Суспільство
Бонги для айтішників та “повітряні кити”: донецький архітектор створює унікальні глиняні фігури
Нещодавно у Києві з’явилась місцина натхнення, де будь-хто – бізнесмени, продавчині чи технологи – сідають за одним столом та ліплять фігурки з глини за особливою технологією.
Цей чоловік у фартусі – Віктор Кущенко з Донецька, власник майстерні KUST ceramics. Він створює з глини китів, кашалотів, косаток, незвичайні ліхтарі у вигляді коралу та інші вироби для декору. А також допомагає іншим прикрасити свій дім власними руками. Зараз молодий архітектор працює над створенням освітньої платформи та проводить майстер-класи для всіх бажаючих.
Як чоловіку вдалось продавати глиняні фігурки за $100, розпитував у нього журналіст “ШоТам?”.
Глиною захопився з дитинства
Я ще з дитинства любив ліпити щось з глини та пластиліну. Із семи років займався у художній школі, а згодом навчався у відомого донецького художника Георгія Беро в училищі.
Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”
Так аж 10 років життя присвятив мистецтву кераміки. Але навчатись пішов на архітектора, це допомогло мені розширити свої знання в композиції та дизайні. Коли ще жив у Донецьку, то займався графіті.
Коли розпочалась війна, довелось шукати своє місце в інших містах, подалі від вогню. Коли приїхав у Київ, спочатку працював художником на телебаченні.
Відтоді минуло два роки, і я зрозумів, що хочу повернутись у свою нішу та власними руками робити з глини різні чудернацькі вироби. У 2016 році подруга запропонувала орендувати частину студії на Подолі. Це невелике приміщення на 70 кв. метрів, де ми почали вирощувати своє дітище: я займався скульптурами та керамікою, а дружина – соціальними мережами та рекламою. Так і з’явився наш бренд KUST ceramics.
Повітряні кити та “коралові” світильники
Для виготовлення цих фігурок ми використовуємо різні види глини: біла, шамотна, червона, гончарна. А для покриття беремо німецьку глазурь.
Щоб наші фігурки не прив’язувалися до площини столу, вигадали спеціальну конструкцію, на якій виріб дороблюється та висихає. Це такий станок на підвісках, за допомогою якого наші кити чи косатки “плавають” у повітрі.
Також розробляємо нові техніки, використовуємо сучасні медіа. Наприклад, якщо ми робимо велике панно, то використовуємо проектор, щоб відтворити зображення на виробі.
Читайте також: П’ять українок, які примусили ІТ-технології працювати на суспільство
Щоб зробити такого кита чи косатку, недостатьої лише взяти глину та сісти за роботу. Спочатку ми розробляємо стратегію реалізації. Нам потрібно зрозуміти, на які етапи потрібно розбити роботу. Спочатку ми робимо основну масу (якщо це тварина), потім додаємо лапки чи плавники. Далі на станках робимо вирізи. Останній етап – робота з інструментами, коли ми розгладжуємо, шліфуємо виріб. Після цього опалюємо їх у спеціальній електропечі при 950 градусів Цельсія. Потім покриваємо глазур’ю і знову опалюємо вже при температурі 1100 градусів і вище.
Кити є найбільш популярними. Вони одні з найбільших та добродушних створінь на планеті. Кити надихають своїми масштабами та грацією.
Ми розробили окрему колекцію фантазуючих світильників Liquid. Їх поверхня при світлі ламп переливається різнокольоровими глазурями. Я люблю працювати зі світлом і створив для нього такий об’єкт, щоб вони підкреслювали одне одного.
Ми отримуємо різні замовлення: робили генеалогічні дерева, столи та фігурки омарів. Щоб зробити великі замовлення у нас може піти 2-3 місяці.
Бонги для українських айтішників
Так, у нас зараз дуже великий асортимент виробів. Але першими ми почали виготовляти бонги. Це пристрій для куріння марихуани.
Спочатку розробив більше 100 штук.
Я орієнтувався спочатку на країни, де це легально – тобто США чи Європу. Але згодом зрозумів, що бонги користуються популярністю і в Україні. Тут їх замовляють, переважно, айтішники. Ми можемо робити ексклюзивні бонги, було замовлення на дизайн у вигляді пікачу.
Чому закордонний ринок невигідний
Серед нашого асортименту найпопулярніші скульптури та фонарі у вигляді китів. Вони коштують 2500 гривень. Взагалі, ціни різні – залежно від ексклюзивності та складності.
Ми продаємо та розповідаємо про свої вироби на своїй сторінці у соціальних мережах, а також на “Всі свої”, де виставляємо продукцію під відсоток від продажу.
Читайте також: Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі
Вироби купують для дому або офісу. Ми маємо клієнтів у США, Шотландії, Канаді. Але ми не дуже популяризуємо свої вироби за кордон, адже такі скульптури досить важко перевозити, великі ризики та потрібно робити націнку товару.
Був випадок, коли ми відправляли у Штати три світильника і скульптуру. І всі наші вироби приїхали до замовника розбиті. Ми переробляли його знову, клієнт оплатив тільки повторну доставку.
Хочете дешевше? Робіть самі
Багато людей хотіли наших китів, але не всі могли дозволити купити готовий виріб. Тому ми вирішили зробити майстер-класи, де можна зробити такого ж кита чи світильник власними руками, але дешевше. І плюс, це вирішувало проблему маленьких продажів.
Це стало початком нашої освітньої платформи. Ми розробили ще декілька форм і додали професійний курс з скульптури. До нас приходять і айтішники, і маркетологи, і журналісти – всі, хто хоче створити ексклюзивну річ власними руками.
Є майстер-класи по заготовленим формам. На першому занятті робимо виріб, а на другому – глазуруємо. Вартість залежить від вибраної скульптури, наприклад, голова кита, єдинорога чи медведя – 1000 гривень, а світильник у вигляді коралу – 1500 гривень. Є формат занять, коли людина робить свій виріб з нуля. Для проходження цього курсу знадобиться 10 днів і близько 5000 гривень.
До нас приїжджають спеціально з Європи, щоб пройти курси. Переважно це українська діаспора. Наприклад, дівчина, яка жила в Італії приїхала спеціально до нас, щоб навчитись робити скульптури.
Новий підхід
Зараз у нашій команді 4 особи. Я, моя дружина, помічниця, яка проводить майстер-класи та гончар.
У нас абсолютно новий підхід і багато нових форматів, це дозволяє залишатись лідерами на ринку. Зараз кераміка на вершині популярності, але багато майстрів концентруються на економічній стороні, ніж на креативності. У цьому і проблема. А головна моя порада – це бути креативними та йти не по протореному шляху.
Читайте також: Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки
Сьогодні, я бачу розвиток своєї компанії як освітньої платформи. Я прагну, щоб до нас могли приїжджати різні художники і проводити уроки. Також планую запустити франшизу на майстер-класи, і поширювати своїх китів по всьому світу.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі