Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Опубліковано

Наша країна щоразу дивує неймовірними пейзажами та мальовничою природою. А ми часто розповідаємо вам про найгарніші місця України. Цього разу ми дібрались до справжньої окраси природи — водоспадів. Тож, досить гнатись за all inclusive – подорожуйте Україною. Погляньте лише на ці вісім водоспадів. Їх точно варто відвідати кожному туристу.

1. Джуринський водоспад

Де знаходиться: село Нирків, Заліщицький район, Тернопільська область

Це найбільший рівнинний водоспад України, його висота становить 16 м. Джуринський водоспад приваблює своєю неймовірною красою, а розташований поруч з мальовничими руїнами Червоноградського замку. Тому його часто і називають Червоноградським.

Біля цього дива природи ходить чимало легенд. За однією з них, водоспад створили турецькі воїни. У 1620 році у спробах захопити Червоногородський замок турки пустили річку Джурин в інше русло, щоб збезводнити захисників фортеці. На берегах водоспаду, крім природних прикрас, можна побачити руїни стародавнього млина.

Біля Джуринського водоспаду неймовірна природа. Тут можна купатись, тому у теплу пору року варто завітати сюди з наметами.

2. Водоспад Шипіт

Де знаходиться: село Пилипець, Міжгірський район, Закарпатська область

Шипіт по праву вважають однією з головних природних пам’яток Закарпаття. Сюди щорічно приїжджають сотні туристів, щоб помилуватись водною стихією. Серед лісів та гір на північних схилах 14-метровий водоспад зачаровує своєю красою. Шипіт являє собою череду неймовірних каскадів, з яких з ревом стікає вода, що бере початок з підземного джерела Морське око.

Свою назву водоспад отримав за шум, який здалеку нагадує шепотіння. Сюди можна приїжджати у будь-яку пору року, адже навіть взимку Пилипецький струмок не замерзає повністю. А ще Шипіт славиться тим, що тут проходить незвичайний фестиваль, на який з’їжджаються представники неформального молодіжного руху.

Попри те, що водоспад знаходиться у віддаленій глибинці, потік туристів настільки великий, що сюди навіть їздять автобусні екскурсії.

3. Женецький водоспад

Де знаходиться: біля сіл Микуличин і Татарів, Івано-Франківська область

Женецький водоспад знаходиться в Українських Карпатах між масивами гірських хребтів Хом’як-Синяк та Явірник неподалік сіл Татарів і Микуличин Івано-Франківської області. Розташований цей мальовничий водограй на території Карпатського національного природного парку на висоті близько 900 метрів над рівнем моря.

Водоспад висотою всього 15 метрів. Він дуже молодий — йому менш як сто років. Водоспад виник у середині ХХ століття після потужної повені. У народі його називають Гук, оскільки є дуже стрімким та гучним. А ще на території довкола Женецького Гука є облаштовані оглядові майданчики, з яких відкривається чудовий краєвид на водограй.

4. Водоспад Кам’янка

Де знаходиться: с. Сколе, Львівська область

Знаходиться на території Національного природного парку Сколівські Бескиди. Водоспад невисокий — всього 7 м, а розділяє його наполовину гігантська кам’яна брила. Також навколо тут є величезні валуни, які впали сюди давним-давно під час землетрусу. Неподалік водоспаду є Журавлине озеро, яке прозвали Мертвим, бо у ньому немає ніякої живності через високий вміст сірководню.

Біля водоспаду все облаштовано для туристів — столики для перекусу, пункт прокату мангалів, місцеві продають фермерські вироби та сувеніри, а також є майданчики для гри у футбол і дитячі ігри. Тому на туристів це місце аж ніяк не бідне. Сюди можна їхати як сім’єю так і великою дружньою компанією, щоб гарно провести час і помилуватись неймовірної краси водоспадом.

5. Водоспад Кудринець

Де знаходиться: с. Зелена, Івано-Франківська область

Водоспад Кудринець розташований в Ґорґанах (гірський хребет Карпат) в напрямку південного сходу від невеликого гуцульського села Зелена. Він складається з каскадів та має загальну висоту близько 5 м, а ширину – 3,5 м.

Без перебільшення — це найцікавіший український водоспад. А все тому, що складається з великої кількості дрібних каскадів, які нагадують сходинки. Вода б’ється потоком об кожний щабель і тим самим водоспад схожий на сходи, які постійно рухаються. Чому б не поїхати в Карпати, щоб помилуватись цим незвичайним і дивовижним місцем? Радимо занотувати Кудринець у свій список must visit.

6. Водоспад Вчелька

Де знаходиться: с. Сінгури, Житомирська область

Не тільки Карпати славляться своїми водоспадами. Наприклад, в урочищі Шумськ поблизу села Сінгури розташована одна з найкрасивіших пам’яток Житомирщини. Цей каскадний водоспад складається з декількох східців, які досягають загальної висоти близько десяти метрів.

Цікаво, що цей водоспад є творінням людини, а не природи. Багато років тому під керівництвом генерал-майора Гаркуші та за допомогою солдатів Житомирської танкової бригади на річці Гнилоп’ять спорудили водосховище, відоме нині як “Гаркушине море”. Згодом дамба перетворилася на каскадний водоспад, викладений гранітом вручну. До речі, назву водоспаду пов’язують з прізвищем солдата “Вчелька”, який нібито загинув при будівництві. За іншою версією назва походить від хутора Вчелька, де жив місцевий лікар Франц Вчелька, якому належала ця територія.

7. Манявський водоспад

Де знаходиться: с. Манява, Івано-Франківська область

Це один з найбільших водоспадів України, який знаходиться у гірському масиві Карпат на Івано-Франківщині. Він живиться водами річки Манявка, долина якої має форму каньйону з високими стінками. Водоспад має загальну висоту 18 метрів і спадає вниз трьома каскадами.

Манявський водоспад є унікальною пам’яткою природи. Туристи можуть не тільки помилуватись його красою, а й скупатись у невеличкому озері біля підніжжя водоспаду. Кажуть, що воно має  ефект омолодження. У давнину це місце вважалося містичним, адже тут проводили язичницькі обряди. А за розповідями місцевих, вночі біля водоспаду можна почути спів німф.

8. Водоспад Пробій

Де знаходиться: м. Яремче, Івано-Франківська область

Якщо ви були у курортному місті Яремче, але не відвідали водоспад Пробій — варто повернутись туди ще раз. Пробій є одним з найкрасивіших і найпопулярніших водоспадів в Карпатах. До того ж. за потужністю потоку займає перше місце.

Раніше Пробій мав висоту аж 25 метрів (зараз 8). Але торговці підірвали водоймища, задля того, щоб займатись сплавом лісу. Це і вплинуло на висоту.

Помилуватись водоспадом можна з пішохідного мосту над ним. Крім цього, над самим водоймищем можна прокататись на тросах. Але це вже для любителів екстриму. Пробій є однією з візитівок Яремче, тому туристам варто обов’язково відвідати це прекрасне творіння природи.

Суспільство

Зооцентр на Київщині шукає віртуального опікуна для левиці: як допомогти

Опубліковано

Левиця Клеопатра з Центру порятунку диких тварин на Київщині потребує віртуального опікуна. Ця хижачка була доставлена до центру з Хмельницького. Їй було проведено обстеження, взято аналізи, і зараз очікують результатів для коригування плану лікування.

Про це повідомили на сторінці зооцентру. 

На день на утримання Клеопатри витрачається 1500 гривень.

Як стати опікуном:

Читайте також: 10 правил доброчесності, яких має (або може) дотримуватися кожен в повсякденному житті 

  • Зробити пожертву від 1500 гривень (день), перейшовши за посиланням;
  • Після здійснення пожертви, надіслати притулку у приватні повідомлення ім’я, скриншот оплати та електронну адресу;
  • Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фото левиці Клеопатри.

Нагадаємо, Укрзалізниця запустила на маршрут Львів – Рівне модернізований електропоїзд – фото.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі

Суспільство

Роботодавці зможуть отримати компенсацію за працевлаштування ВПО: як це зробити

Опубліковано

Роботодавцям, які працевлаштовують внутрішніх переселенців, можуть отримати компенсацію у розмірі 8 тисяч гривень. Ці кошти можна витратити на оплату праці таких працівників.

Про це повідомляє Уряд в Telegram

Роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці внутрішніх переселенців (ВПО) під час воєнного стану і впродовж 30 днів після його скасування.

Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого. Наразі це 8 тисяч гривень на місяць.

Читайте також: Уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: хто зможе не платити

Роботодавці мають право отримувати компенсація за працевлаштованого ВПО протягом трьох місяців, проте, якщо переселенець має інвалідність, то протягом шести місяців.

Щоб отримати таку компенсацію, необхідно:

  • працевлаштувати переселенця на умовах трудових договорів, зокрема за сумісництвом;
  • подати необхідні документи до центру зайнятості або через портал “Дія”;
  • чекати результатів розгляду.

Нагадаємо, назвали фіналістів конкурсу «Честь Професії – 2024».

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену знищенню флоту РФ

Опубліковано

Сьогодні, 8 травня, у День пам’яті та перемоги над нацизмом «Укрпошта» відкрила продажі нової поштової марки «русскій воєнний флот – до дна!». Придбати марку можна у відділеннях, філателістичних крамницях та онлайн магазинах.

Про це повідомляє пресслужба «Укрпошти».

«Укрпошта» випустила марку присвячену знищенню флоту РФ фото 1

«Новинка продовжує легендарну серію, яку у квітні 2022-го почала поштова марка «Русскій воєнний корабль, іді… !». Авжеж, та сама, що передвістила знищення Збройними Силами України ворожого крейсера «Москва», – йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

«Укрпошта» випустила марку присвячену знищенню флоту РФ фото 2

Що відомо про нову марку:

  • Тираж –1 000 000 екземплярів.
  • Вартість аркуша – 120 грн.
  • Художник – Віктор Грудаков.
  • Шрифт – UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.

Нагадаємо, Швеція готує зміни для українських ВПО.

Фото: Укрпошта

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення