Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кинула роботу в Лондоні та створила бізнес в Україні. Історія Марії Бондарєвої

Опубліковано

Коронавірус вніс свої корективи в життя багатьох підприємців — хтось опинився у кризі і змушений був закритись, а хтось заснував успішний бізнес. Так зробила і одеситка Марія Бондарєва, яка під час карантину створила бренд одягу та інтернет-магазин Ukrainian Atelier, в якому продає жилетки з вовни карпатських овець. Останні 5 років дівчина жила у Лондоні та працювала у престижній юридичній фірмі, але через пандемію повернулась на батьківщину. Свій бізнес Марія повністю заснувала самостійно, а її жилетки вже купують в усьому світі.

Марія Бондарєва

Марія Бондарєва

Родом з Одеси. Навчалась в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, спеціальність “романо-германська філологія”. Згодом поїхала в Лондон і там закінчила дві магістратури. Після навчання влаштувалась на роботу в юридичну компанію, де працюю і зараз, але віддалено.

Набридло сидіти на карантині – заснувала бізнес

Я повернулась в Україну з Лондона за день до того, як закрили кордони. Тоді, коли почалась пандемія, мене це дуже злякало. Невідомість, нестача продуктів, страх — все це змусило мене повернутись на деякий час додому і перечекати цю кризу тут. До того ж наш офіс закрили і всю компанію перевели на віддалену роботу.

Пощастило, що я не застала загальної паніки в Лондоні, а зіштовхнулась з цим вдома. Але у мене ця паніка була. Цікаво, що вже в Україні я виявила, що перехворіла на коронавірус. У березні я захворіла, не відчувала ні смаку, ні запаху, але тест виявився негативним. І лише кілька місяців тому я ще здавала тест на антитіла на Covid-19 і виявилось, що вони у мене є.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Весь карантин я сиділа вдома, майже нікуди не виходила і обмежила коло спілкування. І тоді мені захотілось витрачати час з користю. Вирішила спробувати зробити свій бізнес. Довго не думала, адже товариш нашої родини також займається виготовленням жилеток з натуральної мериносової вовни. Колись він надіслав їх на подарунок і мені дуже сподобалось. Тому це мене і надихнуло займатись саме цим.

Весь бізнес зробила сама з мінімальним бюджетом

Свій бізнес я повністю зробила без сторонньої допомоги. Почала з того, що зробила сайт за допомогою платформи Wix. Далі почала шукати постачальників і замовила у них зразки. З ними обговорили тканину, фурнітуру та загальний дизайн. Було складно знайти постачальників, адже під час карантину деякі взагалі не працювали, а у деяких був обмежений графік роботи.

Я працюю з виробництвом, яке знаходиться в Західній Україні. Дизайн і всі деталі я вигадую сама, а вони відшивають жилетки. Звісно, є багато мериносової вовни і за кордоном, наприклад, в Австралії. Але я хочу розвивати цю галузь саме в Україні.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

До речі, моделлю для свого бренду також стала я. Прямо біля стінки квартири мене пофотографувала мама у жилетах і ці світлини я розмістила на сайті. Чому сама? Бо під час карантину я нікого не впускала у свій дім та виходила тільки іноді за продуктами. Тому мені допомогла тільки мама. До того ж це значна економія коштів. Також я створила сторінку в Інстаграм, освоїла фотошоп, щоб зробити свій профіль візуально привабливим.

Зараз я вийшла в нуль і вже отримую прибуток від виробництва жилеток. Вкладення у бренд був мінімальний, адже я не витрачала коштів на оренду офісу, маркетинг, дизайнера, розробників сайту і т.д. Все зробила сама.

Жилетки, у яких не жарко у спеку і не холодно в морози

Жилетки створюють з мериносової шерсті. Для них овець стрижуть раз на рік і роблять це найменш болючим способом для тварин. Далі вже з шерсті можна зробити таку чудову жилетку.

Це повністю етичне виробництво. По-перше, жилетки виконані з натурального екологічного матеріалу. По-друге, я працюю тільки з локальними виробниками. Мене дуже цікавить мода саме в Україні. Коли побачила такий унікальний дизайн жилеток, то зрозуміла, що хочу популяризувати їх.

До речі, мериносова шерсть є дуже корисним та комфортним матеріалом. У виробах з такої тканини не жарко у спеку та не холодно у морози. До того ж матеріал є повністю антиалергенним і абсорбує пар та вологу. Але найголовніше, чим мене зацікавила мериносова вовна — це натуральний та безвідходний продукт, який самоутилізується і не забруднює навколишнє середовище.

В асортименті є дорослі та дитячі жилетки. Їх ціна варіюється залежно від виду продукції.

Великобританія та Америка полюбили жилетки з вовни карпатських овець

Я запускала виробництво теплих жилеток навесні, але побачила, що цей товар працює у будь-яку пору року. До того ж у всьому світі погода різна і десь точно буде потрібен мій продукт. Коли я почала продавати жилетки, то в Англії температура повітря була +15. Ідеальна погода, щоб купити мої вироби.

Зараз жилетки з вовни купують у Великобританії, Данії, Америці та країнах Скандинавії. Іноземцям цікаві українські вироби.

Читайте також: “Наша тарілка тепер у Папи Римського”. Як український бренд відроджує народні ремесла

Вихід на закордонний ринок я почала з того, що просто писала іноземним блогерам. Потім відправляла їм жилетки, а вони їх рекламували. Жодного вкладення у рекламу у мене не було. Також я сідала за комп’ютер і шукала людей, яким би могли підійти жилетки. І писала їм. В Україні також є клієнти, але тут продажів найменше.

Та я радію, що українські товари купують за кордоном. Я хочу, щоб різні країни дізнавались, наскільки талановиті українці і який багатий спадок у нас є.

Хоч я не вкладала ні копійки в рекламу, про мене почали дізнаватись ЗМІ, в тому числі й іноземні. Першим моїм продуктом зацікавився один товариш, який має своє онлайн-видання в Парижі та Перу. Ми з ним провели фотосесію через ZOOM, поспілкувались, а потім він опублікував про мене статтю.

Бізнес буде існувати і далі

Я планую розширювати асортимент бренду, створювати муфти, шапки та інші аксесуари.

Скоро я повертаюсь назад у Лондон, адже час виходити на роботу. Проте, щоб продовжити роботу бренду мені потрібно тільки одне — комп’ютер. В Україні вже є людина, яка займатиметься відправленнями. Та і я сама часто їжджу в Україну, тому у мене буде час і розвивати бізнес, і працювати в компанії. Все почалось з хобі, але сподіваюсь, що перетвориться в масштабний успішний бізнес.

Чи готова я повернутись в Україну назавжди? Все можливо.

Суспільство

Для відновлення інфраструктури: Україна отримала від США модульні мости

Опубліковано

Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів зі США. Це відбулося у межах проєкту «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)».

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Постачальник модульних мостових систем ACROW Corporation of America також подарував Агентству окремий контейнер із обладнанням для встановлення мостів – домкратами та деформаційними швами.

Читайте також: Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру
“Модульні мости дають можливість швидко відновлювати транспортне сполучення там, де постійні інженерні споруди зруйновані чи пошкоджені внаслідок бойових дій, а також забезпечувати логістику товарів та вантажів”, – повідомили в Міністерстві.

Проєкт RELINC ініційований Україною та Світовим банком. Придбанням та доставкою мостових систем займається Управління ООН з обслуговування проєктів в Україні. Загальна вартість контракту – 23,3 млн доларів США. Вся партія – 18 комплектів – вже в Україні.

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

В Україні відкрили новий завод, який виробляє безпілотники

Опубліковано

В Україні відкрили ще один завод німецької компанії Quantum-Systems GmbH, який спеціалізується на виробництві безпілотників. Планується виробляти по 1000 дронів на рік, а також виробляти запчастини.

Про це повідомляють в компанії Quantum-Systems GmbH.

Про завод

Новий завод стане другим підприємством компанії в Україні, і очікується, що до кінця року на ньому працюватиме близько 100 осіб.

Читати також: Французький актор Ален Делон отримав український орден “За заслуги”

“Quantum Systems інвестує до шести мільйонів євро протягом наступних двох років. Для компанії це вотум довіри Україні та її співробітникам, і водночас знак прихильності компанії до надання довгострокової підтримки Україні в галузі оборони своєї країни”, – відзначають в анонсі.

Наголошується, що наразі компанія Quantum Systems виробляє продукцію подвійного призначення для цивільного і державного сектору, в якій зайнято близько 250 співробітників.

Виробниче підприємство в Україні – це четвертий завод компанії із семи, розташованих по всьому світу.

Нагадаємо, що українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Фото: Quantum-Systems GmbH

Читати далі

Суспільство

Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Опубліковано

Тепер гості київської книгарень на Арсенальній та Хрещатику можуть придбати книги, які потім відправляться до військових.

Про це повідомляє книгарня Сенс в Instagram.

Як це працює?

  • Ви купуєте книгу, за бажанням залишаєте в ній побажання або вкладаєте листівку;
  • Ставите спеціальну печатку, яка зберігається на касі у книгарів;
  • Залишаєте книгу у спеціальному кошику або віддаєте книгарям;

“Після цього ми віддаємо книги Культурному Десанту, а вони передають їх військовим у зоні бойових дій або в лікарнях та реабілітаційних центрах”, – кажуть в книгарні.

Читати також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Про ініціативу

Це багатоплощинна масштабна ініціатива, яка покликана вирішити кілька завдань:

  • забезпечити воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою;
  • посилити моральних дух та психологічний стан військових через особисті звернення, власноруч підписавши книгу;
  • осучаснити та розвивати діючі бібліотеки у військових частинах.

Нагадаємо, як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Також ми повідомляли, що стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках.

Фото: ШоТам

Читати далі