Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як обрати сумку: 8 оригінальних аксесуарів від українських брендів?

Опубліковано

Осінь – пора оновлень у гардеробі. Але важко уявити повний лук без стильної сумки. Зараз на ринку українські виробники пропонують неймовірну кількість моделей різної форми та кольору. Сумки-бочки, шопери з веганського паперу, сумки-книжки з зображенням улюблених персонажів – це далеко не весь список українських виробників, які відійшли від традиційних форм та створюють щось оригінальніше. Що саме? Просто подивіться на нашу підбірку. 

Веганські сумки від Raw Flaw

Бренд Raw Flaw виготовляє екологічні і сумки з веганського паперу (vegan cloth). Такий аксесуар є не лише стильним, а й не шкодить природі, адже матеріал можна вторинно переробити. До того ж, сумку легко мити. Бренд має сумки-шопери у трьох розмірах, сумки для ланчу та аксесуари для зберігання.

Де купити: Інстаграм, а також у київських магазинах Good Wine Home та “Всі.Свої. Дім та Декор”.

Ціни: кашпо – від 350 гривень, шопери – від 1900 гривень. 

Івано-франківська “Котилася торба”

Майстриня з Івано-Франківська шиє унікальні шкіряні сумки втілюючи кращі традиції. Серед асортименту – сумки, рюкзаки, сумки для ноутбука та інші шкіряні аксесуари. А головною фішкою бренду є те, що вироби прикрашені тисненням, аплікаціями у вигляді тварин та естетичними візерунками.

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 690 гривень

Книга на плечі від Doob.vosk

Улюблену книгу можна носити замість сумки. Бренд Doob.vosk створює оригінальні аксесуари, які розкажуть про ваші книжкові переваги, або про улюбленого автора. Тут можна придбати обкладинки культових історій, таких як “Аліса в країні чудес”, “Маленький принц”, “Мастер і Маргарита”, “Три мушкетера”, а також інших сучасних творів та модних журналів. Сумки-книги максимально схожі з улюбленими книгами і стануть незвичайним доповненням вашого образу.

Де купити: Інстаграм, Фейсбук

Ціни: від 2000 гривень

Трошки Малевича у Lona Prist

Цей бренд показує справжню любов до мистецтва, мінімалізму та лаконічності у речах. На створення однієї з останніх колекцій дизайнерів надихнули роботи Казимира Малевича та авангардне мистецтво. Вони створюють сумки з натуральної шкіри, які доповнені геометричними ручками та акцентами у вигляді чорних квадратів.

Де купити: Інстаграм, Фейсбук

Ціни: гаманці – від 4000, сумки – від 12 000

Shabaltas – плетені сумки

У цій майстерні створюють плетені сумки з бавовняних ниток, паперового джуту і льону. Аксесуари з натуральних матеріалів прикрашені шкіряними вставками та дерев’яними деталями і виконані у різних кольорах та розмірах. 

Де купити: Фейсбук, або магазин “Всі. Свої” у Києві

Ціни: від 1300 гривень

Книжкові ілюстрації на сумках A.V bag

Ілюстрація з улюбленої книжки на сумці? Легко з брендом A.V bag. На створення виробів дизайнерів надихають літературні твори. У колекції A.V bag можна знайти дерев’яні сумки ручної роботи, які адаптовані під відомі книги. Але, тут є не тільки обкладинки улюблених книжок. Бренд наносить і сюжетні ілюстрації, які дають волю фантазії. А такий яскравий аксесуар чудово доповнить будь-який образ.

Де купити: Фейсбук

Ціни: в середньому – 1500 гривень

Сумки з намистинок від Inner

Всі пам’ятають дерев’яні масажні накидки на сидіннях автомобіля? Українці пішли далі і створюють з таких дерев’яних та кольорових намистинок сумки. Бренд макраме декору та аксесуарів  Inner пропонує такі авоські. Засновниця бренду самостійно плете їх із джута. Така сумки буде актуальною не лише під час відпустки, а й у знадобиться у повсякденному житті.

Де купити: Інстаграм

Ціни: 600 гривень

Figlimon: дерев’яні сумки-конструктори

Цей бренд виготовляє стильні дерев’яні сумки-конструктори зі змінними кришками. Тобто, кожна власниця разом з сумкою отримує безліч різних варіантів для експериментів зі своїми образами, змінюючи корпус в тон палітри свого наряду. А прозорі сумки стануть сміливим рішенням в осінньому гардеробі. 

Сумки Figlimon легкі, місткі і не примхливі. Вони не боятися дощу, снігу та спекотної погоди. Дизайнери кажуть, що кожний їх виріб пахне лісом.

Де купити: сайт, Інстаграм

Ціни: від 1200

Суспільство

Посуд і декор для дому: 8 ідей щоб підготуватися до Великодня

Опубліковано

Великдень — це весняне свято, що у багатьох асоціюється із надією і теплом. Тому ШоТам підібрав для вас українські бренди декору для домівок та посуду, які допоможуть прикрасити дім та стіл до свята.

Підставки, посуд

Tati Soltes ceramics

Ціни: від 600 гривень
Де купити: інстаграм

Це сімейна майстерня кераміки, тут можна знайти горнятка, тарілки, підсвічники, декоративні керамічні речі. До Великодня підготували ніжну колекцію: підсвічник з рослинними мотивами за 1200 грн, лоточки з квітами на 6 яєць (580 гривень) і  10 яєць (650 гривень). А також великодню тарілку, де поміститься і паска, і писанки — за 1600 грн.

Naturwood

Ціни: від 100 гривень
Де купити: інстаграм, сайт

Ця майстерня дерев’яних виробів пропонує посуд і декор: різноманітні рамки для фото, ящики, кухонні дошки тощо. А у великодній колекції створили підставку для паски та яєць за 350 гривень, дерев’яні «лотки» для 8 яєць за 265 гривень та одинарні у формі зайчика та півника по 99 гривень.

Lebet

Ціни: від 450 гривень
Де купити: інстаграм, сайт

Ужгородський бренд посуду й декору до Великодня підготував дещо особливе: підсвічники, тарілки, підставки під яйця. Наприклад, кругла керамічна тарілка у білому кольорі із золотим декором за 1650 гривень, підставка під паску «Золотий терен» за 3200 гривень чи підставка під яйце пісочного кольору за 450 гривень

Home form

Ціни: від 800 гривень
Де купити: інстаграм

Цей магазинчик прикрас та кераміки випустив ніжну великодню колекцію: тарілочки ручної роботи з написами та крихітними крашанками можна придбати за 850 гривень, а тарілочку із двома зайчиками та рослинними елементами — за 800 гривень. Боул з вушками обійдеться у 900 гривень.

Декор для дому

The Dry Flo

Ціни: від 450 гривень
Де купити: інстаграм

Цей бренд із Житомирщини пропонує прикрасити свою домівку до Великодня вербовими котиками. Наприклад, можна придбати вінок із вербових гілочок за 800 гривень чи букетик за 450 гривень. Або ж екологічний віночок з трави та верби за 650 грн.

BARVY

Ціни: від 450 гривень
Де купити: інстаграм

Називають себе мануфактурою реквізиту та декору, відроджують українське. До Великодня підготували вінок з лози, прикрашений традиційною українською крайкою за 900 гривень, а також із лози, лимонника, евкаліпту і ковили за 700 гривень.

Щось цікаве

Ціни: від 500 гривень
Де купити: інстаграм, сайт

Це крамниця художніх виробів: тут можна знайти прикраси, посуд і декор для дому. Наприклад, невеличкі керамічні розписані вручну ікони коштують від 500 до 840 гривень, залежно від розміру. 

Сніп соломи

Ціни: від 1500 гривень
Де купити: інстаграм

Майстерня виготовляє різдвяний павуків та зірки з соломи, але до Великодня їм теж є що запропонувати. Виявляється, солом’яний павук міг висіти в українських оселях від Різдва і до весни, а перед Пасхою його прикрашали писанками. Тож можна придбати набір для самостійного виготовлення великоднього павука за 1500 гривень, у комплекті соломинки, голка, інструкція і дві писанки. 

Читати далі

Суспільство

Українки організували благодійний ярмарок в Афінах: фото

Опубліковано

Спільнота Ukrainian Women in Greece / Українки в Греції організувала в Афінах благодійний ярмарок «Ольвія», гості якого мали можливість придбати унікальні вироби ручної роботи, створені українськими митцями.

Про це у Facebook повідомило посольство України у Греції.

Захід було проведено за підтримки посольства України в Грецькій Республіці та мерії м. Вула-Варі-Вуліагмені.

Читайте також: В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Під час ярмарку також були представлені традиційні українські страви – від борщу та вареників до пиріжків та київського торта. Вони прийшлися до смаку, як українським, так і грецьким гостям, а також всім друзям України.

Маленькі та юні українці, зокрема учні Української суботньої школи при культурно-освітньому центрі «Берегиня» виконали танок та заспівали українські народні та сучасні пісні, нагадуючи кожному українцю про домівку, наче повертаючи на мить до рідного краю.

«Благодійний ярмарок «Ольвія» став не тільки святом української культури, а й свідченням нашої єдності та сили у вирішальний для України час», – додали у диппредставництві.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Читати далі

Суспільство

10 фото Марка Залізняка, які розкривають злочини “совєтів” проти українців: від розкуркулення до Голодомору

Опубліковано

Фотограф з Донеччини відмовився працювати на НКВС і продовжив фіксувати злочини радянської влади — від розкуркулення та колективізації до Голодомору та насильницького переселення українців у Сибір. В об’єктив фотографа Марка Залізняка потрапила національна трагедія українського народу, а сам митець, даючи настанови своєму синові-фотографу, казав: “Сину, не міняй цю хорошу справу на рублі. Знімай: те, що сьогодні — рядовий знімок, то завтра буде історією”… І сьогодні його світлини дійсно стали історією. Історією, яку тепер неможливо замовчати!

Редакція ШоТам створила добірку фотографій Марка Залізняка, яка варта вашої уваги.

Біографія фотографа

Марко Залізняк, фотоаматор з хутора Романівка на Донеччині, залишив неперемінний фотолітопис руйнування українського села Вдале наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років. На його знімках увічнено моменти колективізації, розкуркулювання, знищення майна селян, відбирання хліба та виселення до Сибіру.

Марко Залізняк вже з 12-річного віку захоплювався фотографією. Під час Голодомору йому пропонували стати фотографом у НКВС, але він відмовився. Щоб врятувати сім’ю від голоду, він обміняв свої нагороди з Першої світової війни на два пуди хліба та вивіз їх з Романівки. Пізніше він працював на будівництві заводу у Гришиному, але змушений був повернутися до Романівки внаслідок конфлікту з головою сільської ради.

У 1934 році Залізняк був засуджений за руйнування та крадіжку колгоспної пасіки, але справу закрито після апеляції та зняття звинувачення.

Фотографії Марка Залізняк стали основою для створення документальних фільмів про Голодомор, таких як “Миттєвість нашого життя”, “Симфонія Донбасу”, “Голодомор” та інших. Ці знімки мають велике значення у збереженні історичної правди про Голодомор, їх використовують у підручниках, монографіях та інших джерелах.

“Що сьогодні є рядовий знімок, то завтра буде історією”

  1. Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

2. Розкуркулювання селянина П. Масюка. Село Удачне Донецької області. 1934 рік

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

3. Члени товариства зі спільного обробітку землі перевозять комору розкуркуленого селянина П. Ємця до загальної комори. 30-ті роки

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

4. Збирання замерзлої картоплі

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

5. Бійці Брест Литовського полку на привалі під час Першої світової війни, Галичина, 1914-1916 роки

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

6. Розкулачені селяни села Вдале Червоноармійського району Донецької області

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

7. Доставка майна розкуркулених селян на бригадний двір у селі Удачне Гришинського району Донецької області, 1932 рік

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

8. Члени археологічної експедиції під керівництвом Дмитра Яворницького та їхні помічники прямують на розкопки, 1920-і роки

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

9. Народне гуляння біля гойдалок у селі Гришине Донецької області, 1930-і роки

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

10. Збирання зернових за допомогою лобогрійки на хуторі Романівському Гришинського району Донецької області. На передньому плані — Марія Леонтьєвна Воробйова, 1930 рік

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

Читати далі