Суспільство
Де провести вихідні? Вісім мальовничих озер та кар’єрів про які ви не чули
В таку спеку єдиним порятунком є тільки купання в прохолодних водах українських водойм. І не обов’язково їхати на море – у нашій країні є багато місць, де можна чудово відпочити, скупатись у кришталевій воді та насолодитись неймовірними пейзажами. Ми підібрали для вас маловідомі українські озера та кар’єри для незабутнього відпочинку без натовпу туристів. Тож, гайда релаксувати.
1. Родонове Озеро, Миколаївська область
Радонове озеро знаходиться на місці затопленого гранітного кар’єру, що лежить біля села Мигія, на території ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”. Це місце також називають Чорним морем. Родонове озеро – це чудове місце для відпочинку з чистою бірюзовою водою.
В озері підвищений вміст радону, який в невеликій кількості дуже корисний для організму. Саме через нього водойма отримала свою назву і неймовірну блакить води. Глибина озера подекуди сягає 40 метрів. За словами місцевих, колись робітники залишили на дні кар’єру техніку, а коли зранку повернулись, то він був затоплений водою. Зараз на дні можна знайти затоплену техніку, тому у воду краще не стрибати.
Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули
В озері дуже комфортно купатись в літню спеку, адже температура води досить прохолодна. Поруч встановлені дерев’яні альтанки та лавки, а кілька років тому тут відкрили оглядовий майданчик, звідки можна насолодитись мальовничими краєвидами. Над самим озером натягнули троллей, який є самим швидкісним і високим на території України. Його довжина сягає майже 454 метрів.
До озера найкраще добиратися власним транспортом. Але також можна доїхати автобусом до Мигії.
2. Озеро Бучак, Черкаська область
За 137 км від Києва знаходиться унікальна місцина – озеро Бучак. Це штучно створена водойма. Озеро виникло на місці недобудованої ГАЕС і зараз має глибину до 30 метрів. У 1987 році під товстим шаром бетону зникли село Бучак, цінні історико-культурні артефакти дохристиянських часів, гектари лісів. Однак, на місці недобудови дивом утворилося дивовижної краси озеро з чистою синьою водою. Водойма впадає у Київське море через невелике річище, а наповнюється підземними джерелами. Саме тому, навіть у спекотне літо вода в озері прохолодна та неймовірно чиста.
Це озеро славиться не тільки кришталевою водою, а й величезною кількістю риб. Сюди приїжджають не тільки місцеві, а й туристи з усієї України. Тут вас чекає недоторкана зелень та прекрасні пейзажі.
Якщо зібрались їхати до озера громадським транспортом, то краще добиратись спочатку до Канева, а вже звідти таксі чи попутним транспортом.
3. Покинутий вугільний кар’єр, Кропивницька область
Морозівський вугільний розріз є одним з незвичайних туристичних місць поблизу Олександрії Кропивницької області. Працював Морозівський вугільний розріз з 1970 року і був серед найбільших підприємств з видобутку бурого вугілля. Тут були залучені гігантські машини і пристрої. Береги кар’єру з’єднані транспортно-відвальним 300-метровим мостом – такий в Україні єдиний.
Читайте також: Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів
Зараз територія кар’єру затоплена і більше не використовується за призначенням. Морозівський вугільний розріз увійшов до числа найцікавіших “сталкерських” об’єктів, ставши дуже привабливим місцем для прихильників екстремального промислового туризму. Це місце називають “об’єктом, що вражає уяву своїми розмірами і масштабами покинутої напризволяще вугледобувної техніки”. Цікаво, що природа потроху забирає назад собі той простір, що колись людина відвойовувала в неї.
4. Дідівське озеро, Закарпатська область
Дідівське озеро, яке розташоване біля м. Берегове, ще називають закарпатським морем. Багато століть назад на околиці села діяв пісочний кар’єр. Так, як добування піску позначилося на багатьох будівлях села, кар’єр закрили і на його місці з’явилося Дідівське озеро. Площа озера становить близько 55 гектарів, максимальна глибина 16 метрів, проте місцеві жителі стверджують, що в деяких місцях прозора купіль сягає 20 метрів.
Озеро має чистий піщаний пляж, а також комфортну прибережну зону з досить розвинутою інфраструктурою. Кілька років тому тут облаштували пляж “Бумеранг”, будуються приватні сектори з альтанками для відпочинку, здаються кімнати, та приватні будинки. Окрім прекрасних краєвидів, ви зможете покататись на катамарані чи каяку, пограти у волейбол, а також відвідати місцеві бари.
Щоб дістатися сюди, Вам потрібно доїхати до Берегового, у центральній частині міста поїхати у напрямку до КПП “Лужанка”, а вже далі до села Дідове.
5. Каоліновий кар’єр, Вінницька область
Хтось називає це місце “українським Памуккале”, а хтось – природним дивом. На Вінниччині, біля селища Глухівці, знаходиться чарівне озеро з водою небесно-блакитного кольору в оточенні білосніжних пісковиків. Каоліновий кар’єр отримав свою назву за рахунок гірської породи, яка в ньому видобувається. Це своєрідний вид білої глини з домішкою зерен кварцу, слюди і польового шпату.
Кар’єр діючий, тому під час проведення робіт близько до озера не підпустять, проте можна милуватись красою згори. Але якщо роботи не проводять, можна погуляти й біля самого озера.
Читайте також: Вирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули
Звичайно, купатися у такій водоймі не варто. Але можна зробити стильні фото на фоні блакитного плеса і білих пагорбів корисних копалин. До селища Глухівці можна доїхати з Вінниці автомобілем через Калинівку, Махнівку, Пляхову або Жежелів. А якщо ви все-таки прагнете скупатись, тоді гайда на Черепашинський кар’єр.
6. Гірське Око, Чернівецька область
На висоті 1 128 метрів посеред лісу, біля підніжжя гори Творилець, розташоване унікальне гірське озеро, яке ще називають, Буковинським або Гірським оком. Це озеро природного походження сягає 100 метрів у довжину та близько 70 метрів у ширину. Водойма утворилась ще 300 тисяч років тому, і його глибина досі залишається загадкою. Гірське Око вважають бездонним, оскільки до дна дістатись неможливо через затоплені величезні дерева, які розташувались у хаотичному порядку.
Вода в озері чиста та прохолодна. Навіть влітку при спекотній погоді температура води не підіймається вище 12-14 градусів. Місцеві жителі вірять в легенду, що якщо скупатись в озері з голови до ніг, то буде щастя та успіх.
Природа біля озера вражає неймовірною красою. Тут можна спокійно провести час, поставити намет у лісі та насолодитись гірським повітрям.
Озеро розлилося на відстані 1 км на схід від центру села Нижній Ялівець Путильського району біля підніжжя гори Творилець, що у масиві Яловичорські гори. Найкраще сюди добиратись власним транспортом.
7. Дружбівський кар’єр, Житомирська область
Потрапити у справжню казку можна і на Житомирщині. У селі Дружба , всього за 200 км від столиці, розташований Дружбівський кар’єр “Кварц”. Чиста бірюзова вода, унікальні білі піски, які більше схожі на гори – саме це вас очікує, якщо ви завітаєте на Житомирщину до кар’єру.
Якщо ви серед тих, хто прагне спокійного відпочинку, то вам саме сюди. Поки кар’єр ще не звіданий туристами і тільки набирає популярності. Сюди варто їхати тільки заради кольору води. Вона тут має бірюзовий колір та особливий відтінок. Зараз роботи у Дружбівському кар’єрі “Кварц” не ведуться, тому є можливість заїжджати туди вільно і купатись. Навколо водойми росте ліс. Це чудове місце як для відпочинку, так і для фотосесій. А якщо ви вже завітали до кар’єру, то всього у 30 хвилинах їзди на машині знаходиться Камінне село – нерукотворна пам’ятка з каменів-валунів величезних розмірів.
8. Солоне озеро, Харківська область
Чи є тут ті, хто мріє поїхати до Мертвого моря через його корисні властивості? А чи знаєте ви, що в Україні є своє Мертве море, яке знаходиться на Харківщині?
Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному
Солоне озеро розташоване біля села Антонівка Кегичівського району. Ще у 60-х роках тут намагались пробурити свердловину, проте аномально високий тиск газу завадив створити тут родовище. Згодом земля почала провалюватись, кратер заповнила вода, а оскільки під землею були не тільки поклади газу, а й солі, то й вода в новоутвореному озері стала солоною. А газ, що виривався просто в атмосферу, вдалося перекрити тоннами цементного розчину. Так, завдяки техногенній катастрофі утворилось популярне місце для відпочинку. Вода поступово опріснюється, але співвідношення солі у воді ще досить висока, щоб підтримувати людину на її поверхні. Солона вода в озері сприяє швидкому загоєнню ран і сприятливо впливає на оздоровлення організму.
Доїхати до озера з Харкова можна автобусом до Кегичівки. Вийдіть біля села Антонівка та пройдіть ще кілька метрів до озера. Або ж вирушайте власним транспортом.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі