Технології
Аспірант КПІ розробив систему дистанційної реабілітації «Основа» (ВІДЕО)
Аспірант КПІ ім. Ігоря Сікорського Олександр Кривякін розробив систему дистанційної реабілітації «Основа». За допомогою smart-watch та відеозв’язку реабілітолог дистанційно контролює дихання, пульс, тиск та корегує програму тренувань в реальному часі.
Про це йдеться на сайті КПІ.
«За допомогою системи можна зробити комплексно-фізичну реабілітацію пацієнта вдома та навіть на необмеженій відстані контролювати реабілітаційний процес», — розповідає Олександр Кривякін.
Апарат дає змогу комплексно розвивати мʼязову моторику в дітей з ДЦП, хворих з постінсультними станами й людей з травмами спинного та головного мозку. Може одночасно контролювати 6–8 пацієнтів.
Можна використовувати велотренажер, виставляючи його на необхідну висоту для роботи верхніх та ніжних кінцівок. Блочні ваги можна використовувати як навантаження на роботу з великою скелетною мускулатурою, а також для компенсації ваги.
Читайте також: Хто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)
За функціоналом «Основа» — це компактний реабілітаційний центр, якому нема аналогів в Україні та врази дешевший за подібні закордонні системи.
«Коштує дешевше нового айфону», — каже розробник.
Система підходить як для індивідуального використання вдома, так і для реабілітації кількох пацієнтів одночасно.
«Навіть у фельдшерських пунктах можна поставити 2–3 тренажери. Один реабілітолог може працювати з невеликими групами, тобто може контролювати 6–8 пацієнтів», — пояснив Кривякін.
Олександр Кривякін із командою працює над створенням власного реабілітаційного центру, де вдосконалюватимуть систему «Основа» і відновлюватимуть здоров’я українців.
Нагадаємо, студент КПІ створив перший у світі сервіс, що моніторить бойові частоти ворожої авіації.
Також ми розповідали, у Київській політехніці створюють унікальний вітчизняний колінний протез.
Фото: скриншот із відео.
Коментарі