Суспільство
Біля метро “Святошин” у Києві після ремонту відкрили підземний перехід
У Києві біля станції метро “Святошин” відкрили після ремонту підземний пішохідний перехід, повідомляє Сьогодні.
Зазначається, що раніше тут масово торгували квітами. Підземний перехід був закритий на ремонт з вересня минулого року. Днями його відкрили для пішоходів, і тепер люди можуть вільно пройти до станції метрополітену.
“Раніше тут торгували квітами. Практично вся територія була заставлена рослинами. Людям було важко пройти крізь велику кількість торговців. А тепер тут простір!” – розповіла Ольга Боярчук, жителька Святошина.
Читайте також: У Києві після ремонту відкривають другий вестибюль метро «Святошин»
Як він виглядає?
У КП “Київблагоустрій”, на балансі якого підземний перехід, запевняють, що сюди вже ніколи не повернеться стихійна торгівля. Загальна площа підземного переходу становить 563 квадратних метри.
“Ця підземна конструкція була закрита на ремонт у вересні минулого року. Ремонтні роботи тривали до грудня, після цього виконували роботи з благоустрою та облаштування переходу. Роботи з реконструкції обійшлися в 22 мільйони гривень. Стіни зроблені в тон підземних переходів метрополітену та самої станції – білого кольору. Перехід обладнаний 16 відеокамерами. Ними проглядається вся територія переходу від входу до виходу. Перехід обладнаний поручнями і пандусами для людей з колясками”, – розповів сайту “Сьогодні” Микола Бойко, в. о. директора КП “Київблагоустрій”.
До речі, інформація, записана камерами відеоспостереження, зберігатиметься два тижні. Це дозволить контролювати правопорядок у переході.
Читайте також: Почав працювати офіційний сайт «Метро на Виноградар»
Транспортний хаб
Святошин – це великий транспортний хаб. Сюди прибуває електричка, приміський транспорт, міський наземний громадський транспорт. Пасажиропотік тільки на станції метро – в середньому близько 35 тисяч пасажирів щодня.
Нагадаємо, ремонт східного виходу тривав понад рік, його почали ще в лютому 2018-го. У переході та вестибюлі встановлювали ліфти, міняли плитку на стінах. Змінився за цей час і платформна зала станції. Тут стало світліше, на стінах і колонах з’явилася свіжа біла плитка, букви з назвою станції – нові.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі