Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кинула роботу в Лондоні та створила бізнес в Україні. Історія Марії Бондарєвої

Опубліковано

Коронавірус вніс свої корективи в життя багатьох підприємців — хтось опинився у кризі і змушений був закритись, а хтось заснував успішний бізнес. Так зробила і одеситка Марія Бондарєва, яка під час карантину створила бренд одягу та інтернет-магазин Ukrainian Atelier, в якому продає жилетки з вовни карпатських овець. Останні 5 років дівчина жила у Лондоні та працювала у престижній юридичній фірмі, але через пандемію повернулась на батьківщину. Свій бізнес Марія повністю заснувала самостійно, а її жилетки вже купують в усьому світі.

Марія Бондарєва

Марія Бондарєва

Родом з Одеси. Навчалась в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, спеціальність “романо-германська філологія”. Згодом поїхала в Лондон і там закінчила дві магістратури. Після навчання влаштувалась на роботу в юридичну компанію, де працюю і зараз, але віддалено.

Набридло сидіти на карантині – заснувала бізнес

Я повернулась в Україну з Лондона за день до того, як закрили кордони. Тоді, коли почалась пандемія, мене це дуже злякало. Невідомість, нестача продуктів, страх — все це змусило мене повернутись на деякий час додому і перечекати цю кризу тут. До того ж наш офіс закрили і всю компанію перевели на віддалену роботу.

Пощастило, що я не застала загальної паніки в Лондоні, а зіштовхнулась з цим вдома. Але у мене ця паніка була. Цікаво, що вже в Україні я виявила, що перехворіла на коронавірус. У березні я захворіла, не відчувала ні смаку, ні запаху, але тест виявився негативним. І лише кілька місяців тому я ще здавала тест на антитіла на Covid-19 і виявилось, що вони у мене є.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Весь карантин я сиділа вдома, майже нікуди не виходила і обмежила коло спілкування. І тоді мені захотілось витрачати час з користю. Вирішила спробувати зробити свій бізнес. Довго не думала, адже товариш нашої родини також займається виготовленням жилеток з натуральної мериносової вовни. Колись він надіслав їх на подарунок і мені дуже сподобалось. Тому це мене і надихнуло займатись саме цим.

Весь бізнес зробила сама з мінімальним бюджетом

Свій бізнес я повністю зробила без сторонньої допомоги. Почала з того, що зробила сайт за допомогою платформи Wix. Далі почала шукати постачальників і замовила у них зразки. З ними обговорили тканину, фурнітуру та загальний дизайн. Було складно знайти постачальників, адже під час карантину деякі взагалі не працювали, а у деяких був обмежений графік роботи.

Я працюю з виробництвом, яке знаходиться в Західній Україні. Дизайн і всі деталі я вигадую сама, а вони відшивають жилетки. Звісно, є багато мериносової вовни і за кордоном, наприклад, в Австралії. Але я хочу розвивати цю галузь саме в Україні.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

До речі, моделлю для свого бренду також стала я. Прямо біля стінки квартири мене пофотографувала мама у жилетах і ці світлини я розмістила на сайті. Чому сама? Бо під час карантину я нікого не впускала у свій дім та виходила тільки іноді за продуктами. Тому мені допомогла тільки мама. До того ж це значна економія коштів. Також я створила сторінку в Інстаграм, освоїла фотошоп, щоб зробити свій профіль візуально привабливим.

Зараз я вийшла в нуль і вже отримую прибуток від виробництва жилеток. Вкладення у бренд був мінімальний, адже я не витрачала коштів на оренду офісу, маркетинг, дизайнера, розробників сайту і т.д. Все зробила сама.

Жилетки, у яких не жарко у спеку і не холодно в морози

Жилетки створюють з мериносової шерсті. Для них овець стрижуть раз на рік і роблять це найменш болючим способом для тварин. Далі вже з шерсті можна зробити таку чудову жилетку.

Це повністю етичне виробництво. По-перше, жилетки виконані з натурального екологічного матеріалу. По-друге, я працюю тільки з локальними виробниками. Мене дуже цікавить мода саме в Україні. Коли побачила такий унікальний дизайн жилеток, то зрозуміла, що хочу популяризувати їх.

До речі, мериносова шерсть є дуже корисним та комфортним матеріалом. У виробах з такої тканини не жарко у спеку та не холодно у морози. До того ж матеріал є повністю антиалергенним і абсорбує пар та вологу. Але найголовніше, чим мене зацікавила мериносова вовна — це натуральний та безвідходний продукт, який самоутилізується і не забруднює навколишнє середовище.

В асортименті є дорослі та дитячі жилетки. Їх ціна варіюється залежно від виду продукції.

Великобританія та Америка полюбили жилетки з вовни карпатських овець

Я запускала виробництво теплих жилеток навесні, але побачила, що цей товар працює у будь-яку пору року. До того ж у всьому світі погода різна і десь точно буде потрібен мій продукт. Коли я почала продавати жилетки, то в Англії температура повітря була +15. Ідеальна погода, щоб купити мої вироби.

Зараз жилетки з вовни купують у Великобританії, Данії, Америці та країнах Скандинавії. Іноземцям цікаві українські вироби.

Читайте також: “Наша тарілка тепер у Папи Римського”. Як український бренд відроджує народні ремесла

Вихід на закордонний ринок я почала з того, що просто писала іноземним блогерам. Потім відправляла їм жилетки, а вони їх рекламували. Жодного вкладення у рекламу у мене не було. Також я сідала за комп’ютер і шукала людей, яким би могли підійти жилетки. І писала їм. В Україні також є клієнти, але тут продажів найменше.

Та я радію, що українські товари купують за кордоном. Я хочу, щоб різні країни дізнавались, наскільки талановиті українці і який багатий спадок у нас є.

Хоч я не вкладала ні копійки в рекламу, про мене почали дізнаватись ЗМІ, в тому числі й іноземні. Першим моїм продуктом зацікавився один товариш, який має своє онлайн-видання в Парижі та Перу. Ми з ним провели фотосесію через ZOOM, поспілкувались, а потім він опублікував про мене статтю.

Бізнес буде існувати і далі

Я планую розширювати асортимент бренду, створювати муфти, шапки та інші аксесуари.

Скоро я повертаюсь назад у Лондон, адже час виходити на роботу. Проте, щоб продовжити роботу бренду мені потрібно тільки одне — комп’ютер. В Україні вже є людина, яка займатиметься відправленнями. Та і я сама часто їжджу в Україну, тому у мене буде час і розвивати бізнес, і працювати в компанії. Все почалось з хобі, але сподіваюсь, що перетвориться в масштабний успішний бізнес.

Чи готова я повернутись в Україну назавжди? Все можливо.

Суспільство

У Києві до домівок біля озер повернулися червонокнижні пелікани (ФОТО)

Опубліковано

До літніх домівок біля озер «КиївЗоо» повернулася родина червонокнижних пеліканів. Загалом у зоопарку налічують 4 кучеряві та 16 рожевих пеліканів.

Про це повідомили в КП «Київський зоопарк».

Тепер пелікани житимуть у домівках біля весняних озер зоопарку поблизу центрального входу. Тогоріч зграя поповнилася трьома пташенятами, яких зараз можна відрізнити за сірим оперенням. Зараз вони вперше в житті освоюють озера.

«Комфортне життя пеліканів забезпечують чиста вода, природне каміння, засіяні травичкою схили, густі кущі та високі дерева, зони для прийняття сонячних ванн та відпочинку в затінку, гніздові платформи і, звісно ж, — багато свіжої риби»‚ — написали в «КиївЗоо».

Читайте також: Година Землі в Україні: як кожен з нас може захистити нашу природу

У зоопарку додали, що кожного дня о 12:00 можна поспостерігати за їхніми рибним ланчем. Кожен птах може з’їсти до 1,5 кілограма риби.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «КиївЗоо»

Читати далі

Суспільство

Донори UNITED24 профінансували відбудову медзакладу, знищеного авіабомбою (ВІДЕО)

Опубліковано

У Чернеччинській громаді на Сумщині завершили будувати амбулаторію, у яку влучила російська авіабомба. Кошти на проєкт збирали на фандрейзинговій платформі UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Медзаклад росіяни знищили на початку повномасштабного вторгнення. Проєкт реалізували за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, а також благодійників з Австралії.

«Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно»‚ — написали в UNITED24.

Читайте також: «Я обожнюю українські кольори»: принц Вільям зустрівся з дітьми з України (ФОТО)

У Чернеччинській територіальній громаді завершили будівництво медичного закладу, кошти на який зібрали завдяки донорам UNITED24 та благодійникам з Австралії, а реалізували проєкт за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. Амбулаторію на початку повномасштабного вторгнення знищили росіяни, завдавши по ній авіаудару. Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical _________________ A new clinic was built in the Sumy region to replace the one destroyed by russia. In the Chernechchyna territorial community, the construction of a medical facility has been completed, thanks to the contributions of UNITED24 donors and benefactors from Australia. At the beginning of the full-scale invasion, the clinic was destroyed by the russian forces in an air strike. We thank the platform donors, the State Government of Victoria, Australia, the Australian Federation of Ukrainian Organisations, the Embassy of Ukraine in Australia, and Chris Garnaut for their support of Ukrainian medics medics 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical

Опубліковано United24 Пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Нагадаємо, що UNITED24 розігрує стяг із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

Дві українські студії ввійшли до шортлиста премії Hospitality Design Awards (ФОТО)

Опубліковано

Проєкти двох українських архітектурних студій YOD Group і Balbek Bureau ввійшли до короткого списку міжнародної премії Hospitality Design Awards. За премію змагаються проєкти з багатьох країн Європи, Азії та з США.

Про це повідомили у виданні БЖ.

Проєкти в шортлисті

YOD GROUP розробили проєкт готелю Mountain Residence у селі Поляниця. Його відзначили у номінації Midscale Hotel Public Space. Готель поєднує сучасні напрямки дизайну й автентичність та природу Карпат.

Для створення готелю використали дерево, лозу, вовну, кераміку та очерет. Разом із тим інтер’єр доповнили елементами народного ремесла.

Проєкт balbek bureau відзначили у номінації Hybrid Hospitality за проєкт Misto Cafe в Луцьку. Простір створили як «третє місце» для зустрічей людей, які мають різні стилі життя. Заклад зробили у світлих кольорах, у ньому розмістили багато рослин, а також кілька неонових вивісок.

Читайте також: Київські студенти та архітектори спроєктують українські села, що пошкодили під час війни

Премія Hospitality Design Awards відзначає найкращі архітектурні проєкти вже протягом 19 років. Щорічно її вручає американське видання Hospitality Design Magazine.

Нагадаємо, що український архітектурний проєкт уперше здобув відзнаку від Architecture Press Release (ФОТО).

Фото: YOD Group, Balbek Bureau

Читати далі