

Суспільство
Айтішник з Нідерландів працює дистанційно з українського села і вирощує кіз
Айтішник Фердінанд Саннес переїхав з Нідерландів до невеличкого селища на Херсонщині, де щасливо веде господарство з родиною та працює дистанційно в ІТ-компанії.
Про це пише dev.ua.
Уперше Саннес відвідав Україну у грудні 2020 року. Він приїхав до дівчини, з якою познайомився в інтернеті. Саме тоді він зустрів свою майбутню дружину. Сьогодні визнає, що саме сім’я є головною причиною того, що він залишився жити в Україні.
Тут він зіткнувся з деякими складнощами.
«Звичайно, є великий мовний бар’єр. У повсякденному житті я часто використовую жестикуляцію або телефон із перекладачем Google, щоб пояснити свою думку, сказати, чого хочу. Але був цікавий момент, коли я купував квіти для дружини: продавчиня не знала англійської, однак ми змогли зрозуміти один одного, спілкуючись французькою», — згадує хлопець.
Іноземець проживає разом із дружиною та донькою. На його думку, Україна – це чудове місце для життя та віддаленої роботи.
Читайте також: Пожежник-влогер із Дніпра завів youtube-канал і став зіркою інтернету (ВІДЕО)
«Тут доволі спокійно та тихо, чудові краєвиди, є безліч маршрутів для родинних прогулянок», — каже він.

Родина Фердінанда живе як звичайні селяни: активно ведуть домашнє господарство, часом виїжджають до міста.
«У нас є три кози, собака, дві кішки, які самі вирішили жити з нами, до весни потрібно знову купити курей», — ділиться іноземець.
Сім’я Саннес має величезний город, де вирощують овочі і фрукти.
«Якщо хочеться відчути трохи міського життя, без проблем можемо дістатися до Херсона, Миколаєва. Однак спокійний заміський темп, як на мене, чудово поєднується з динамічною роботою в ІТ», — каже Саннес.

Жити в Україні Фердінанду подобається.
«Перед моєю поїздкою в Україну я чув багато стереотипних страшилок: там небезпечно для іноземців, високий рівень злочинності, ти не зможеш навіть розрахуватися банківською карткою. Звичайно, я на власному досвіді переконався, що це не так», — розповідає айтішник.
Він зізнається, що закоханий в Україну.
«Мені дуже подобається Україна, тут справді класно — неймовірна природа, є де відпочити, де провести час із родиною, тут можна подорожувати й насолоджуватися життям», — каже Фердінанд.
Нідерландський гість у захваті від людей: «Особливо мені подобаються люди — українці привітні, готові допомогти та надати підтримку».
Читайте також: «Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту
Попри безліч можливостей залишати Україну Саннес з родиною не планують.
«У планах — будувати свою кар’єру тут. Для цього є всі можливості, а рівень компенсації такий же, як наприклад, у Польщі», — каже хлопець.
Він працює дистанційно в українській ІТ-компанії EPAM і абсолютно задоволений.
Нагадаємо, чернігівець переїхав у село і вирощує «вовняних» свиней.
Фото: dev.ua.
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х