Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
13342327 1117984811592037 978496178 n 13342327 1117984811592037 978496178 n

Технології

Київський благодійний магазин запустить станцію сортування текстилю

Опубліковано

Благодійний магазин “Ласка” у Києві планує створити станцію сортування текстилю. Для цього засновники запустили кампанію із збору грошей на «Спільнокошті».

Чому це важливо?

Місією Благодійного магазину “Ласка” є розбудова та підтримка спільноти, яка сповідує ідею свідомого споживання. Вона реалізується через побудову мережі благодійних магазинів, контейнерів для збору одягу, тематичних лекцій та майстер класів.

“За даними “Грінпіс”, світове виробництво одягу збільшилося в 2 рази з 2000 до 2014 року. В середньому кожен купує на 60% більше предметів одягу щороку, а використовує в 2 рази менше, ніж раніше”, – наголошують у “Ласці”.

 

Читайте також: “Україна без сміття” прийматиме диски та платівки на переробку

“Швидка мода” зараз займає на території України передову позицію. Що це означає? Раніше ми знали 4 сезони нової поставки одягу(зима, літо, весна, осінь), зараз же кожен тиждень до магазинів масс-маркетів привозять нову колекцію, що підсвідомо закликає нас робити нові покупки. Ще до цього додаються акції, яскраві реклами і заклик, що нова річ вирішить проблеми і покращить настрій.

За “швидкою модою” стоїть низка екологічних, економічних та соціальних проблем. Адже, люди використовують в рази більше природних ресурсів задля виготовлення одягу, тим самим руйнуючи життя планеті. Вона фізично не встигає регенеруватися. Люди, які працюють на фабриках в більшості жителі країн третього світу. Мають ненормований графік, низьку зарплатню та небезпечні умови праці.

Читайте також: Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим

Як допоможе створення станції сортування текстилю?

Речі, які згодом відішлють на сортування, можна буде принести в магазини, безпосередньо на станцію, залишити в контейнерах по місту. Також здавати одяг зможуть у контейнери в офісах, які замовили послугу збору в «Ласці».

На станції одяг сортуватимуть на жіночий, чоловічий, дитячий, а також за категоріями, станом, за матеріалом.

Відсортовані речі відсилатимуть на продаж у магазини, передаватимуть у благодійні фонди, на виробництво мінвати, на upcycling (виробництво килимків, сумок).

“Наразі ми вже маємо супер-міні-міні простори для сортування в наших магазинах. Це кімнати 10-15 метрів, одяг сортується, прасується, зберігається. Такий спосіб сортування ми вже практикуємо 5 років. Там відбувається сортування одягу, який ми передаємо благодійним фондам, продаємо в магазинах та з якого виробляємо килимки Recycled Rugs”, – додають автори ідеї.

Читайте також: У Києві приймають на переробку поламані парасольки

Хто такі “Ласка”?

Благодійні магазини з’явилися 100 років тому у Великобританії і в 50-60 роки поширились Європою та Америкою. Благодійний магазин “Ласка” є першим магазином такого типу в Україні. Ми працюємо за наступним принципом: містяни віддають нам речі, якими вже не користуються, ми їх сортуємо і 85% віддаємо безкоштовно людям, які їх потребують, 15% продаємо в магазинах. Кошти з продажів покривають витрати, а 60% прибутку направляються на соціальні та благодійні проекти.

Станцію сортування оцінюють в один мільйон 500 тисяч гривень, з них за допомогою «Спільнокошту» хочуть зібрати 326 000 гривень.

Нагадаємо, киянки створили благодійний шоу-рум вживаного одягу “СВЕТР”, на виручені кошти якого купуються ліки для людей із онкологічними захворюваннями.

Реклама

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі