Суспільство
Чим зайнятися на карантині? Частина перша: дивитися кіно та читати книжки
Увесь #ШоТам пішов на карантин – тепер працюємо вдома і влаштовуємо посиденьки в “Зумі”. А от посиденьки у кафе та барах довелося скасували ще минулого тижня, бо ми прислуховуємося до порад ВОЗу.
Виникає питання – чим займатися ввечері вдома протягом трьох тижнів? Маємо першу відповідь – дивитися українське кіно! А ми зараз швиденько розкажемо як і яке!
Що дивитися?
Можна подивитися “Кіборгів” на Мегого безкоштовно!
Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки ворога, який прагне отримати одну з ключових для базування і перекидання військ точок. На двотижневе чергування сюди прибуває група молодих бійців, зібрана з добровольців. Вони навчаються, беруть участь у боях, спілкуються один з одним і з місцевим психологом у спробах сформулювати своє ставлення до війни і людей.
“Дике поле” Ярослава Лодигіна за романом Сергія Жадана “Ворошиловград” на Sweet.tv!
За сюжетом головний герой Герман має повернутися до рідного містечка на сході країни, аби вирішити питання із заправкою, яка залишилася після зникнення його брата. А на неї вже повно охочих. Герману доводиться захищати своє – заправку, а разом із нею і рідне Дике поле.
Знімали у рідному місті Жадана – Старобільську.
Автори фільму кажуть, що головна думка фільму – “Свою заправку потрібно захищати, навіть якщо вона іржава”.
Якщо ви, звісно, розумієте, про що ми.
Дивитися тут.
Читайте також: UA: Культура починає спецпокази українських фільмів
А на Takflix вже є і “Гуцулка Ксеня”, і “Безлюдна країна”, і наша любов “Співає Івано-Франкіськтеплокомуненерго”!
Це історія про Івана Васильовича. Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?
Що почитати?
За час карантину можна перечитати усі книжки, які відкладав на “потім”. А ми розкажемо, де легально купити їх електронні версії!
“Фелікс Австрія” Софії Андрухович можна купити на “Нашому Форматі”
Саме за цим романом було знято фільм “Віддана” Христини Сиволап. «Фелікс Австрія» – другий роман Софії Андрухович, який вперше побачив світ 2014 року. Книжка стала справжнім бестселером в Україні. Дія відбувається в 1900 році в Станіславові (зараз Івано-Франківськ). Роман написаний як щоденник головної героїні Стефи, де кожний розділ відповідає якомусь дню або присвячений спогадам і не позначений датою. Станіславів тих часів – Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.
Купити за 72 гривні можна на сайті “Наш формат”
“Не озирайся і мовчи” Макса Кідрука можна купити у “Клубі сімейного дозвілля”
Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.
Купити за 60 гривень можна на сайті “Клубу сімейного дозвілля”
“Політ золотої мушки”Богдана Волошина – на “Yakaboo”
Нова весела книга Богдана Волошина знайомить з вигаданими – чи то пак легендарними – галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною. Крізь призму «життя й діяльности» персонажів усіх історій перед нами поступово розкриваються інтимні подробиці приватного та громадського чину видатних бурачківчан, як-от мера містечка Романа Задупського, секретарки маґістрату Теклі Мілєрової, авторитетного сторожа Ладзьга Микуличина, митця трагічної долі Влодка Фарнеґи, грабаря Мерлюня та інших достойників і достойниць. Подекуди ірреальні та фантасмагоричні, часом ліричні та психологічні – оповідки-хроніки Богдана Волошина з їхнім неповторним колоритом покутськобойківських говірок здатні забезпечити справжню «сатисфакцію від релаксації» наділеному почуттям гумору галицькому (та й не тільки!) читачеві.
Купити за 48 гривень можна на сайті “Yakaboo”
“Жизня” Олега Сенцова – у “Видавництві Старого Лева”
«Жизня» – збірка автобіографічних оповідань. Це книжка для всіх, хто досі не знайшов відповіді на запитання, чому Олег допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про розв’язану Росією війну в Україні, чому розпочав голодування і не просив про помилування. Ці тексти знайомлять нас з автором у період важливих для нього внутрішніх пошуків і змін, коли він прагне зрозуміти, хто він, яким шляхом піде далі і з якого більше ніколи не зійде.
Це перша публікація творів Олега Сенцова в перекладі українською мовою, що подаються поруч із російськомовними оригіналами. Це надзвичайно важлива для Олега книжка, і, навіть перебуваючи в ув’язненні, він активно брав участь у її виданні.
Купити можна на сайті “Видавництва Старого Лева”
А де ви дивитесь українське кіно та читаєте книжки? Діліться у коментах чи переходьте на обговорення у нашому телеграм-каналі https://t.me/Sho_Tama
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі