Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Адаптація курчатами»: на Рівненщині громада подарувала переселенцям пташенят (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Повчанській громаді на Рівненщині переселенці вирощують курчаток і так адаптуються до нової домівки.

Про це розповідає ШоТам у межах спецпроєкту «Громада Діє».

Привезла пташенят та все необхідне для них Асоціація жінок України «Дія-Рівне», а громада знайшла родини, які взяли їх собі на виховання.

Тому Повчанська громада об’єднала людей зі сходу та заходу… курчатами. Переселенці та місцеві мешканці, які їх прихистили, отримали пташенят. Тепер вони разом однією родиною виховують крилатих.

Курчаток отримали 35 сімей

Мешканці громади залюбки допомагають переселенцям, бо тут впевнені, що Незалежність – це єднання.

«Надзавдання, яке стоїть, – зорганізувати мешканців своєї громади таким чином, аби їхня любов, і їхня повага, і патріотизм не були один раз на рік – 24 серпня, а проявлялися щодня», — розповідає голова Повчанської селищної ради Інна Іванюк.

Читайте також: Рятуємо українців від російських снарядів. Як «БАЗА UA» евакуює тисячі людей з прифронтових територій

Курчаток м’ясо-яєчної породи отримали 35 сімей. Серед них – і родина Віри Митрофанівни. У перші дні війни жінка та її рідні тікали від бомбардувань на Харківщині. Курчатка стали для неї розрадою.

«Я все життя прожила у селі і село для мене – це… Ну як, я не можу без землі, без села, без роботи, оце ж задихаюся. Ну так і панькаємо. Спасибі сільська рада нам допомагає і також сусіди усі», — каже переселенка зі сходу Віра Митрофанівна.

Переселенці прагнуть допомагати громаді

Подарувати переселенцям курчаток та все необхідне для них – ідея волонтерів.

«У рамках проєкту ми роздали 2150 курчат у трьох громадах. Чому такі проєкти важливі? Тому що люди хочуть не просто отримувати щось, а хочуть докласти до того трошки своїх зусиль», — розповідає голова ГО «Асоціація жінок України «Дія-Рівне» Ольга Горкавчук.

У планах переселенки Віри Митрофанівни — залишити курочок, аби були яйця. А головні плани на майбутнє у громади та переселенців спільні – відстояти свою Незалежність.

«Хочеться Незалежності, хочеться миру, хочеться добробуту всім нам, щоб бути незалежними у своїй країні», — каже переселенка зі сходу Віра Митрофанівна.

Довідка

«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.

Нагадаємо, Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців.

Також ми повідомляли, як на Київщині сусідня громада допомогла вишгородцям відновити міст.

Суспільство

У Польщі «Нова пошта» запустила послугу адресного забору відправлень

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

«Нова пошта» запустила виклик кур’єрів по всій території Польщі для адресного забору відправлень.

Про це повідомляють на сайті перевізника.

Послуга діє по всій території Польщі, навіть у тих містах, де немає відділень Nova Post. Вартість виклику кур’єра – 43 грн (5 PLN) та оплачується додатково до послуги доставки.

Зазначається, що кур’єри приймають до відправлення документи або посилки до 30 кг.

Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Щоб замовити адресний забір, потрібно заповнити заявку на сайті та оплатити доставку. Також необхідно перевірити вміст посилки на наявність заборонених товарів та самостійно її запакувати, адже кур’єр не перевіряє вміст відправлення. 

Після оформлення заявки на сайті із відправником зв’яжеться оператор контакт-центру Nova Post для перевірки даних та узгодження дати прибуття кур’єра. Кур’єрська служба працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, додали в компанії.

Нагадаємо, «Нова Пошта» запустила оновлений «Сейф-сервіс» у мобільному додатку. Відтепер покупцеві не потрібно сплачувати передзамовлення, а продавцеві платити за повернення.

Також ми повідомляли, що «Нова Пошта» запустила новий формат відділень у Києві, а саме поєднання вантажного відділення із коворкінгом для роботи.

Фото: facebook.com/nova.poshta.official

Читати далі

Суспільство

Мінцифри передало на фронт 300 безпілотників Mavic 3T

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Мінцифри передало ЗСУ 300 дронів Mavic 3T від «Армії дронів».

Про це повідомляє міністерство.

«Військові в найгарячіших ділянках отримали 300 нових “пташок”: 160 коптерів відправили на схід, 85 – на запорізький напрямок та ще 55 – на херсонський», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що безпілотники придбали завдяки спільному збору monobank, Олега Гороховського та Ігоря Лаченкова на Армію дронів у межах ініціативи UNITED24.

Також повідомляється, що кожен DJI Mavic 3T Thermal оснащений тепловізором і камерою із зумом, що дозволяє проводити розвідку навіть уночі. Завдяки цим дронам військові можуть коригувати артилерію і знищувати російську техніку.

Довідка

Mavic 3 – це комерційний квадрокоптер, одна з найновіших моделей китайської компанії DJI, адже вийшла на ринок лише у 2021 році.

Він добре підходить для розвідки завдяки дуже тихим гвинтам та датчикам, що фіксують перешкоди на відстані до 200 м. Крім того, дрон оснащений камерою, здатною знімати відео у форматі 4К, а також тепловізором для нічної зйомки.

Основні характеристики DJI Mavic 3

  • максимальна швидкість: 75 км/год;
  • швидкість набору висоти: 5 м/с;
  • максимальна висота: 6 км;
  • час польоту: 31 хв;
  • радіус дистанційного керування: 5 км;
  • відео: 15 км;
  • злітна маса: 905 г;
  • акумулятор: 5000 мАг.

Нагадаємо, українські прикордонники затрофеїли російський дрон із тепловізором DJI Mavic 2 Enterprise, який намагався розвідувати позиції наших захисників.

Крім того, український інженер Михайло Дронов зібрав новий дрон-бомбардувальник для ЗСУ.

Фото: t.me/zedigital

Читати далі

Суспільство

Норвегія передасть Україні 12 дизель-поїздів (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Норвегія планує передати Україні 12 дизель-поїздів. Чотири з них відправлять до літа та ще вісім протягом року.

Про це повідомляє Nettavisen.

«Транспорт має вирішальне значення для того, щоб все працювало – перевозити багато матеріалів, продуктів харчування та цивільної допомоги», – заявив міністр транспорту Норвегії Йон-Івара Нюгорда.

Він додав, що Норвегія «хоче зробити свій внесок як нація».

Потягам, які відправлять Україну, орієнтовно 40 років. Однак саме Україна зробила запит на цей тип рухомого складу, додав міністр. Йдеться про двовагонні поїзди Norske Tog Class 92 (type 92), які виготовлені у 1984-1985 роках німецькою вагонобудівною компанією Duewag. Вони мають 168 місць та розраховані на швидкість до 140 км/год.

Фото: norsketog.no

Поїзди розроблені під європейську колію 1435 мм, тому на них потрібно буде замінити рейки під ширшу залізницю, перш ніж Україна зможе їх експлуатувати. На перевезення поїздів до України потрібно буде від 10 млн до 12 млн норвезьких крон (приблизно 1 млн доларів).

Нагадаємо, вісім танків Leopard 2 від Норвегії прибули в Україну 20 березня.

Також ми повідомляли, що Україна отримала польовий шпиталь, подарований Естонією, Норвегією та Нідерландами.

Фото: norsketog.no

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...