Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Опубліковано

Наша країна щоразу дивує неймовірними пейзажами та мальовничою природою. А ми часто розповідаємо вам про найгарніші місця України. Цього разу ми дібрались до справжньої окраси природи — водоспадів. Тож, досить гнатись за all inclusive – подорожуйте Україною. Погляньте лише на ці вісім водоспадів. Їх точно варто відвідати кожному туристу.

1. Джуринський водоспад

Де знаходиться: село Нирків, Заліщицький район, Тернопільська область

Це найбільший рівнинний водоспад України, його висота становить 16 м. Джуринський водоспад приваблює своєю неймовірною красою, а розташований поруч з мальовничими руїнами Червоноградського замку. Тому його часто і називають Червоноградським.

Біля цього дива природи ходить чимало легенд. За однією з них, водоспад створили турецькі воїни. У 1620 році у спробах захопити Червоногородський замок турки пустили річку Джурин в інше русло, щоб збезводнити захисників фортеці. На берегах водоспаду, крім природних прикрас, можна побачити руїни стародавнього млина.

Біля Джуринського водоспаду неймовірна природа. Тут можна купатись, тому у теплу пору року варто завітати сюди з наметами.

2. Водоспад Шипіт

Де знаходиться: село Пилипець, Міжгірський район, Закарпатська область

Шипіт по праву вважають однією з головних природних пам’яток Закарпаття. Сюди щорічно приїжджають сотні туристів, щоб помилуватись водною стихією. Серед лісів та гір на північних схилах 14-метровий водоспад зачаровує своєю красою. Шипіт являє собою череду неймовірних каскадів, з яких з ревом стікає вода, що бере початок з підземного джерела Морське око.

Свою назву водоспад отримав за шум, який здалеку нагадує шепотіння. Сюди можна приїжджати у будь-яку пору року, адже навіть взимку Пилипецький струмок не замерзає повністю. А ще Шипіт славиться тим, що тут проходить незвичайний фестиваль, на який з’їжджаються представники неформального молодіжного руху.

Попри те, що водоспад знаходиться у віддаленій глибинці, потік туристів настільки великий, що сюди навіть їздять автобусні екскурсії.

3. Женецький водоспад

Де знаходиться: біля сіл Микуличин і Татарів, Івано-Франківська область

Женецький водоспад знаходиться в Українських Карпатах між масивами гірських хребтів Хом’як-Синяк та Явірник неподалік сіл Татарів і Микуличин Івано-Франківської області. Розташований цей мальовничий водограй на території Карпатського національного природного парку на висоті близько 900 метрів над рівнем моря.

Водоспад висотою всього 15 метрів. Він дуже молодий — йому менш як сто років. Водоспад виник у середині ХХ століття після потужної повені. У народі його називають Гук, оскільки є дуже стрімким та гучним. А ще на території довкола Женецького Гука є облаштовані оглядові майданчики, з яких відкривається чудовий краєвид на водограй.

4. Водоспад Кам’янка

Де знаходиться: с. Сколе, Львівська область

Знаходиться на території Національного природного парку Сколівські Бескиди. Водоспад невисокий — всього 7 м, а розділяє його наполовину гігантська кам’яна брила. Також навколо тут є величезні валуни, які впали сюди давним-давно під час землетрусу. Неподалік водоспаду є Журавлине озеро, яке прозвали Мертвим, бо у ньому немає ніякої живності через високий вміст сірководню.

Біля водоспаду все облаштовано для туристів — столики для перекусу, пункт прокату мангалів, місцеві продають фермерські вироби та сувеніри, а також є майданчики для гри у футбол і дитячі ігри. Тому на туристів це місце аж ніяк не бідне. Сюди можна їхати як сім’єю так і великою дружньою компанією, щоб гарно провести час і помилуватись неймовірної краси водоспадом.

5. Водоспад Кудринець

Де знаходиться: с. Зелена, Івано-Франківська область

Водоспад Кудринець розташований в Ґорґанах (гірський хребет Карпат) в напрямку південного сходу від невеликого гуцульського села Зелена. Він складається з каскадів та має загальну висоту близько 5 м, а ширину – 3,5 м.

Без перебільшення — це найцікавіший український водоспад. А все тому, що складається з великої кількості дрібних каскадів, які нагадують сходинки. Вода б’ється потоком об кожний щабель і тим самим водоспад схожий на сходи, які постійно рухаються. Чому б не поїхати в Карпати, щоб помилуватись цим незвичайним і дивовижним місцем? Радимо занотувати Кудринець у свій список must visit.

6. Водоспад Вчелька

Де знаходиться: с. Сінгури, Житомирська область

Не тільки Карпати славляться своїми водоспадами. Наприклад, в урочищі Шумськ поблизу села Сінгури розташована одна з найкрасивіших пам’яток Житомирщини. Цей каскадний водоспад складається з декількох східців, які досягають загальної висоти близько десяти метрів.

Цікаво, що цей водоспад є творінням людини, а не природи. Багато років тому під керівництвом генерал-майора Гаркуші та за допомогою солдатів Житомирської танкової бригади на річці Гнилоп’ять спорудили водосховище, відоме нині як “Гаркушине море”. Згодом дамба перетворилася на каскадний водоспад, викладений гранітом вручну. До речі, назву водоспаду пов’язують з прізвищем солдата “Вчелька”, який нібито загинув при будівництві. За іншою версією назва походить від хутора Вчелька, де жив місцевий лікар Франц Вчелька, якому належала ця територія.

7. Манявський водоспад

Де знаходиться: с. Манява, Івано-Франківська область

Це один з найбільших водоспадів України, який знаходиться у гірському масиві Карпат на Івано-Франківщині. Він живиться водами річки Манявка, долина якої має форму каньйону з високими стінками. Водоспад має загальну висоту 18 метрів і спадає вниз трьома каскадами.

Манявський водоспад є унікальною пам’яткою природи. Туристи можуть не тільки помилуватись його красою, а й скупатись у невеличкому озері біля підніжжя водоспаду. Кажуть, що воно має  ефект омолодження. У давнину це місце вважалося містичним, адже тут проводили язичницькі обряди. А за розповідями місцевих, вночі біля водоспаду можна почути спів німф.

8. Водоспад Пробій

Де знаходиться: м. Яремче, Івано-Франківська область

Якщо ви були у курортному місті Яремче, але не відвідали водоспад Пробій — варто повернутись туди ще раз. Пробій є одним з найкрасивіших і найпопулярніших водоспадів в Карпатах. До того ж. за потужністю потоку займає перше місце.

Раніше Пробій мав висоту аж 25 метрів (зараз 8). Але торговці підірвали водоймища, задля того, щоб займатись сплавом лісу. Це і вплинуло на висоту.

Помилуватись водоспадом можна з пішохідного мосту над ним. Крім цього, над самим водоймищем можна прокататись на тросах. Але це вже для любителів екстриму. Пробій є однією з візитівок Яремче, тому туристам варто обов’язково відвідати це прекрасне творіння природи.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі