Суспільство
Україна і Канада створюють нову міжнародну коаліцію з повернення українських дітей
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі, яка прибула з візитом до Києва у п’ятницю, 2 лютого, анонсувала створення нової міжнародної коаліції з повернення українських дітей, яких незаконно перемістила РФ.
Про це Мелані Жолі розповіла під час спільної пресконференції з українським колегою Дмитром Кулебою в Києві.
«Канада та Україна створять нову міжнародну коаліцію з повернення українських дітей, яка об’єднає країни світу для захисту інтересів цих дітей», — сказала вона на спільній пресконференції з українським колегою Дмитром Кулебою в Києві.
Жолі пояснила, що в межах зазначеної міжнародної коаліції з повернення українських дітей, Канада використовуватиме свою дипломатичну мережу в усьому світі, щоб спілкуватися так, наче ці діти були б канадськими дітьми.
«І ми вестимемо переговори з багатьма, багатьма країнами світу. Мексика, Бразилія, ПАР, Катар. І звідти ми підвищуватимемо обізнаність про цих дітей. Ми підвищуватимемо обізнаність щодо цього питання. Ми зберемо багато країн, щоб поговорити про це. І, звісно, так, ми працюватимемо з країнами, які мають прямі відносини з Росією, щоб ці діти повернулися додому, тому що кожна дитина, яку повертають до своєї сім’ї, — це сама собою перемога», — зазначила вона.
Читайте також: Як це — бути мамою чотирьох дітей під час війни. Історія переселенки з Луганщини, що знайшла новий дім на Львівщині
Нагадаємо, 25 січня Україна повернула 4-х дітей із Росії та окупованих територій на Батьківщину.
Фото: скриншот з відео Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі