Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові збудують унікальний мистецький заклад

Опубліковано

У Львові проведуть всеукраїнський архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію сучасної мистецької школи з концертним залом на вулиці Личаківській, 105 у Львові.Уперше за часів незалежної України в місті збудують унікальний мистецький заклад для всіх мешканців Львова, повідомляє пресслужба міськради.

Масштабний проєкт

На вул. Личаківській, 53 є музична школа № 4, яку планують перенести у цю нову будівлю. На школу № 4 є величезний попит — по 3 дитини на місце. Загалом в школі навчається 420 дітей. Нова мистецька школа має ще більше розширити спектр надаваних послуг для мешканців цього району і стати новим культурних центром для всього міста.

“Школа має стати новим центром культури не тільки Личаківського району, а й цілого Львова. Ми хочемо, щоб ця школа не була вузькоспеціалізованою, а мультидисциплінарною. Зараз це виключно музична школа, а ми хочемо зробити її мистецькою, навчати у ній різних видів мистецтва”, — розповіла директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

Читайте також: У Львові підсвітили Церкву святих Бориса і Гліба (ВІДЕО)

Як наголосли в міськраді, цей проєкт стане синтезом світових тенденцій у створенні подібних об’єктів та першим в Україні будівництвом мистецької школи такого масштабу. Майбутній освітній заклад передбачає максимально ефективне та багатофункціональне використання приміщення, адже одним з основних завдань майбутнього проекту стане саме кроссекторальність та міждисциплінарність.

Яким має бути новий заклад?

Головним завданням учасників конкурсу є створення проектної пропозиції для будівлі школи мистецтв з концертним залом, що передбачає розміщення майбутнього закладу, відкритої громадської площі та учнівського простору з максимально ефективним використанням території. Перш за все це буде музична школа, де будуть окремі класи для групових та індивідуальних занять. У певних кімнатах передбачено шумоізоляцію, щоб, для прикладу, заняття на барабанних установках не заважали учням інших класів. У школі будуть окремі класи для образотворчого мистецтва, великі хореографічні класи, приміщення для занять технічною творчістю (моделювання, медіа-мистецтво, тощо). Крім звичних функцій мистецької школи, тут передбачено створення великого концертного залу та дитячого мистецького садка.

Технічне завдання напрацьовувалося впродовж пів року силами міського управління архітектури і урбаністики, управління культури, управління охорони історичного середовища спільно з директорами, вчителями і учнями творчих шкіл.

«Ми відкриємо всеукраїнський конкурс, на який зможуть подаватися всі архітектори. Він буде унікальним, адже не так часто проводяться відкриті конкурси на шкільні об’єкти, тому буде можливість запропонувати щось абсолютно нове в сфері творчої освіти. Нова архітектура, нові, адаптовані планувальні рішення. Цей конкурс буде показовим для інших міст України.

Площа будівлі буде близько 6 тисяч квадратних метрів, адже площа ділянки складає близько гектара. Ділянка має зростаючий рельєф, тому цей простір буде цікавим з точки зору об’ємно-просторової композиції. Передбачаю, що архітектори проектуватимуть поєднання ландшафту і будівлі в один цілісний об’єкт, або ж навпаки надаватимуть перевагу контрастним рішенням. Тобто підходів тут є дуже багато, тому буде цікаво побачити якісні, цікаві роботи, як архітектори даватимуть відповіді на ці ландшафтні запитання”, — наголосив Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова.

Конкурс мають оголосили до початку липня, адже зараз технічне завдання обговорюється на засіданнях спілки архітекторів, обговорюється із секторальними спеціалістами. Архітектори зможуть працювати над проектом 2 місяці, і вже на початку вересня конкурсне журі обере переможця.

Фото: brovary.net.ua

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: