок безкоштовної доставки.

Доставка здійснюється з 8:00 ранку і до 01:00 ночі. Середній час доставки – 45 хвилин. Замовлення можна зробити за телефоном, через сайт і мобільні додатки (iOSAndroid).

Також з початку введення карантину сервіс запустив послугу безконтактної доставки для клієнтів, які оплачують замовлення онлайн. Для цього користувачеві досить вказати в коментарях “Безконтактна доставка” і зробити онлайн-оплату. Кур’єр уточнить в телефонному режимі де і як клієнтові зручно отримати свою їжу.

Mister.am

Цей сервіс доставки менш на слуху, ніж інші сервіси з цієї добірки. Створив його українець Ярослав Циганенко. Проте, Mister.am доступний в містах, в які не дісталися Glovo, Raketa і інші конкуренти.

Нині доступний у Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Кременчуці, Кропивницького, Луцьку, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях.

Зробити замовлення можна через сайт, додатки (iOSAndroid) і по телефону.

Zakaz.ua

Один з найстаріших вітчизняних сервісів у сфері доставки продуктів. Zakaz.ua займається доставкою продуктів з супермаркетів і працює в восьми містах України: Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі, Вінниці, Житомирі та Запоріжжі.

Продукти (і не тільки) через Zakaz.ua можна замовити з таких мереж, як Metro, Novus, Ашан, Фуршет, МегаМаркет і Таврія В. Замовлення можна оформити через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid).

Швидкість доставки – не коник сервісу. Зручний час можна вибрати на сайті, але чим більше завантаження – тим довше вам будуть везти ваш кошик. Наприклад, якщо ви робите замовлення в першій половині дня, швидше за все, його привезуть на наступний день або на післязавтра. Якщо замовлень багато, продукти доберуться до вашого будинку через кілька днів.

Хороша новина в тому, що вони все одно будуть свіжими – комплектація замовлень здійснюється в день доставки.

Rozetka

Найбільший маркетплейс України дозволяє купити і доставити все, що завгодно, в тому числі продукти і напої. На час карантину, до 3 квітня при замовленні від 500 грн доставка на найближче відділення Нова пошта буде безкоштовною. Крім того, в Києві і області, а також в Одесі доступна послуга доставки кур’єром (до входу в будівлю). Ціна такої доставки 59 грн. При цьому час дії послуги обмежена в Києві з 9.00 до 22.00 в будні дні та з 10.00 до 19.00 у вихідні. В Одесі тільки по буднях і з 11.00 до 20.00. Працюють також мобільні точки видачі.

Domino’s Pizza

Міжнародна мережа піцерій, заснована в США в 1960 році і налічує понад 17 000 закладів у 90 країнах світу. В Україні компанія працює з 2010 року. За 10 років діяльності Domino’s Pizza в Україні було відкрито 57 закладів мережі в Києві, Одесі, Львові, Броварах, Ірпені, Вишневому та Софіївській Борщагівці.

Мінімальна сума замовлення на доставку – 145 грн. Час доставки – 30 хвилин з 10.00 до 23.59 і 60 хвилин з 23.59 до 9.59.

На час карантину Domino’s запровадила сервіс безконтактної доставки, безпрецедентно підвищує норми дезінфекції та закриває зали для відвідувачів.

MAFIA

Найбільша мережа ресторанів італійської та японської кухні в Україні починала з відкриття першого закладу в Харкові в 2008 році. На даний момент мережа налічує 27 власних та франчайзингових ресторанів в десяти регіонах України.

Мережа пропонує власну послугу «Доставка їжі додому від MAFIA». Працює цілодобова доставка піци в Києві. При сумі замовлення від 150 гривень доставка безкоштовна.

Сім’я ресторанів Дмитра Борисова

“Величезна машина з 50 ресторанів зупиняє свою роботу. Такого не було ніколи за 10 років, навіть коли в 2014-му« Барсук »та інші готували не на тому-ям і пашот, а обіди для Майдану”, – написав Дмитро Борисов.

У повноцінному режимі буде працювати доставка ролів, салатів і боулів від Philadelphia roll & bowl. Також в ресторані на Шота Руставелі, 10, можна буде забрати замовлення з собою. Крім того, по Печерську буде працювати доставка гарячих страв від ресторану Барсук. На Русанівці і Оболоні буде діяти доставка від Mushlya Cafe.

Для цього розробляються спеціальні сети. Їх орієнтовна ціна – близько 189 грн. Доставка буде безкоштовною. Для співробітників, задіяних в організації доставки, розроблені строгі правила, що стосуються безпеки та гігієни.

Pesto Café

Мережа сімейних ресторанів Pesto Café веде свою історію з 2014 року і налічує 20 закладів в Києві. Додатково у ресторанів є своя служба доставки. Доставка безкоштовна, мінімальна сума замовлення – 350 грн.

Доставка страв додому і в офіс працює щодня з 10:00 до 22:00. Як стверджується на сайті, при будь-яких умовах замовлення доїде за 55 хвилин.

В умовах карантину з 14 березня працює безконтактна передача замовлень. Замовлення, оплачений по безналу приносять в спеціальній термо-сумці під двері. Якщо розрахунок готівкою, то спочатку потрібно забрати замовлення з сумки, а потім саме в цій сумці залишити готівку кур’єру. Замовлення можна зробити на сайті або по телефону.

Сушия

Система доставки Сушия покриває 12 міст і прилеглих територій: Київ, Бориспіль, Буча, Дніпропетровськ, Харків, Черкаси, Вінниця, Запоріжжя, Одеса, Суми, Чернівці та Львів.

Також Сушия здійснює доставку по районах і населених пунктах Київської області: Погреби, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Чайка, Петровське, Гатне, Пуща-Водиця, Бортничі, Проліски, Чапаєвка, Новосілки, Коцюбинське і Щасливе.

Якщо замовлення потрібно на конкретний час, то ви можете повідомити про це оператору, або вибрати необхідні умови в формі заявки на сайті. Мінімальна сума замовлення для міста 200 грн, а для передмість і в міській зоні більше 8 км від ресторану – 500 грн.

Замовити їжу можна на сайті або за телефоном. Прийом замовлень здійснюється з 11.00 до 24.00, доставка займає до 60 хв з 12.00 до 01.00. Якщо мова йде про віддалені райони – то 90 хвилин. У разі більш тривалого очікування компанія обіцяє приємні бонуси. При самовивозі з ресторану діє знижка в 10% на все.

Ресторани Tarantino-family

Tarantino-family.com – сервіс, який об’єднує служби доставки їжі з ресторанів Києва: Муракамі, Папа Джон, Рукола, Тарантіно, Синдикат, Хачапурі і Вино, Черрі, Таверна, Компот, Спеццо, Баклажан, Хмелі-сунелі, KOYA, Маркетплаза.

Вам доведеться зареєструватися на сайті в особистому кабінеті. Це дозволяє використовувати накопичені бали. Там же можна подивитися статус виконання поточного замовлення, історію замовлень і відмічені улюблені страви.

Після введення адреси доставки сайт відобразить ресторани доступні за цією адресою на сторінці tarantino-family.com/delivery. Потрібно вибрати ресторан і додати в кошик замовлень сподобалися страви. Система лояльності досить складна і дозволяє окремо накопичувати бали по доставці і окремо – в ресторані. Це дві окремі програми. Детальніше про це можна дізнатися тут.

Час доставки замовлень по Києву до 60 хв. За кожну хвилину запізнення на бонусний рахунок нараховується 1 бал. Доставка безкоштовна, але мінімальна сума замовлення – 150 грн в межах Києва. При оформленні замовлення одночасно з декількох ресторанів мінімальна сума замовлення 150 грн з кожного ресторану. Цілодобово працює доставка тільки в Муракамі і Папа Джон. Решта закладів – за своїм розкладом роботи.

За межі Києва можна замовити доставку за попереднім погодженням з оператором call-центру. Віддалені райони, в які здійснюється доставка: Зазим’я, Погреби, Ірпінь, Білогородка, Княжичі, Вишневе, Бровари, Вишгород, Чабани, Новобіличі, Коцюбинське і Щасливе.

Mister Cat

Мережа піцерій Mister Cat налічує 12 ресторанів, де 10 закладів розташовані в Києві, і по одному ресторану в Одесі і Дніпрі, а також є своя цілодобова служба доставки їжі.

Можна сформувати замовлення на сайті або по телефону. Час доставки і сума мінімального замовлення залежить від району, в середньому це 50-90 хвилин. Перевірити адресу можна в спеціальному розділі умов доставки. Якщо прийти за замовленням особисто, можна розраховувати на 21% знижку.

Всі служби доставки працюють під час карантину.

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура18 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...