Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
13342327 1117984811592037 978496178 n 13342327 1117984811592037 978496178 n

Технології

Київський благодійний магазин запустить станцію сортування текстилю

Опубліковано

Благодійний магазин “Ласка” у Києві планує створити станцію сортування текстилю. Для цього засновники запустили кампанію із збору грошей на «Спільнокошті».

Чому це важливо?

Місією Благодійного магазину “Ласка” є розбудова та підтримка спільноти, яка сповідує ідею свідомого споживання. Вона реалізується через побудову мережі благодійних магазинів, контейнерів для збору одягу, тематичних лекцій та майстер класів.

“За даними “Грінпіс”, світове виробництво одягу збільшилося в 2 рази з 2000 до 2014 року. В середньому кожен купує на 60% більше предметів одягу щороку, а використовує в 2 рази менше, ніж раніше”, – наголошують у “Ласці”.

Читайте також: “Україна без сміття” прийматиме диски та платівки на переробку

“Швидка мода” зараз займає на території України передову позицію. Що це означає? Раніше ми знали 4 сезони нової поставки одягу(зима, літо, весна, осінь), зараз же кожен тиждень до магазинів масс-маркетів привозять нову колекцію, що підсвідомо закликає нас робити нові покупки. Ще до цього додаються акції, яскраві реклами і заклик, що нова річ вирішить проблеми і покращить настрій.

За “швидкою модою” стоїть низка екологічних, економічних та соціальних проблем. Адже, люди використовують в рази більше природних ресурсів задля виготовлення одягу, тим самим руйнуючи життя планеті. Вона фізично не встигає регенеруватися. Люди, які працюють на фабриках в більшості жителі країн третього світу. Мають ненормований графік, низьку зарплатню та небезпечні умови праці.

Читайте також: Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим

Як допоможе створення станції сортування текстилю?

Речі, які згодом відішлють на сортування, можна буде принести в магазини, безпосередньо на станцію, залишити в контейнерах по місту. Також здавати одяг зможуть у контейнери в офісах, які замовили послугу збору в «Ласці».

На станції одяг сортуватимуть на жіночий, чоловічий, дитячий, а також за категоріями, станом, за матеріалом.

Відсортовані речі відсилатимуть на продаж у магазини, передаватимуть у благодійні фонди, на виробництво мінвати, на upcycling (виробництво килимків, сумок).

“Наразі ми вже маємо супер-міні-міні простори для сортування в наших магазинах. Це кімнати 10-15 метрів, одяг сортується, прасується, зберігається. Такий спосіб сортування ми вже практикуємо 5 років. Там відбувається сортування одягу, який ми передаємо благодійним фондам, продаємо в магазинах та з якого виробляємо килимки Recycled Rugs”, – додають автори ідеї.

Читайте також: У Києві приймають на переробку поламані парасольки

Хто такі “Ласка”?

Благодійні магазини з’явилися 100 років тому у Великобританії і в 50-60 роки поширились Європою та Америкою. Благодійний магазин “Ласка” є першим магазином такого типу в Україні. Ми працюємо за наступним принципом: містяни віддають нам речі, якими вже не користуються, ми їх сортуємо і 85% віддаємо безкоштовно людям, які їх потребують, 15% продаємо в магазинах. Кошти з продажів покривають витрати, а 60% прибутку направляються на соціальні та благодійні проекти.

Станцію сортування оцінюють в один мільйон 500 тисяч гривень, з них за допомогою «Спільнокошту» хочуть зібрати 326 000 гривень.

Нагадаємо, киянки створили благодійний шоурум вживаного одягу “СВЕТР”, на виручені кошти якого купуються ліки для людей з онкологічними захворюваннями.

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: