Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
13342327 1117984811592037 978496178 n 13342327 1117984811592037 978496178 n

Технології

Київський благодійний магазин запустить станцію сортування текстилю

Опубліковано

Благодійний магазин “Ласка” у Києві планує створити станцію сортування текстилю. Для цього засновники запустили кампанію із збору грошей на «Спільнокошті».

Чому це важливо?

Місією Благодійного магазину “Ласка” є розбудова та підтримка спільноти, яка сповідує ідею свідомого споживання. Вона реалізується через побудову мережі благодійних магазинів, контейнерів для збору одягу, тематичних лекцій та майстер класів.

“За даними “Грінпіс”, світове виробництво одягу збільшилося в 2 рази з 2000 до 2014 року. В середньому кожен купує на 60% більше предметів одягу щороку, а використовує в 2 рази менше, ніж раніше”, – наголошують у “Ласці”.

Читайте також: “Україна без сміття” прийматиме диски та платівки на переробку

“Швидка мода” зараз займає на території України передову позицію. Що це означає? Раніше ми знали 4 сезони нової поставки одягу(зима, літо, весна, осінь), зараз же кожен тиждень до магазинів масс-маркетів привозять нову колекцію, що підсвідомо закликає нас робити нові покупки. Ще до цього додаються акції, яскраві реклами і заклик, що нова річ вирішить проблеми і покращить настрій.

За “швидкою модою” стоїть низка екологічних, економічних та соціальних проблем. Адже, люди використовують в рази більше природних ресурсів задля виготовлення одягу, тим самим руйнуючи життя планеті. Вона фізично не встигає регенеруватися. Люди, які працюють на фабриках в більшості жителі країн третього світу. Мають ненормований графік, низьку зарплатню та небезпечні умови праці.

Читайте також: Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим

Як допоможе створення станції сортування текстилю?

Речі, які згодом відішлють на сортування, можна буде принести в магазини, безпосередньо на станцію, залишити в контейнерах по місту. Також здавати одяг зможуть у контейнери в офісах, які замовили послугу збору в «Ласці».

На станції одяг сортуватимуть на жіночий, чоловічий, дитячий, а також за категоріями, станом, за матеріалом.

Відсортовані речі відсилатимуть на продаж у магазини, передаватимуть у благодійні фонди, на виробництво мінвати, на upcycling (виробництво килимків, сумок).

“Наразі ми вже маємо супер-міні-міні простори для сортування в наших магазинах. Це кімнати 10-15 метрів, одяг сортується, прасується, зберігається. Такий спосіб сортування ми вже практикуємо 5 років. Там відбувається сортування одягу, який ми передаємо благодійним фондам, продаємо в магазинах та з якого виробляємо килимки Recycled Rugs”, – додають автори ідеї.

Читайте також: У Києві приймають на переробку поламані парасольки

Хто такі “Ласка”?

Благодійні магазини з’явилися 100 років тому у Великобританії і в 50-60 роки поширились Європою та Америкою. Благодійний магазин “Ласка” є першим магазином такого типу в Україні. Ми працюємо за наступним принципом: містяни віддають нам речі, якими вже не користуються, ми їх сортуємо і 85% віддаємо безкоштовно людям, які їх потребують, 15% продаємо в магазинах. Кошти з продажів покривають витрати, а 60% прибутку направляються на соціальні та благодійні проекти.

Станцію сортування оцінюють в один мільйон 500 тисяч гривень, з них за допомогою «Спільнокошту» хочуть зібрати 326 000 гривень.

Нагадаємо, киянки створили благодійний шоурум вживаного одягу “СВЕТР”, на виручені кошти якого купуються ліки для людей з онкологічними захворюваннями.

Технології

Aero Bavovna створює систему для перехоплення дронів Shahed (ФОТО)

Опубліковано

Фахівці української компанії Aero Bavovna вже два роки працюють над аеростатами для Сил оборони. Вони створюють повітряні платформи, що дозволяють забезпечувати стійкий зв’язок на фронті. Зараз компанія розробляє нову систему для перехоплення ворожих БпЛА типу Shahed.

Про це повідомили у медіа Frontliner.

Для виявлення ворожих безпілотників застосовуватимуть тепловізійну камеру на спеціальній установці, що дозволятиме бійцям ППО вчасно фіксувати ціль. Над розробкою Aero Bavovna працює разом із партнерами.

Читайте також: Український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 млн доларів

Аеростати компанії можуть підійматися на висоту до 800 метрів та нести корисне навантаження до 10 кілограмів. Окрім зв’язку, вони можуть виконувати функції спостереження, радіоелектронної боротьби та перехоплення ворожих БпЛА.

«Ми вже два роки працюємо над тим, щоб аеростати літали за будь-яких погодних умов. Зараз тестуємо їх у найскладніших ситуаціях», — розповідає один із розробників Олександр.

Нагадаємо, що бійці «Азову» почали застосовувати новітній ударний дрон UAS SETH (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Frontliner

Читати далі

Технології

Український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 млн доларів

Опубліковано

Український стартап M-FLY залучив 1,3 мільйона доларів від ангельських інвесторів та чотирьох фондів. Компанія створює лазерну систему наведення для враження цілей та цивільні гімбали для дронів.

Про це повідомили розробники для AIN.UA.

Як використають гроші

Наразі стартап уже має перші готові продукти, частину з яких тестують на російсько-українській війні. Також фахівці готуються до серійного виробництва та старту продажів.

«Залучені кошти будуть спрямовані на завершення розробки лазерного цілевказівника та напівактивних головок наведення. Таке рішення унікальне у своїй РЕБостікості, високоточності (понад 95 % статистика потрапляння в ціль). Крім того, розробку M-FLY можна використовувати для установок ППО», — розповідають у стартапі.

Разом із тим команда прагне розробити повністю автономні рішення на основі наявних продуктів. Вони планують інтегрувати систему управління роєм і рішення на базі ШІ.

У стартапу є українська та естонська компанії. Естонська необхідна для того, щоб залучати інвестиції, а в Україні розташований R&D-центр та офіс. У 2024 році M-FLY вже отримувала два гранти від Brave1 на 25 тисяч і 50 тисяч доларів. Наступного раунду інвестицій стартап планує залучити 3-5 мільйонів доларів.

Читайте також: «Дикі Шершні» створили найшвидший FPV-дрон в Україні

Як працюють розробки стартапу

M-FLY — це стартап, що виробляє діптех-продукти, зокрема систему лазерного наведення, що складається з двох блоків. Перша частина — це високоточні платформи, що дозволяють підсвічувати цілі лазером. Другий блок — це модуль, який бачить лазерну пляму й летить на неї.

Стартап заснували для того, аби збільшити кількість влучань дронами та зменшити вплив РЕБ. Завдяки розробкам оператори БпЛА можуть підвищувати ефективність місій уночі та продовжувати цикл життя дронів-бомберів та розвідувальних безпілотників.

«Коли FPV-дрон летить до цілі та вмикається РЕБ, через перешкоди він не може долетіти і влучити. Наша розробка дозволяє захопити лазерну пляму з відстані кількох кілометрів для уражаючого елементу. Як тільки оптична пляма захоплена, він ловить її без зв’язку. Тобто зв’язок не потрібен взагалі. Так в уражаючий елемент не треба ставити дорогу РЕБ-резистентну систему зв’язку. Система автоматично знаходить необхідну ціль і летить на ураження»‚ — розповів засновник та CEO стартапу Владислав.

Нагадаємо, що в NASA працюватимуть з українськими роботами.

Фото обкладинки: M-FLY для AIN.UA

Читати далі

Технології

У Києві зацифрували архіви Софійського собору та заповідника «Софія Київська»

Опубліковано

У Києві завершили створювати цифрові копії документів Софійського собору та всього національного заповідника «Софія Київська». Завдяки проєкту фахівці зберегли документи 20 століття.

Про це повідомили в КМДА.

Які документи зацифрували

Фахівці зацифрували документи 20 століття задля їх збереження та подальшої реставрації. У межах проєкту вдалося зацифрувати тисячі сторінок цінних документів, креслень та історичних записів.

У цих документах записували дані про стан пам’ятників, їх архітектурні особливості, схеми реставрації та інші характеристики. Якщо споруди заповідника пошкодять, то ці матеріали стануть основою для їх реставрації.

Читайте також: У Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро

Мета проєкту

Директор Департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь розповів про цей проєкт:

«Завдяки професіоналізму архівістів, IT-експертів та реставраторів ми змогли створити детальний та надійний цифровий архів, який тепер стане основою для будь-яких дослідницьких і відновлювальних робіт. В умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну кожна історична будівля, кожна пам’ятка архітектури перебувають під загрозою руйнування. Софійський собор, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом з іншими спорудами заповідника представляє не лише національну, а й світову цінність. Втрата таких об’єктів або їх пошкодження може призвести до непоправних збитків для культурної спадщини людства».

Проєкт зацифрування став можливий завдяки роботі фахівців Департаменту комунальної власності Києва, істориків, архівістів та ІТ-експертів, які працювали над створенням електронного архіву.

Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.

Фото обкладинки: Kyiv maps

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

Шо там у ШоТам або навіщо інвестувати в добрі новини для українців

На тлі зупинки грантової підтримки від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) чимало українських медіа...

Суспільство1 день тому

«Пам’ять у наших руках»: як мама та донька створили кондитерську на честь загиблого батька-військового 

Після загибелі свого чоловіка-військового Михайла киянка Наталя Реуцька не могла змусити себе бодай спробувати спекти...

Культура3 дні тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...