

Суспільство
Київський кінофестиваль KISFF відбудеться ще у двох містах
Кінопокази спеціальної програми 12-го Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF) проведуть у Харкові та Одесі у квітні.
Про це повідомляє The Village.
Організатори повідомляють про свої зусилля сприяти культурному життю у містах, що щоденно стикаються з обстрілами та руйнуваннями.
Анонси
Харків
Вони оголошують про запуск восьми тематичних програм у Харкові, які будуть присвячені різним аспектам української ідентичності, ролі жінки в патріархальному суспільстві, саморефлексії та протидії стереотипам.
У програмі актуальний український короткий метр, підбірка локального кіно – історії про Київ та фільми Заходу України, а також комедійні короткометражні фільми та підбірка історій про нерозривний зв’язок між людьми і тваринами, яка сподобається усім любителям котів і собак.
Коли: 11 – 13 квітня;
Де: Мультиплекс (ТРЦ Нікольський);
Придбати квитки можна тут.
Читати також: Стали відомі переможці міжнародного кінофестивалю “Doc Kyiv Fest”
Одеса
У Одесі буде представлено вісім тематичних програм, що досліджують українську ідентичність, самосвідомість та сутність страху. Серед стрічок: історії про Крим та Київ, а також ретроспективний огляд чотирьох короткометражних фільмів від Девіда Лінча.
Окрім цього, в програмі заплановано показ “Анімаційних страшилок” й дитячу передачу про повагу до найближчих людей, домашніх улюбленців та всього живого, повідомили організатори.
Коли: 18 – 21 квітня;
Де: “СінемаСіті” у FontanSky Center (покази), America House на вулиці Грецька, 1а (освітні події).
Придбати квитки можна тут.
Про фестиваль
Вже в дванадцятий раз відбувся Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF. З 16 по 22 листопада 2023 року було показано 28 тематичних програм і 50 кінопоказів, присвячених українській ідентичності, історичній пам’яті, проблемам рівності та майбутнього.
Нагадаємо, що в Києві відбудеться “Бал початку ХХ століття”.
Також, в Києві відбудеться 20-ий фестиваль “Країна мрій”. Як взяти участь?
Фото: KISFF
Суспільство

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.
Про це повідомили представники руху.
Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.
Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.
Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik