Суспільство
Дмитро Кулеба започаткував іменну стипендію для майбутніх дипломатів
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба започаткував іменну стипендію для студентів Інституту міжнародних відносин (ІМВ) Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Про це повідомили у пресслужбі МЗС.
Передбачається можливість вручення до шести — за кількістю освітніх програм ІМВ — стипендій міністра на рік.
У першому конкурсному відборі, який відбувся у жовтні, взяли участь 86 студентів. За його результатами Кулеба обрав переможців.
Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює
Це студенти 4 курсу освітньої програми «Міжнародні відносини» Артем Кучеров (за роботу «Трансформація міжнародної спеціалізації України у післявоєнний період») та Катерина Стрілець (за роботу «Немає миру без справедливості»), а також студент 3 курсу освітньої програми «Міжнародний бізнес» Павло Зеленський (за роботу «Проблеми та перспективи збереження економічної допомоги країн-стратегічних партнерів України»).
Очільник МЗС напередодні Дня працівників дипломатичної служби привітав переможців і вручив їм сертифікати на отримання стипендій у 2024 році.
Нагадаємо, МЗС запровадило інклюзивну ініціативу для нечуючих українців у Європі.
Раніше ми повідомляли, що У МЗС запустили відкритий пошук послів України.
Фото: mfa.gov.ua.
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі