Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Равликовий бізнес на Одещині: родина створила екзотичну ферму і навчає інших

Опубліковано

Неподалік Одеси в селі Єлизаветовка Артем Байрамов із сестрою Іриною заснували равликову ферму «Family Snail Farm». Уже третій рік поспіль вони займаються вирощуванням маточного стада, щорічно збільшуючи свої обсяги, а також навчають усіх охочий равликівництву. Історію сімейного бізнесу розповідає «АгроЮг».

Як все починалося?

У 2017 році, коли Артем Байрамов вирішив займатись равликами, в Україні, окрім його ферми, налічувалось ще дві таких: у Львові та Полтаві. На сьогоднішній же день нараховується вже більше 150 ферм, 10% з яких відкрилось за допомогою семінарів, які проводять Байрамови.

“Ми проводимо семінари, усі бажаючі навчаються і відкриваються від нас, і перший рік ми супроводжуємо їх. Це така партнерська програма, яку ми придумали”, – каже власник ферми.

Читайте також: Темна сторона равлика. Що треба знати, перш ніж відкривати равликову ферму

Розпочинали ферму тут три роки тому на 20 сотках землі із 200 кг равликів. На сьогоднішній день равлики вирощуються на земельній ділянці площею 0,5 га, де, за словами керівника, можна досягти об’ємів урожаю до 12 тонн.

“Процес вирощування не важкий, але все дуже тонко. Це така істота, що на неї впливає все. Її потрібно берегти від великої кількості сонця, від вологи – всього дати в нормі, і все буде рости нормально. Найголовніше – це дотримання мікроклімату, щоб було волого, темно і сиро”, – відмічає він.

У чому переваги равликової ферми?

Великий плюс вирощування равликів полягає в тому, що ці істоти майже не хворіють. За два роки тут не спостерігали ніяких шкідників. За словами Артема Байрамова, у равликів є лише дві проблеми: гельмінти та нематоди, і їх виявити не складно.

Основне приміщення ферми – маточник, в якому знаходяться столи, де безпосередньо виводиться маточне стадо (репродуктор). Репродуктор вирощується власними силами, в основному сорт Helix Aspersa Muller. В цьому приміщенні, а також в інкубаторі створюється необхідний мікроклімат для істот.

“Два рази в годину тут повністю змінюється повітря. Тому що ця істота дихає, їй потрібен кисень. Туманоутворююча система, яка дає туман, щоб нагнати сюди вологи. 90% тут повинно бути вологи. Каналізація зроблена. За все відповідає контролер”, – зазначає Байрамов.

Процес вирощування

Коли приходить час, на столах розкладають контейнери із торфом, вимикають світло на 8 годин та за допомогою контролера створюють неохідний мікроклімат. За цей час равлики паруються і відкладають ікру у контейнери. Після чого їх складають у ящики та залишають в цьому мікрокліматі ще на 48 годин. По закінченню часу, їх прибирають у окреме приміщення, де вже відбувається процес відбору ікри з землі, після чого її розкладають у інші спеціальні тарілки із кришкою. Тарілки поміщують в інкубатор, де своя температура, своя волога.

“Тут ми кладемо тарілку на тарілку, і в нас вже через 15-20 днів вилуплюються маленькі равлики і переміщуються на кришки. Потім ми з цих кришок на полі їх вибиваємо на щити та траву, яка вже посіяна. І протягом 4-х місяців з такого маленького зростає великий равлик”, – пояснює фермер.

Як відбувається збір урожаю?

Восени протягом місяця у період вересня-жовтня триває збір равликів.

“У нас є близько 30 днів на збір врожаю, бажано до того часу, поки не вдарив мороз. Ми вручну равликів збираємо у відра, знімаємо столи у маточнику, розсипаємо равликів не більше 10 см і промиваємо їх від бруду, від кишкового випорожнення. Потім ми їх висушуємо та складаємо у сітки по 3 кг та поміщаємо у холодильне приміщення. І равлики там від 6 до 8 місяців знаходяться при температурі від 3-5°С і вологи не більше 70%. За цей час відбувається реалізація равликів”, – розповідає фермер.

Окрім вирощування маточного стада в цьому році власники взялись за розвиток ще одного напрямку – реалізації фаршированих равликів в соусах. Навесні тут планують інвестувати у відкриття цеху з командою кухарів, щоб вивести цей напрямок на більш високий рівень.

Суспільство

Цифровізація освіти: у Мінцифри розповіли про розвиток цифрових навичок

Опубліковано

Мінцифра та EdCamp Ukraine спільно працюватимуть над удосконаленням інформаційно-навчального середовища системи освіти.

У Міністерстві цифрової трансформації України повідомляють, що підписали меморандум з EdCamp Ukraine про співпрацю у сфері цифровізації системи освіти. Мета меморандуму — посилити співпрацю в розвитку цифрових навичок, цифрових інновацій, розбудови якісного навчального середовища та надолуження освітніх втрат і розривів. 

«Освіта — один із наших головних пріоритетів. Адже ми повинні боротися за людський капітал, наздоганяти світ, створювати найкращі умови для розвитку та навчання українців. Зокрема, реанімували реформу НУШ та створили концепцію перетворення старих радянських шкіл на сучасні простори, впроваджуємо нові технології та вбиваємо зайву бюрократію для батьків і вчителів, трансформуємо профтехи та запускаємо реформу фінансування вищої освіти. Продовжуємо впроваджувати цифрові інструменти, які трансформують систему освіти й дають більше можливостей для розвитку як дітей, так і вчителів», – говорить Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Читайте також: “Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Мінцифра та EdCamp Ukraine спільно працюватимуть над удосконаленням інформаційно-навчального середовища системи освіти, дистанційного навчання й підвищення кваліфікації, проведенням регіональних, національних та міжнародних конференцій для вчителів у форматі EdCamp та інших подій.

«Для нас честь — підписати цей меморандум, оскільки наша організація багато докладається до цифрової трансформації сфери освіти. Зокрема, у 2021 році ми запустили національну платформу можливостей підвищення кваліфікації EdWay. Ми співпрацюємо з такими гігантами у галузі IT, як HP, Lenovo, Intel, Microsoft та інші. Проводимо підвищення кваліфікації інформаційно-цифрової компетентності вчительства. Тож ми дуже раді, що змогли формалізувати наші стосунки», — зазначає Олександр Елькін, голова Ради ГО «ЕдКемп Україна». 

Під час підписання меморандуму обговорили наслідки ковіду та повномасштабної війни для освіти. Визначили проблеми, які треба вирішувати вже сьогодні, щоб у майбутньому діти мали можливість повноцінно обирати професійний шлях. 

Також команда EdCamp Ukraine з профільними державними інституціями презентувала вибрані результати України в дослідженні соціально-емоційних навичок (ДоСЕН) та національну онлайн-платформу ПОВІР. Це безоплатне середовище для учениць і учнів і їхніх батьків для зростання та навчання учнів середньої й старшої школи. Платформа допоможе покращити знання з української та англійської мов,  математики, а також розвинути софт-скіли. Скоро перші 2 000 учнів і учениць почнуть безоплатно навчатися з ПОВІР. Далі проєкт масштабуватиметься. 

Нагадаємо, раніше ми готували матеріал, про те, яким бачили Великдень наші художники? Свято очима п’яти українських митців.

Фото: Мінцифри

Читати далі

Можливості

У Києві триває реєстрація стартапів “Стійке місто”: як взяти участь

Опубліковано

У Києві до 9 червня триває реєстрація стартапів на акселераційну програму “Стійке місто”. Київська міська державна адміністрація, КПІ ім. Ігоря Сікорського та Інноваційний Холдинг «Сікорські Челендж» започаткували акселераційну програму «Стійке місто», спрямовану на вирішення результатів пошкодження енергетичної інфраструктури та впровадженню технологій, націлених на стійкість будівель.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Метою програми є виявлення та впровадження кращих інноваційних проєктів, які вирішують ті чи інші проблеми місті, які виникли внаслідок ворожих обстрілів і руйнувань інфраструктури і будинків.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Наразі заявки вже подали 20 команд.

Це можуть бути аналітичні системи енергетичного менеджменту, програми для визначення стійкості будівель, інтерфейси для відображення енергомоніторингу та інше.

Подати свій проєкт можна за посиланням.

Нагадаємо, у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

Опубліковано

У Києві на Михайлівській площі з 21 травня до 4 червня творці фільму «Євродонбас» презентують вуличну виставку, присвячену культурній спадщині європейських країн на сході України, яку залишили бельгійські, французькі, німецькі, британські та американські промисловці на зламі ХIX–ХX століть.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить Совєтському Союзу. У суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади», – йдеться в повідомленні.

Так, метою виставки є розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, яку будували промисловці з країн Європи, а також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії.

«Ми прагнемо розповісти про спадщину європейських країн на Донеччині та Луганщині якомога ширшій авдиторії – і в Україні, і за кордоном. Зокрема, для того, аби спростувати міф про виключно радянське походження Донбасу, яке постійно просуває Росія. Тому після роботи над фільмом «Євродонбас» наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, вже знищені російськими окупантами», — зазначила продюсерка і авторка проекту Анна Паленчук.

Зокрема, на виставці представлена історія будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. Також можна дізнатись прo гімназію у Лисичанську, яку залишили бельгійці, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, який збудували німці, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

Крім того, у межах виставки відбудеться показ документального фільму «Євродонбас» режисера Кoрнія Грицюка в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності 9 травня 2024 року о 17.00.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС», вона буде доступна українською та англійською мовами.

Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк), аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на Сході України» ( у співпраці з фондом «Ізоляція»).

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтриманий у рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO @unesco, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Партнери виставки – посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: МКІП

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: